Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem přečetla téměř před rokem, přesto je v mé mysli vepsána pořád. Je to velmi silná kniha se spoustou paralel, uvědomění... Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala a věřím, že ne naposledy. Je to jedna z těch knih, jejíž věty a části zůstanou nesmazatelně vepsány v paměti a já jsem schopna je recitovat a pamatovat si je.

07.12.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi hluboké čtení s přesahem.

09.11.2022

Kniha nejen pojmenovává novými názvy již věděné, ale dává pocítit i hloubku všech těch dohod, které hrajeme sami se sebou a které denně používáme.

18.07.2022 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Úžasný příběh, který pohladí a zahřeje. Je čtivý a přínosný i pro všechny dospělé.

31.12.2023 5 z 5

Česká kniha mrtvých Česká kniha mrtvých Eduard P. Martin (p)

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Je psána ve verších. Příběhy zveršované do úžasných básní. Změnila mi život. Začala jsem se na svět dívat zcela jinýma očima a vidím světlo ve všem na světě :-)

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Má milovaná knížka z dětství :)

12.04.2023 5 z 5

Andělé zvířat Andělé zvířat Eva Linhartová

Úžasná kniha o koníkovi, který byl odebán mamince a dlouho cvičen, aby z něj byl závodní kůň. Když si zlomil nohu, měl být utracen, ale šel k jinému majiteli jako kůň na vyjížďky pro veřejnost. Majitel se o něj a ostatní koně nestará a oni hladovějí a chřadnou a čekají, jestli je nepřijdou zachránit Andělé zvířat, o kterých se mezi zvířaty občas povídá. V knize se setkáváme s jeho přáteli koňmi a kočkou, oba mají těžké osudy ze kterých by člověk plakal. Když nakonec přijdou lidé v maskách (ochránci zvířat) a zachrání je odtud, zjistí, že Andělé zvířat opravdu existují a že jednou z nich je jeho kamarádka z dětství. Příběh, u kterého si člověk hodně uvědomí a oči nezůstanou suché. DOPORUČUJI!

19.01.2012 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Geniální kniha, která vám zodpoví všechny otázky, které potřebujete. Navíc autorka je skvělá žena a odbornice :-)

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Já tedy nevím, kde tu všichni berou, že je toto dílo slabší. Mě bavilo velmi, četla jsem ho několikrát a i když to není klasický styl, je to velmi podobné a kniha je velmi dobrá. Pochopila bych 4*, ale 3* a méňě? :-(

12.01.2012 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Krásná kniha, šetřila jsem si jí, aby mi tak rychle neutekla. Spousta hlubokých témat, moudrosti, krásného vyprávění a hlavně Jesky :-)

15.12.2023 5 z 5

Milostná píseň Milostná píseň Jaroslav Seifert

"Náhodně" nalezena v knihobudce a upoutala mě na první otevření :) Moc hezky se četla.

25.06.2023 5 z 5

Já se tam vrátím... Já se tam vrátím... František Halas

Moc krásné básně, oslavující jeho milovaný kraj :-)

18.01.2012 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Moc hezká kniha, poslouchala jsem jako audio a líbila se mi moc. Všechny ty moudra znám, ale v kontextu knihy se mi to takto líbilo :)

05.07.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásná kniha, zvlášť pro kočkomily. Úžasné propojení "přesahu" a koček. Moc jsem si jí užila a přinesla mi i spoustu mouder. Těším se na další díly :)

09.12.2022 5 z 5

Réva na zdi Réva na zdi Josef Knap

Kniha mi učarovala v knihobudce a ze začátku bylo obtížné se začíst, později bylo obtížné se odtrhnout. Moc krasnĕ vykresleno tehdejší živobytí a smutný konec.

23.09.2022 4 z 5

Vy jste placebo Vy jste placebo Joe Dispenza

Mám Joea ráda, pojmenovává věci, které vnímám. Když poslouchám přednášky, zapadávají mi jednotlivé střípky do sebe. Někdy stačí nějaká věta a já se dostanu do stavu, kdy nestačím chápat a zapisovat si jednotlivá propojení... všeho :) Někdy ty změny nemusí jít jen přes meditaci, záleží, jak jsme ochotni změnit sami sebe, přeprogramovat se a uvěřit tomu, že můžeme. A jak moc to dokážeme procítit. Já si knihu užila :)

09.09.2022 5 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Před pár dny jsem se rozhodla, že celou sbírku prodám, že už je to dávná minulost, nafotila jsem jí, popisovala a při listování Dračí krví jsem pocítila neuvěřitelnou touhu si vše znovu přečíst. A skončila jsem připoutaná, hltajíc řádky každou volnou chvilinku, ponořená v příběhu a k mému velkému údivu, to ve mě pořád umí vyvolat ty pocity, co kdysi. Prodej jsem si tedy rozmyslela a vrhnu se na další knihy :)

20.07.2022

Cesta Cesta Brandon Bays

Vtipné jsou i ty "hejty" tady :)

Tato kniha se objevila "náhodou" v knihobudce před pár lety, kdy moje mamka měla podobný problém. Přečetla jí a od té doby po mě chtěla, abych i já si jí přečetla a provedla jí tím. Měla jsem toho hodně a dostala jsem se se knize až letos. Jaké "překvapení" pro mě bylo, když jsem zjistila, že princip, na který přišla Brandon, je velmi podobný technikám, kterým se věnuji a kterými jsem i já sama v sobě prošla a vyléčila si spoustu věcí a kterým se věnujeme i v regresích. Zároveň při čtení knihy přicházely různé synchronicity. Inspirovala jsem se a doplnila si střípky do své skládačky a nakonec jsem mamku po těch 3 letech provedla do příčiny problému a vše jsme spolu uvolnily. Jsem vděčná za všechny, kteří se otevírají sami sobě a své vlastní cestě uzdravení :)

28.06.2022 5 z 5

Kočičí pověsti Kočičí pověsti Eva Beranová

Moc krásné povídky o kočičích skřítcích,vílách,rusalkách,divokých kočkoženkách,moudrých čarodějnicích,o dobrém duchu Mňoukalovi a především o té tajemné černě oblečené paní Černé růži. Nejen pro děti, pro všechny kočkomily jako dělané :-)

Mimozemšťané v Čechách Mimozemšťané v Čechách Jitka Lenková

Velice zajímavá kniha :-)

19.01.2012 3 z 5