capricornus capricornus komentáře u knih

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Dvěma slovy - smutná krása!

09.09.2022 5 z 5

Na světě je krásně Na světě je krásně Jana Čekelová

5* nestačí!

09.06.2022 5 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Dechberoucí osud hlavní postavy a putování autora v jejích stopách po víc jak 1000 letech.

09.06.2022 5 z 5

Říkala si o to Říkala si o to Louise O'Neill

Začátek - totální chaos ve jménech. Celá kniha je vlastně zvláštní, ale je to
psané z pohledu hlavní postavy (její vnitřní svět).
Co se týká tématu, neznamená, že ten, kdo dobrovolně holduje alkoholu, drogám, promiskuitě, dává automaticky souhlas se sex. stykem (zvlášť, když je pod parou), potažmo s tím, že se chce druhý den poté vidět v dehonestujících pózách někde na FB. Chtělo by to osvětu už na ZŠ, ale lidé jako Conor ji nepotřebují.

30.05.2022

Jsou tam kuny! Jsou tam kuny! Robin Král

Vykuněná (vytuněná) knížka!

06.05.2022 4 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Strohé, jasné, výstižné, smutné - příběh (případ). Děsivé - (to, co se všechno schválí, aby se omluvili činy "lidí")!
Doporučuji všem.
Vždy píšu, že se těším na další počin autora. V tom případě se docela bojím, ale určitě si ho přečtu.

30.04.2022 5 z 5

Pojď říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád Pojď říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád Petra Podzimková

Dobrý nápad říkadla a cvičení, ilustrace pěkné.

20.04.2022 4 z 5

Pes, který spolkl svět Pes, který spolkl svět Sandra Dieckmann

Krásné ilustrace, jen příběh je nedokončen... Dle mého musí stejně jednou vše "prasknout".

31.03.2022 3 z 5

Se žlutou hvězdou v prázdném kupé Se žlutou hvězdou v prázdném kupé Petr Vizina

Pan Vizina moc dobrou práci neodvedl, bohužel 3*.
Paní Tischlerová má i tak můj obdiv.

01.02.2022 3 z 5

Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Sven Nordqvist

Vtipné ilustrace, knihu stačí jenom prohlížet. Příběh je zábavný, pobavíte se.

14.01.2022 5 z 5

Každý má svou lajnu Každý má svou lajnu Petra Dvořáková

Čtěte všichni - malí i velcí, poučení pro všechny. Malá Váva, (takový Tomáš Holý v sukni), má perfektní chování a nápady!!!

09.01.2022 5 z 5

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

aneb když musíš, tak musíš. Jít do světa na zkušenou je dobré, člověk si udělá v hlavě pořádek. Někdo potřebuje změnu místa, přátel, nebo jen být sám se sebou...

08.12.2021 4 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Kamarádství proti přírodě.

05.12.2021 5 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

Kniha je příjemné překvapení a hlavně zajímavě a čtivě napsané. Je to prostě thriller, tečka.

03.12.2021 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Krása! Někdy se vyplatí porušit řád...

24.11.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Ohavné, nechutné, překombinované. Další společný rys s 1. dílem: TB se vlastní iniciativou (blbostí, či naivitou) dostane do rukou ... a pak zázrakem vyvázne!
Minule 3* , dnes 3 a 1/2*(TB chce skončit s knblsm).

14.11.2021 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Autorka poslední dobou vytahuje své školní práce, aby se na ní nezapomnělo - doufám, že pracuje na něčem podobném jako série Ledová princezna - Čarodějnice.

07.11.2021 3 z 5

Sex nás všechny přežije Sex nás všechny přežije Benjamin Kuras

Vtipné, krátké, výstižné, jen trochu šetřit hovorovou češtinou. Do sexu vloženy i jiná témata a názory (121,129) - bravo!

07.10.2021 5 z 5

O čem sní mravenec O čem sní mravenec Cung-wej Čou (p)

Pěkná. Hlemýždím tempem lepší.

14.09.2021 4 z 5

Pírko Pírko Vlasta Baránková

Příběh o světle na konci tunelu, o naději (peříčko), o zlu, které je (snad) vždy přemoženo.

01.09.2021 4 z 5