chrudas chrudas komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek se četl dobře. Více mě bavila první polovina knihy, ale i tak hezká kniha.

05.10.2023 5 z 5

Vše temné a nebezpečné Vše temné a nebezpečné Stacy Willingham

Kniha je velmi napínavá se zajímavou zápletkou. Líbilo se mi to, i když je příběh nervy drásající plný pochyb.

01.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Jednou za čas je potřeba si přečíst knihu, která je "psycho". Opět jsem se zasmála a odpočinula si. Partička z Kostky mi bude chybět.

28.09.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila (díky čtenářské výzvě). Dozvěděla jsem se sposta nových podrobností o historii naší země. Jen mě trošku mrzí, že nebylo v knize více stran po roce 1948. Je pravda, že hodně lidí nerada slýchá o této době, ale i to je naše minulost a mělo by se o ní mluvit.

22.09.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Otočení klíčem se četlo dobře. Napětí určitě nechybělo ba naopak, zápletka taky dobrá. A i když hlavní postavy nebyly dvakrát sympatické na zajímavosti příběhu to neubralo.

11.09.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Krásný (smutný) příběh plný lidského utrpení, ale i odhodlání žít lepší život v nelehké době 50let m. století. Příběh se četl dobře a asi mě bavil nejvíc s trilogie Kyselé třešně.

07.09.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

To bylo zase napínavé počteníčko. I když tentokrát poměrně brzo čtenář odhalí vraha, napětí příběh neztratí. Četlo se dobře jak už je u této série zvykem.

02.09.2023 5 z 5

Opět pan autor nezklamal a připravil pro nás čtení, které nelze odložit. Někdo zde zmínil, že nic není černobílé. Obávám se, že v této době kdo nebyl tvz. pro naší věc, měl život černobílý. To nám zřejmě dává autor najevo v postavě Františka. Pokračování se mi četlo dobře jako první díl a doufám, že se brzy dočkáme Krušnohorských osudů.

31.08.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Opět jeden z lepších dílů této série. Detektivní zápletka napínavá a dobře promyšlená. Četlo se dobře.

27.08.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh plný zajímavostí z historie, četlo se dobře. I když je to knížka plná životních težkostí a rodinných tragédií, zaujme.

20.08.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Čtivé, napínavé, postavy sympatické. Zase trošku jiný styl, ale detektivní linka dobrá.

15.08.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Krásný příběh, i když ten začátek je "zvláštní " tak zbytek příběhu je čtivý. O lásce k horám, odhodlání a víře v lepší život. Sudetský dům je lepší, ale i tato knížka si zaslouží pozornost.

13.08.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Skvělá série a ani tento díl nezklamal. Detektivní linka příběhu opět dobře promyšlená jen kdyby i to ostatní bylo trošku víc pozitivní. Myslím, že hlavní hrdinové by si zasloužili trošku normálu. Ale kniha se četla sama a moc se těším na další.

07.08.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Velmi zajímavý příběh, který se četl sám. A i když mi jedna z hlavních postav byla méně sympatická, vůbec mi to nevadilo, ba naopak. Skvělé čtení stejně jako předchozí kniha autorky Až uvidíš moře. Jen tak dál....

01.08.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Opět skvělé detektivní čtení jako předchozí díl. Sympatické postavy, krásné prostřední a i vtipné okamžiky. Četlo se samo a doufám, že se někdy dočkáme dalšího pokračování.

30.07.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělé detektivní počteníčko. Četlo se samo, sympatické postavy, dějová linka plyne a zápletka dobrá. Člověk se i zasměje.

17.07.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Příběh se mi moc líbil, tady Jojo nezklamala. Zajímavé téma (neměla jsem vůbec potuchy, že se něco takového událo). Děj krásně plynul, postavy byly většinou sympatické a čtenář se dozví zajímavé věci nejen o válce a obdobím po.

12.07.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

I tato kniha byla čtivá jako dvě předchozí od Taylora A. I když je to málo uvěřitelný příběh tak napětí tam opravdu nechybí. Kniha se četla dobře, ale proč ten had ? To mi přišlo naprosto zbytečné a divné......

06.07.2023 4 z 5

Příběh plný lásky, nenávisti, odvahy i vůle přežít těžké období první a druhé světové války. Rozpůlený dům se četl dobře, nadchl mě autorčin styl, ve kterém nechyběly dva úhly pohledu.

01.07.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Vetřelec není špatný, ale předchozí dva díly mi přišli napínavější a celkově lepší. Tady mi něco celou dobu chybělo a naopak poslední cca čtyři stránky mi přišli naprosto zbytečné. Ten konec byl celý takový zvláštní.....

20.06.2023 4 z 5