cecetka cecetka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodne, hodne, ale opravdu hodne smutny pribeh. Necekala jsem, kolik emoci ve me vyvola a kolik slz me bude stat jeho docteni. A.Mornstajnova umi opravdu napsat hodnotne knihy, ktere si sve misto nejen v ceske literature zaslouzi, o cemz me presvedcila uz potreti.
Po precteni pochopite i motiv, ktery je na obalce knihy.
Nemuzu jinak, nez opet hodnotit 5*

14.05.2017 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Prvni pribeh super, druhy taky. Oba nakonec dopadly dobre, s obemi hrdinkami jsem soucitila a drzela jim palce :)
Treti pribeh je uplne, ale uplne jiny. Nada je drzka, kterou smetl soucasny system a sobecka spolecnost. I slovnik je drsnejsi. Ale i tento pribeh je velmi dobre napsany. Bohuzel… zadny soucit s jejim osudem se u me nedostavil.
Knizku doporucuji. Je to prvni kniha autorky, kterou jsem precetla a jsem mile prekvapena. Neni to beletrie, kterou obvykle ctu, povidkove knihy nevyhledavam. Kdyz si uvedomite, ze pribehy nejsou nerealne, tak predevsim ten posledni vas urcitym zpusobem az sokuje.

16.04.2017 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krasna kniha. Zase trochu jina nez predchozi knihy AM. Ke konci jsem i brecela (a to se pak neda cist, kdyz mate rozmazana pismenka).
Pribeh Bohdanky je soucasny, pribeh Svatopluka je vzpominkovy. Podobne jako byl napsan pribeh Miry a Hany.
Psat AM umi. Tato kniha je hodne smutna. Je cela smutna. Presto je napsana stylem, ze se cte jako "pohadka", dej plyne a vy najednou zjistite, ze je konec. AM umi volit slova, umi krasne poskladat vety, odsravce, kapitoly. A o tom psani je. Napsat pribeh tak, aby, i kdyz neni o veselych vecech, se lehce cetl.
AM opet nezklamala :-)

28.04.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Tohle je presne typ romanu, jaky mam rada. Chyti vas, nepusti a po docteni mate pocit, ze jste ztratili blizkeho cloveka. Takove emoce ve me roman zanechal.
Autor nezachazi do prilis velkych detailu, ve vypraveni nejde prilis do hloubky, presto na vas emocne pusobi. Styl, jakym je roman napsany, je velmi ctivy a zazivny.
Za me plnych 5*

17.03.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ke knize jsem se dostala nahodou a jsem z nadsena. Mozna je dobre, kdyz knihu napise vyspely autor, jako je tomu v tomto pripade. Kniha je napsana nadhernym jazykem, ktery je balzamem na dusi. Zivotni pribehy jsou smutne, presto je kniha misty i vtipna. Zakonceni hezke, mile, az mi bylo lito, ze uz je konec.
Jsem plna dojmu a vim, ze par dnu po jine knize nesahnu, protoze si chci ten pozitek vychutnat. Podobne dojata jsem byla z krasneho jazykoveho podani Hany Andronikove a jejiho Zvuku slunecnich hodin.

17.03.2017 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pri cteni tretiho pribehu jsem knihu odlozila. Fakt me to nebavilo :-(
Nudny (bez jakehokoli vtipu) popis beznych lidskych osudu, nic nerikajiho prostredi, obyvatele vykresleni jako bezvyznamne nicky. A pritom i na vesnici se da krasne zit, nejen takto prezivat.
Nene, tohle neni muj salek kavy.

30.06.2018 1 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mam rada tento typ spolecenskych romanu.
Mam rada knihy (i ty romanticke) HMK.
Pani HMK umi krasne ctive a poutave psat. Umi volit spravna slova, umi krasne poskladat vety. U jejich knih se nikdy nenudim, uzivam si je a odpocivam.
Hlas kukacky je pribeh velmi silne zeny Irmy. Verim, ze takovy pribeh se mohl i stat, verim, ze lide prozivali ruzna tezka zivotni obdobi, a mohl to byt i takovy pribeh. Sice jsme cely zivot Irmy proleteli tak bejak rychle, autorka nezachazela do prilisnych detailu, ale i to, co popsala, staci k tomu, aby ctenar pochopil, jak silna osobnost Irma je. Nesla nejen sve vlastni brime, k tomu cely zivot snasela pritomnost priserneho manzela, ale nesla i brime svych dcer a vnoucat.
Uprimne ... nechtela bych zit tak tezky zivot.

01.05.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Prave jsem docetla a nedokazu napsat komentar. Tato kniha ve me zustane dlouho.

12.10.2016 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Taky bych se chtěla jednou takto sejít se svojí maminkou.

06.02.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Tohle bylo hodne smutne cteni. Kniha me pohltila. Chvilemi jsem pro slzy na pismenka nevidela. Emocne na me zapusobila hodne.
Jen je skoda, ze jsme se vice nedozvedeli o Verce. Jak se ji vedlo a zilo. A zivot Mirecka, kdyz odesel z domu a ozenil se, uz nam autorka taky nepopsala.
Jinak pribehove silna kniha. Moc se mi libila.

06.08.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chapu, ze marketing a reklama jsou dulezite, ale tato kniha si tu popularitu nezaslouzi. Je to prumerna kriminalka, zapletka nic moc, hlavni hrdinka je bordelarka, troska a alkoholicka. Podle me precenovana kniha. Kdybych ji necetla, o nic bych neprisla.

Po case doplnuji komentar. Videla jsem film a ten se podarilo natocit dobre. Byl napinavy az do konce. V tomto pripade to vidim tak, ze filmove zpracovani je lepsi nez kniha.

08.08.2016 2 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

A tohle bylo co? Pokus o roman? Delsi povidka? A co ten useknuty konec? V podstate jsme o zivote Lidy nic nedozvedeli.
Tohle se nejak nepovedlo.

18.11.2020 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Takova pohadka pro dospele :-)
Ale prijemne napsana, dej ubiha, dobre se to cte. Oddechovka pri nemoci nebo na dovolene.

13.10.2020 4 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Tohle se mi libilo. Trochu jiny pribeh odehravajici se ve 30.letech v Nemecku. Jde o drobne nastineni nastupu Hitlera k moci z pohledu prostych obyvatel. Autorka vykreslila pribeh dvou osirelych sester, ktere prave chudoba a nastup nacismu rozdelily a kazda se ve svem zivote ubirala jinym smerem. Uvitala bych trosku rozpracovanejsi zaver.
Hodnotim 4,5* (vice k 5*).

19.03.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ale tak ano, cetlo se to velice dobre, stale se neco delo. Fantazie autorce nechybi, a to je dobre :-) Dalsi dil si opet rada prectu.
Drobnou vytku mam k postave Ilan, na 13 let ma hodne vyspele mysleni a jednani, navic kdyz vezmeme v uvahu, ze ji chybi vzdelani.

28.12.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Slepa mapa, prvotina autorky, me zcela pohltila. Byla jsem zvedava na dalsi dilo. Hotylek nezklamal. Krasna cestina, text hladici na dusi. O kazde z postav se ctenar hodne dozvi. Autorka nenecha ctenare tapat a domyslet se, ale postupne odhaluje osudy vsech postav. Pravda, vztahy v pribehu byly dost propojene a nakombinovane, ale ne nerealne.
Hotylek je krasny roman. Ctenare pohlti a nedopusti, aby zustal nedocteny. Uz ted se tesim na dalsi dilo Hana.

21.03.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Treti dil jsem bohuzel odlozila. Vubec jsem se nedokazala zacist.

18.01.2017 1 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Zpocatku jsem mela pocit, ze jsem se spletla ve vyberu. Pripadalo mi to jako cteni pro nactilete. Nakonec z toho byl prijemny romanticky pribeh s predvidatelnym koncem. Hvezdicku navic jsem pridala za pekne popsane eroticke chvilky :)

09.09.2016 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tohle je moje krevní skupina. Příběh, který vás chytne od první stránky a nepustí, dokud to nedočtete. Jak dočtete poslední stránku, řeknete si "To byla jízda.". A opravdu byla
5/5

14.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silne tema, smutny pribeh.
Bohuzel literarni zpracovani nic moc. Psychologie postav, zejmena afektovane matky, temer zadna. Kazdy se chova urcitym zpusobem z nejakych duvodu. Zde jsme se nedozvedeli, proc je matka takova, jaka je. Proc uprednostnuje starsi dceru nad mladsi. Proc setrvava v manzelstvi s muzem, ktereho nema rada. Proc ten muz setrvava v manzelstvi s ni. Toto je priklad nefunkcniho manzelstvi a nefunkcni rodiny, kdy si snad jen otec uvedomuje, ze to neni v poradku.

20.07.2020 3 z 5