capricornus capricornus komentáře u knih

Strach Strach Franck Thilliez

Naprostý souhlas s Valeymanem. Dále zapracováno zajímavé téma buněčné paměti. A pobavil mě "tiskařský" šotek, když sahala na krkovici, aby nahmatala puls! A na rande šel N s C a uprostřed dostaveníčka mu odpověděla L! To se pak vracíte a čtete znovu...

05.05.2020

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Krásná kniha řecké mytologie. Je dobré čas od času si ji přečíst znovu.

17.04.2020 5 z 5

Svatý týden v Terezíně Svatý týden v Terezíně Alexander Lukeš

Úžasné ženy, vlastně ještě děti! Knihu by měli číst i dnešní středoškoláci, ale přečtěte si ji určitě všichni, zvlášť v dnešní době coronaviru.

17.04.2020

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Úžasný přístup k lidem i k medicíně.
Pro mě: str. 61-62, str. 123, str. 150, str. 151Zika vir.

07.04.2020

Mám chuť začít běhat a ještě víc na panáka!!!

06.03.2020

Četla jsem zkusmo jako "protipól" k Pojízdnému krámku snů. Francouz x Britka. Knihkupectví kamenné x pojízdné. Tyto příběhy mi přišly lepší = 3 a1/2 *.

03.03.2020 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Mládí, naivita, krásná příroda, Irsko, romantika. A "trochu" nereálnosti, když nákladní vlak zabrzdí, aby hlavní představitelku uvízlou se starým autem na přejezdu nezabil. A pak dalších několik nepovolených zastavení tohoto vlaku vždy při průjezdu tohoto místa.

03.03.2020 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Četla jsem to přes den a myslela, že v noci nebudu samou hrůzou spát. Chyba lávky. Škoda toho závěru na posledních cca 2 až 3 stránkách! Ale i tak ****.

29.02.2020 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Krásný příběh. Kompletní ukázka toho, jak jsou negativní lidé schopni otrávit (nakazit) všechny kolem sebe a ještě si v tom libují. Zde ovšem dobro (na rozdíl od reality) vítězí...

28.02.2020 4 z 5

O mamince, která si ostříhala vlásky O mamince, která si ostříhala vlásky Lenka Pelánková

Pěkně, citlivě napsáno. Podpora rodiny je nejdůležitější a to z knížky vyplývá. A co ilustrace? Povedené, mám dojem, že na tatínka stál modelem pan Zdeněk Svěrák.

21.02.2020 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Uf.... a mám to za sebou! Už předchozí díl byl u mne za ***, tento též. Čtivé, ale mnoho zápletek, brutální až hororový příběh (klinika, bojoví psi). Pan Masterton je též mistrem náhodných detailů (na fotce z dovolené je kolegyně zachycena vedle "mrtvého" člověka), které vedou vždy k zvratu děje. Osobní život Katie je dlážděn mrtvými partnery. A ten poslední, tak ten se vyvedl (viz poslední věta v knize)!!!

19.02.2020 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Přestává se mi to líbit. Mnoho zápletek, zase mnoho mrtvých a Katie asi začíná "zapomínat" - nejdřív zjistí, že někdo od policie donáší na druhou stranu a pak klidně večer rozebere před celou policejní stanicí, jak bude vypadat nad ránem zátah. Jak to dopadne? Samozřejmě katastrofálně (ještě jsou o tom zmínky v následujícím díle). Jediná pozitivní postava - Alan, který vysvětlí Katie, jak to je (není) mezi ní a Johnem.

19.02.2020 3 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Když se v knížkách už řeší kde co, i ..... (viz. Pořád nic,, Víš, co má v plínce myš?,, A kde máš svůj nočník ty? Doma), proč by se nemohlo i toto? Kniha mne neuráží, myslím si, že je citlivě napsaná, garantem je pediatr. Je důležité, aby děti věděly, kdo je může prohlížet a kdo ne.
Kdo má problém s koupí knihy, může si ji vypůjčit. Vtipné ilustrace, zvlášť chlapeček, který močí na WC a znečistí prkénko i vše okolo.

14.02.2020 3 z 5

Alergie Alergie Delphine Huguet

Je dobré, že vznikají tyto knížky už pro naše nejmenší. Alergie jsou nevyzpytatelné. Jste alergičtí třeba např. na heřmánek, syrový celer nebo šalvěj ? Nebo jiné? Chia semínka?...
Děti jsou velmi vnímavé a chytré, mohou tak zachránit dalšímu (nejen dítěti) život. Vzpomeňme na malou Britku, která při ústupu moře v Thajsku (2004) běžela po pláži a odháněla do bezpečí zírající lidi a varovala před tsunami.

12.02.2020 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Výborné čtení, má to spád. Nejprve případ mrtvých koňů pod útesy, dále úmrtí jeptišek. Pak se vše prolne. Katie je zase v osobním životě a v práci jako na tobogánu...
Přečtete si poslední větu a musíte číst další případ!

11.02.2020 4 z 5

Netečnost Netečnost Camilla Grebe

Tak tahle byla skvělá. Kniha je ze začátku detektivka, kluk na šikmé ploše, drogy...a to do strany cca 245(možná 248). Pak začíná "psycho". Obdivuji Camillu Grebe, jak dokáže všechno tak výborně zaplést do sebe a těším se na její další knihu.

06.02.2020 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Spoiler, pozor!
Katie "zaperlila". Jak osobně, tak pracovně. Vyspala se "šaškem od vedle", který jí pak zachránil život (podle pověsti, kterou znají veterináři). Byla suspendována, aby ji náhodný cyklista prozradil, kdo asfaltoval silnici.... Navíc se snaží dořešit prostituci z přecházejícího dílu. Plus vtipná hláška o vysoušeči na WC - autor mě pobavil. Jinak kruté, ale dobře napsáno!

06.02.2020 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Kniha se mi moc líbila a přiznám se, mstitelce jsem fandila.

16.01.2020 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Čteno v rámci výzvy 2020.

14.01.2020 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tak toto byla detektivka podle mého gusta. Proč by měl být každý detektiv krásný, štíhlý, vysoký a vynikat v různých sportech ? Timothy Prévit mě pobavil.

09.01.2020 4 z 5