Charlesska Charlesska komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

S každou další knihou mi Martin Goffa připadá lepší a lepší. Oproti prvním knihám se neskutečně vypsal a na mém detektivním "žebříčku" se zařadil po boku Dominika Dána.

02.04.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Překvapuje mě, že mají Selfies horší hodnocení než Nesmírný, který mi přišel mnohem slabší a nebavil mě od začátku do konce:-) Celkově už ale případy nemají takový spád jako v prvních dílech série, čtu je hlavně kvůli skvělé dvojce Carl-Asad:-)

13.03.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížku jsem si vybrala kvůli tématu a taky na základě skvělého hodnocení zde. Jsem ale velmi zklamaná. Sice jsem se dozvěděla něco málo o hygge, ale především se jedná o naprosto tuctový, klišovitý příběh z červené knihovny s černobílými postavami, kde přesně víte, co se stane na následující straně. Kvalitu knihy navíc ještě snižovaly četné překlepy a chyby.

17.02.2019 2 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Za mě asi zatím nejlepší knížka Lenky Chalupové. Postavy jsou méně schematické (i když do lidí z masa a kostí mají stále daleko), dialogy celkem přirozené. Knížka je velmi čtivá, autorka dobře udržuje napětí. Pointa mě překvapila.

26.10.2018 4 z 5

Mám pocit, že jsem četla jinou knížku než většina komentujících pode mnou. Vtipná?!? Dvakrát mi cukly koutky, jinak mi soustavné pokusy o vtip připadaly křečovité až trapné. Zibura neustále podává staleté pravdy, jako kdyby je před ním nevyslovila spousta chytřejších a on je právě vymyslel. Asi generační rozdíl...
Nejvíc mi ale vadil ten propastný nesoulad mezi formou a obsahem - líčit syrové (místy až "nechutné") zážitky knižně spisovným jazykem, používat přitom přechodníky, téměř archaismy a šroubovaná souvětí, to jsem dobrou poloviny knížky rozdýchávala :-) Jak už napsal někdo níže, o Nepálu a Číně jsem se toho moc nedozvěděla.
Abych jen nekritizovala - upřímně obdivuju Ziburovu odvahu, odolnost, pozitivní přístup i za těch nejhorších podmínek. Opravdu klobouk dolů! Ale do další jeho knížky už se určitě nepustím.

30.12.2017 2 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Jsem docela zklamaná. Finále sice bylo velmi efektní, ale nebýt vysokého hodnocení knihy zde, asi bych se k němu vůbec nepropracovala a knihu odložila.

11.09.2017 3 z 5

Pomalý valčík želviček Pomalý valčík želviček Katherine Pancol

Překvapuje mě, že má tento díl vyšší hodnocení než první, připadá mi totiž mnohem horší. Naprosto ulítlé zápletky, ploché postavy, rozsáhlé nudné popisy a vnitřní monology. Knize by prospělo, kdyby byla aspoň o 200 stran kratší. Do třetího dílu už se určitě pouštět nebudu.

10.08.2017 3 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Takové milé pohlazení po duši. Tohle dílko mi fakt zvedlo náladu.

13.05.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Rozjezd poměrně pomalý, pak šílená kovbojka jako v Paganiniho smlouvě, ale druhá polovina už stojí za to - skvělá práce s napětím, gradace, překvapivý zvrat. Dávám 4 hvězdy, ale za mě je to spíš slabší dílo dua Lars Kepler.

27.02.2017 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

I když má kniha určitě pár nedostatků, chytla mě od první stránky a nemohla jsem se od ní odtrhnout, proto 5 hvězdiček.

09.02.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty jsem objevila díky Sedmilhářkám a hned se zařadila mezi moje oblíbené autorky. V této knize mě trochu nudil blog Frannie, který děj zpomaloval, ale oceňuji autorčin originální způsob vyprávění z několika úhlů pohledu.

05.09.2016 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Oproti předchozím dílům trochu zklamání, na můj vkus to byla moc velká "kovbojka". Ale dialogy Carla, Asada, Rose a dalších "stálých" postav byly opět skvělé!

28.08.2016 4 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Jedna z nejlepších českých detektivek, které jsem četla.

12.07.2016 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Dominik Dán je moje srdeční záležitost, ale u několika posledních knížek jsem se místy trochu nudila, už zmizel ten dřívější pocit, že knížku nemůžu odložit, dokud ji nedočtu.

11.07.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Každá další knížka Jojo Moyes mi připadá o něco "červenější" než ta před ní, tuto bych už hodnotila jako klasickou červenou knihovnu, zklamala mě.

07.03.2016 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Nejlepší česká kniha, kterou jsem za poslední rok četla.

17.02.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Není to jedna z těch detektivek od Nesba, která mě chytila hned na první stránce a nepustila až do konce. A taky už mi trochu začíná vadit, že Harry přežije prostě všechno:-) Ale přesto velmi dobrá detektivka a hned jsem se pustila do Policie.

24.01.2016 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Příjemné překvapení, Radku Třeštíkovou jsem dosud znala jen ze sloupků v časopise Instinkt. Její úsporný styl vyprávění mi připomíná Petru Soukupovou, ale místy by mohla být klidně i úspornější :-) Dost sugestivně zachycuje depresivní ovzduší kolem hlavní hrdinky, v některých pasážích mi z toho bylo až úzko. Jsem moc ráda, že se mi díky adventnímu kalendáři na eReading dostalo tohle dílko do ruky.

31.12.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Další skvělý příběh, který jsem zhltla jedním dechem. S výjimkou Netopýra mě Nesbo nikdy nezklamal.

31.08.2015 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Skvělá oddychovka, až na ten béčkový happy end:-)

09.08.2015 4 z 5