Charlesska Charlesska komentáře u knih

Stíny vraždy Stíny vraždy Ann Granger

Ann Granger je moje oblíbená detektivkářka, četla jsem od ní vše, ale tahle knížka mě trochu zklamala. Děj má pomalé tempo, postrádá napětí. Dočetla jsem ji do konce jen proto, že jsem si ji koupila:-)

03.08.2015 3 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

První povídka skvělá, druhá dost nestravitelná, potřebovala by zkrátit tak o 100 stránek, vadily mi uměle vložené dialogy na téma politická situace, musela jsem hodně přeskakovat, abych povídku dočetla :-)

21.07.2015 3 z 5

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Po obsahové stránce velmi zajímavá a přínosná knížka. Její kvalitu ale sráží množství gramatických chyb (přestože je v tiráži uvedena korektorka), a co mě iritovalo ještě víc, byly ostravismy typu "kvůli hraček" či "mi to nevadí". Vadil mi i typicky americký sebestředný a trochu patetický styl vyprávění a doslovné vysvětlování všeho, jako kdyby byla kniha určena úplným hlupákům.

12.07.2015 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Příjemné překvapení. Svižně napsaná detektivka s vtipem a nadsázkou, postavami detektivů-amatérů mi připomněla detektivky Daniely Fischerové. Blízké mi bylo prostředí pražské Cibulky, kudy denně jezdím :-) Dva příjemně strávené večery nad touto útlou knížkou.

10.07.2015 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Žádnou novou detektivku Michaely Klevisové si nenechám ujít, i když prvotinu Kroky vraha (aspoň u mě) nepřekonala. V této mi chybělo napětí (hlavně na konci), příběh prostě plynul, až doplynul:-) Dobře ale zachytila atmosféru trochu ponurého, ale osobitého ostrova, hned bych se tam vypravila:-)

04.07.2015 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Camilla Läckberg mě nikdy nezklame, dokáže udržet napětí od začátku do konce, nesleduje jen samotný zločin, ale vytváří zápletky i v osobním životě vyšetřovatelů, rozuzlení bývá překvapivé (aspoň pro mě:-). Moje nejoblíbenější detektivkářka!!!

27.05.2015 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Petra Soukupová má velmi osobitý styl psaní, který buď sedne, nebo odradí. Prostřední část knihy mi přišla trošku slabší (dění kolem defektu pneumatiky), ale její brilantní vystižení rodinných, a především sourozeneckých vztahů mě opět dostalo.

27.03.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nesbo (skoro) nikdy nezklame:-)

08.03.2015 5 z 5

Son-Rise: Zázrak pokračuje Son-Rise: Zázrak pokračuje Barry Neil Kaufman

Pro mne zatím nejvíce inspirativní kniha, kterou jsem kdy četla. Základní kréda jako štěstí je věcí volby či být milujícím, nesoudícím a akceptujícím rodičem jsou moje nové mantry :-) Jako velké mínus knihy, které patrně odradí mnoho potenciálních čtenářů, hodnotím styl, kterým je příběh prezentován (především neskutečná míra patosu) a překlad, pracující hodně s přechodníky a dalšími neaktuálními jazykovými prvky.

17.02.2015 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pro mě největší překvapení předloňského roku. Hájíčkovi se podařilo dokonale navodit atmosféru jihočeské vesnice, po celou dobu jsem měla pocit, že tam s hrdiny žiju taky:-) Přesvědčivé charaktery, děj postrádá hluchá místa, kdy bych tendenci knihu odložit (jako jiné autorovy knížky). Ostatní Hájíčkovy knihy - s výjimkou Zlodějů zelených koní - mě zklamaly.

02.02.2015 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, moje srdeční záležitost, určitě se k ní budu vracet. Film taky skvělý.

02.02.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha se mi nelíbila tolik jako předchozí romány Jojo Moyes. Děj je průhledný, plytký, postavy schematické, přesně víte, co na další stránce přijde, jen v samém závěru se objevilo jedno pro mě "nečekané" překvapení.

02.02.2015 3 z 5