Ciarra Ciarra komentáře u knih

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Těšila jsem se na ni, ale kniha mě zklamala, do čtení jsem se musela vyloženě nutit.
Líbilo se mi, že je psána jak z pohledu Stelly, tak Christiana.

11.05.2024 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Proč nejde dát víc hvězd???

Fíha, tahle autorka tedy umí psát, klobouk dolů. Líbí se mi víc než Maas, ta má knihy psané hodně zeširoka, aby je pak mohla podrobněji vykreslit. Armentrout píše přesně opačně, postupně vše nechá vyplynout (něco jako když malujete spirálu, Maas vede čáru od kraje ke středu a Armentrout ze středu pěkně ven).

A popis scén? Dosud jsem nečetla nic tak....to snad ani nejde popsat, to se musí přečíst a prožít... popisů milostných chvil mám načteno opravdu dost a tohle bylo tak uvěřitelné, jako bych byla v kůži Sery (a že bych chtěla být, fakt)...

Celá kniha jedna velká horská dráha, ani chvilku jsem se nenudila, nebylo kdy

Jdu na druhý díl! Jo a nutně potřebuju drakena

09.05.2024 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tento díl byl jiný než předchozí, více intrik, bitev, strategie. Ale ty zvraty... zůstala jsem zírat na stránky s otevřenou pusou
Jsem zvědavá, co přinese další díl

04.05.2024 5 z 5

Kennedy Kennedy Lauren Layne

Upřímně, čekala jsem něco jiného, ale i to se ve světě knihomola stává

Budu se snažit být objektivní: napřed mě štval svým chováním jen Kennedy, pak zase Kate a chvíli oba dohromady, když se z nich stali tak trochu zabedněnci... (eh, to asi moc objektivní není, co? )

Konec mi příliš nesednul (žádné obavy, samozřejmě happyend jak se patří ).

Suma sumárum: nebýt Kateiných a Kennedyho společných přátel, rozhodně by příběh nekončil slůvkem "ano"

28.04.2024 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Konečně kniha v tomto žánru, která se mu jak vymyká, tak do něj dokonale zapadá.
Penelope ve mně během čtení vyvolala snad všechny pocity, co existují:
"ta ženská je úchyl"
"naivní husička"
"sympatická holka, co si z nikoho nesedne na zadek"
"super hláška, tu si musím zapsat"
"asi jsem chlap, co ta holka chce?"
"co to dělá?!"
"zamilovaný blazínek"

Když se budete chtít pobavit, doporučuji. Erotiky tak akorát a smíchem procvičíte břišáky líp než na hodině pilates.

25.04.2024 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Nenáročná jednohubka s předvídatelným dějem - vše myšleno v dobrém. Postavy byly sympatické a už se těším na další díly (mezi Mattem a Sabrinou to pěkně jiskří a Kennedy s Kate? Na ty dva se těším asi nejvíc!)

23.04.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Slovní přestřelky mezi oběma hlavními postavami byly perfektní, pikantní scény popsané tak akorát (18+, ale žádné orgie). Kniha se četla dobře, děj ubíhal rychle, doporučuji.

19.04.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Emoční horská dráha, přečteno za jedno odpoledne.

14.04.2024 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Ač mám zdravotnické vzdělání a se smrtí i následnými úkony přicházím do styku velmi často, některé pasáže byly velmi popisné a představivost jela na plné obrátky.

Když už už máte pocit, že bude mít hlavní hrdinka Molly chvilku pro sebe a vy si vydechnete a uvolníte svaly ztuhlé při četbě předchozích pasáží, tak autorka opět smečuje a v popisech si nezadá s čistokrevným thrillerem. Na romantiku jistě taky dojde, nesmělé náznaky rozhodně jsou a záhad k řešení bude také dostatek.

Dočetla jsem do půlky, zatím odkládám, ale určitě na ni přijde čas. Teď zřejmě potřebuju trochu jiný žánr-i to se v životě knihomola stává.

11.04.2024 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Musím se připojit k nižšímu hodnocení, hodně mi to připomínalo knihu, kterou jsem již četla, včetně konce. Vyloženě špatné to nebylo, ale nic, co by zanechalo výrazný dojem. A netuším, proč je na obálce maska.

09.04.2024 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zhltnuto za 3 dny!
Sarah J. Maas je mistryně zvratů a ta její neuvěřitelná fantazie mě opět dostala.
Jízda ovšem nekončí, jde se na třetí díl a čtvrtý už na mě taky ve čtečce čeká. Mám v plánu pořídit i papírové vydání, tohle jednoduše potřebuju mít doma.

31.03.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tohle byla jízda!
Nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala!

Dávno nejsem cílová skupina a je málo knih, které mě dokážou vtáhnout do děje natolik, abych se do čtení doslova ponořila, natož u tohoto žánru. Leč, stalo se a zítra začnu další díl. Nebo spíš už dnes.

24.03.2024 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Nefalšovaná Mary Sue a Gary Stue.
Dočteno s největším sebezapřením. Autorka na mě působí jako pubertální dívka, která si své výtvory píše do šuplíku, případně na blog (kde ostatně tohle dílo mělo i zůstat), čeká na komentáře, aby mohla přidat další "kapču" a nemá absolutně žádné životní zkušenosti (včetně popisu intimních chvilek).

SPOILER!!! (vlastně ne, od tohoto žánru se to prakticky očekává)

"Něco tak velkého neuděláte pro ženu, kterou máte rádi. Uděláte to pro ženu, kterou milujete.
Panebože.
Asher mě asi miluje."

Doufám, že další díly už přeloženy nebudou a pokud, je mi překladatelky velmi líto. Protože číst tuhle slátaninu v originále a pak ji ještě přepisovat, to chce silné nervy.

21.11.2023 1 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Knihu jsem četla ve čtečce, takže obrázky se objevovaly postupně a spolu s četbou k večeru a v noci dávaly příběhu ten správný šmrnc.

01.05.2023 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Geralt z Rivie a čaj? To ne :D
Oddechovka s mnoha doporučeními na další knihy (někdy velmi neobvyklými).
Doporučuju :)

18.07.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

První půlka knihy ubíhala hodně pomalu, pak se vše konečně rozjelo.

16.04.2022 3 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Zřejmě jsem čekala něco víc, předchozí série mi přišla lepší. Nevím, jestli půjdu do dalšího dílu.

16.03.2022 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Ještě nemám dočteno/doposloucháno, ale je to jízda! Vřele doporučuju všem, kdo překonají počáteční zděšení a možná až odpor nad anotací. Věřte mi, stojí za to si knihu přečíst a možná o kapku lepší je audiokniha v podání Vasila Fridricha a Jany Strykové.
A ty zvukové předěly jsou..jak to říct? Řízné :D

Opravdu se není čeho bát, myslím, že v jedněch televizních zprávách, na které se většina z nás díváme každý den, je víc násilí než v této knize dohromady. Takže směle do čtení/poslechu :)

07.02.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha přečtená za jeden den, asi jsem čekala něco víc. Ale to bude tím, že tento žánr čtu už delší dobu, tak mě máloco překvapí. Ovšem jako film by to byla kvalitka. Třeba se jednou dočkám

26.12.2021 4 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Knížka se četla dobře, je to taková detektivní oddechovka, nic náročného. Líbilo se mi na konci vysvětlení pojmů, dobové fotografie i doporučená literatura o Skotsku a jeho historii.

08.11.2021 5 z 5