capricornus capricornus komentáře u knih

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Výborně napsáno, skvěle se čte (když zapomenu na pocit, že některé pasáže v předchozích dílech překládal automat).
Zde už zase komunita amišů mluví pensylvánskou němčinou. Že by se od vesnice k vesnici měnil jazyk? Tak pár kliků na Wiki a víte vše. Kdo nás tedy pletl, autorka nebo překladatelka?

11.02.2021 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Výborná detektivka, ale jeden postřeh. Proč se v 1. díle hovoří pensylvánskou němčinou a zde již pensylvánskou holandštinou?

09.02.2021 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Dočteno s vypětím všech sil.
Překlad: ... spálil 3 a 1/2 !čtverečního! metru dřeva!

20.01.2021 2 z 5

Uspávanka s plavčíkem a velrybou Uspávanka s plavčíkem a velrybou Jan Skácel

Krása! A pozor na barona Prášila, ten byl také spolknut velrybou.

22.12.2020 5 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Pro mě částečně "psycho" (nevím, proč by se měly děti seznamovat s alkoholismem, že by nějaká "osvěta" pro ty, které to doma nemají?), které nakonec končí dobře (příběh).

22.12.2020 3 z 5

Mistr stavitel Mistr stavitel Julian Gough

Moje oblíbená dvojice opět v akci. Snad se brzy dočkám dalšího příběhu.

18.11.2020 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Jsem na rozpacích..., ale krásné ilustrace.

18.11.2020

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Ta (zase) poslední věta, to je ale pecka!

18.11.2020 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Vtipná oddychovka.

12.11.2020 4 z 5

Mezi svými rýmy Mezi svými rýmy Petr H. Batěk

Jedním slovem: NÁDHERA.

29.10.2020 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

(SPOILER) Hodná, milá a přímá medvědice a věčně napr...tý králík. Ale i on má časem "světlé" chvilky.
Skvělá četba na toto období. A jen tak mimochodem, 2.d. je ještě lepší!

26.10.2020

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Krásné, smutné, vlastně cesta...

24.09.2020 5 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Krásné ilustrace, krásná knížka. Každý máme doma takového Fiškuse!

24.09.2020 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Povedeny pribeh, pekne vystaveny, cleneny do kapitol, ktere muzete jednoslovne (dle obsahu) nazvat. Pribeh je vypraven pres focus sbirani vltavinu, I tak se postavy vyviji, vse smeruje, jak je naznacovano, kruh se uzavira.
Moje prvni kniha od autora, uz so tesim na dalsi.

16.08.2020 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

(SPOILER) Opět vtipné. A máme tu dalšího autora, který do průběhu vyšetřování zakomponuje ptáka. Sice zmrzlého, uloženého na parapetu, ale hodí se na "umlácení" vraha!

10.08.2020

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

(SPOILER) Skvělý román.
"Čarodějnice", mozková mrtvice, Edward Kelly (mj. zmínka o tom, že v mu byly uříznuty uši).

21.07.2020 5 z 5

Nepřítel ve větvích Nepřítel ve větvích Julian Gough

Když máte doma Remcala nebo Remcíka, dejte mu přečíst tuto knížečku! Třeba změní sebe... Krásná knížka s poučením a nejen pro nejmenší. Doporučuji všem věkovým kategoriím.

10.07.2020 5 z 5

Ptáci bouře Ptáci bouře Einar Kárason

Ledově hezké, možná víc popisné. Telegrafista je současně knihovník, vozí s sebou 2 bedny knih!

17.06.2020

Putování za švestkovou vůní Putování za švestkovou vůní Ludvík Aškenazy

Čtení na dobrou noc!

09.05.2020 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Jsem moc ráda, že jsem se v rámci výzvy 2020 (autor - cena E.A. Poe) dostala k této autorce. Když pominu všechno ty hnusy, morbidity a zvrácenosti, tak kniha je čtivá, má děj i v osobní rovině vyšetřovatele. A na konci knihy stojí za zamyšlení jedna akce Jacka Cafferyho. Též si dám od autorky oddech (mol378), ale k sérii se jistě vrátím!

05.05.2020 5 z 5