Ciarra Ciarra komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, pro mě zatím nejlepší od této autorky. Mám ráda, jak dílky příběhové "skládanky" postupně zapadají do sebe, až utvoří jeden celek-obraz jednoho lidského života, do kterého dost krutě zasáhl osud. Navíc je děj situován do místa, které mi není příliš vzdálené (jen co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky :) ), takže plusové body navíc :) autorka vychází ze skutečných událostí a o to víc se mi kniha líbila. Kdo váháte, jestli půjčit/nepůjčit, koupit/nekoupit, oloupit/neoloupit, sežrat/nesežrat...(pardon, to budou asi ty blížící se Vánoce), tak za mě určitě půjčit, koupit (neloupit) a "sežrat" jedním dechem :D

28.10.2017

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi četla dobře, dozvěděla jsem se i něco nového o tehdejší době (někdy to byla tedy docela síla). Doporučuji a vrhám se na Hotýlek :)

28.10.2017 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tak konečně "dočteno" ušima :) kniha je zezačátku celkem rozvláčná, ale pak nabere na spádu až do překvapivého konce. Takže řečeno slovy "klasika"-vyděržaj pioněr :D (omlouvám se za případný špatný pravopis, ruštinu jsem už nezažila ;) )

28.10.2017 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Přečteno docela rychle, ale opravdu nechápu, proč se autor snaží do děje "vecpat" i thriller (tento žánr si představuju trochu jinak, než jak je vykreslen v této knize)...samotný příběh a postupné odhalování jak to vlastně celé bylo, je dostatečně napínavé. Za mě doporučuji a mám v knihovně rezervovaný třetí díl a těším se na další genealogický "thriller" :D

28.10.2017 4 z 5

Vina soudce Brennera Vina soudce Brennera Petr Ritter

Výborná kniha a zajímavý závěr, rozhodně doporučuji.

22.09.2017 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Pardon, ale hrozná slátanina...

20.09.2017 odpad!

Démon z East Endu Démon z East Endu Petra Slováková

Tak tento žánr nebude můj oblíbený. Ale co, zkusit se má všechno :)

21.07.2017 1 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Jak už bylo několikrát napsáno -báječná oddechovka, nic náročného :)
Ale raději nečíst na veřejnosti, někdy bylo dost těžké se nesmát :D každopádně doporučuju, odpočinete si a kdo je "od fochu", bude se mu to líbit o to víc :) jdu do dalšího dílu

01.11.2016 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Líbily se mi popisy míst a také jsem se dozvěděla něco z historie. Příběh ze začátku zajímavý, pak dost na jedno brdo a ke konci zase napínavý (kdo jste se dostal přes polovinu, doporučuju vydržet). Taková trochu eroticky laděná Šifra mistra Leonarda :D teď vážně: knihu jsem si koupila, přečetla během několika hodin a už se k ní nevrátím. Příběh dost neuvěřitelný (ale co si budeme povídat, to jsou vlastně všechny v knihách tohoto typu, nebo máte dojem, že je možné, aby se prachatý krasavec na první pohled zamiloval do chudé naivní holčiny, která ač je hezká, tak si svou krásu vlastně vůbec neuvědomuje a musí jí to ukázat až pan Dokonalý? Taková pohádková Popelka se střevíčky od Jimmy Choo), prostředí detailně vykreslené, jako bych tam fakt byla, děj...no...autorka se ho snaží stupňovat a celkem se jí to i daří, i když ten konec byl na mě trochu moc pohádkový. Prostě a jednoduše, pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí :)

27.09.2016 2 z 5

Shakespearova kletba Shakespearova kletba Jennifer Lee Carrell

Ačkoli anotace na knize byla zajímavá, knihu jsem nedočetla. Pokud neznáte Shakespearovo dílo, nepochopíte dějové narážky. Až přelouskám Shakespeara (jestli vůbec někdy), tak se ke knize možná vrátím. Do té chvíle bude další položkou v mém seznamu Nedočteno :-)

19.03.2016 2 z 5

Skála Skála Peter May

Výborná kniha jak psaná, tak ve formě audioknihy (namluvená Jiřím Dvořákem). Vůbec mi nevadily dvě dějové linky. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat lidi i krajinu tak, že vám přímo vyvstala před očima.
Kdybych měla srovnat Skálu a Pána ohně, na celé čáře vyhrává Skála.

26.02.2016 5 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Asi jsem od této knihy čekala něco jiného. Děj se ze začátku vyvíjel zajímavě, ale pak už mi to připadalo hrozně rozvláčné. Navíc jsem nějak nemohla překousnout dvě dějové linky, kdy jedna skončila a pak jsem se zase musela přeorientovat na tu druhou. Odkládám, ale třeba ještě přijde její čas :)

04.01.2016

Svedená Svedená Portia Da Costa

Přečteno, ale musím se přidat ke spíše negativnímu hodnocení. Sexu více než dost, ale děj žádný. Možná je druhý díl odlišný, já ale nebudu ta, která to zhodnotí, protože v této sérii nepokračuji.

29.12.2015 1 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Fantastická knížka, přečetla jsem ji za dva dny. Asi v polovině jsem si říkala, že už vím, kdo je vrah a skoro se mi to i potvrdilo, ale jenom skoro, protože to nakonec byl někdo úplně jiný :)
Děj má spád, nikde jsem nenarazila na hluché místo a Rhyme je sympaťák, i když dost nabručený, ale to se v jeho situaci dá pochopit. Spolu s Amélií mi běhal mráz po zádech, když jsme "procházely" místo činu :)
Líbilo se mi, že se kniha nesoustředila jen na řešení případu, ale také na úvahy hlavního hrdiny a jeho váhání nad konečným rozhodnutím. Doporučuju a jdu shánět druhý díl :)

16.12.2015 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Ačkoli mě knížka zezačátku trochu zklamala (skřítci opravdu nejsou moje gusto v "detektivkách"), tak jsem i přesto vytrvala a nakonec vše dočetla. Je to oddechovka, u které se pobavíte. Jsem zvědavá na další díl. V USA už vyšel, tak pevně doufám, že bude brzy přeložen i do češtiny.

10.12.2015 5 z 5

Ohavný Londýn Ohavný Londýn Terry Deary

U této knížky člověk zkrátka neví, čemu má a nemá věřit :) doporučuju ke zpestření nezáživných hodin dějepisu :)

27.11.2015 5 z 5

Láska v Londýně Láska v Londýně Iva Pekárková

Útlá knížečka, která se dá přelouskat za večer. Jsou to takové minipovídky, ale když se do nich začtete, záhy se vám písmenka začnou měnit ve filmové příběhy, které se vám vryjí pod kůži. Spolu s hlavními postavami prožíváte jejich touhy, radosti, selhání, bolest i ztrátu.
Je pravda, že jsem od této knížky očekávala něco jiného, než jsem nakonec dostala. Ale ono i to nečekané může být v životě prospěšné :)

27.11.2015 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Přečteno během několika hodin, prostě jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Mrazení v zádech mám ještě teď, když si vybavím některé pasáže, a to jsem tuto knihu četla před 10 lety.

02.09.2015 5 z 5