buturenka buturenka komentáře u knih

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

tak s touto knížkou jsem měla děsnou zkušenost ... našla jsem ji na půdě u rodičů, udělala referát ve IV. na gymplu v češtině a odnesla si dvojku z chování

05.12.2011 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátké, povedené, drsné, čtivé, chci věřit, že je to pouze kniha, která neni pravdou

06.02.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tak tuto knížku jsem přečetla poprvé v roce 1982 a spadla mně brada, a zůstal příběh teto knížky v hlavě, známí a kamarádi o teto knížce moc nevěděli, až na jednoho kolegu, ten chodil na stejný gympl jako já, a to se nepočítá, minuly týdnem jsem se stáhla na audiotece p. L ichého, a stále je to příběh, který mě chytnul

07.11.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na knihu mě upozornil p.Vlatimil Vondruška při své autogramiádě, přečtena za dva dny, mohu jen doporučit, velmi silná žena ta Anna

07.12.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

výborná knížka, úžasný češtin, ale ta skutečnost je někdy až protivná, ale tak to je, hodně jsem se bavila, i když to asi není to správné slovo, spíš jsem si uvědomovala, jak je ta kniha pravdivá

03.10.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka mil, odpočinková, dovolenková, ale jinak tato knížka mě vyprovokovala se zajet podívat do Kodaně, tak v červnu letim, sice jen prodlouženy vikend, ale moc se těším

07.05.2019 3 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

tak tato kniha skončila v propadlišti mých knih, nedočtena, bohužel

27.08.2013 1 z 5

Divadlo pro anděly Divadlo pro anděly Tomáš Halík

knihy p. profesora Halíka mám ráda, nedá se říct, že je dokážu číst jako ostatní knihy, troufám si říct, že je to studium knih, a k jedmotlivým myšlenkám se v knížce vracím

10.02.2013 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Čtu tuto knížku, ale nevím, jestli dočtu

17.10.2018 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

jedna z knížek, která mě bavila, rozčilovla a lákala ke čtení dál , a hlavně Beatles

20.03.2013 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

také jedna z knih, která byla povinná četba, tenkrát zajímavá nebyla, o několik let později přečtená a geniální

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

kniha je úžasným spojením fikce a skutečnosti, Tučková má úžasná a neotřelá témata, jedna z knížek, která mě tzv. vtáhla do sebe, těšila jsem se v práci na volné odpoledne, abych se mohla vrátit ke čtení

13.08.2012 5 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

krize , nekrize po přečtení této knížky mám velkou touhu tento ostrov navštívit :-)))

28.05.2012 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

jeden z mnoha pokladů ruské klasiky, jen jsem si ji vychutnala až někdy okolo 18 - 19 let, ale v prváku na gymlu nebo ve druháku okolo těch 14-15, to byl trest to číst, dokonce jsem v jednom týdnu z této knihy při hodině ruského jazyka, chytla 3x za pět :-)

08.11.2011 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Chyběla mne symbolika p.Landona, ale jinak typický Brown, jsem zvědavá , jestli stoupne návštěvnost Barcelony, Montseratu, Madridu, Bilbao atd. jak tomu bylo u Andělů

15.02.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

pohoda, vtip, sarkasmus, čtivost, smutky - všechno tam je, za dva dny byla knížka přečtená

03.01.2015 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

přečteno za odpoledne a večer :-)

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

příjemné, napínavé a zajímavé čtení

24.01.2013 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

příjemné a úsměvné čtení, a moc dobrý češtin

17.05.2012 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

tak tohle jsem četla stylem, že jsem knihu nechávala odloženou, a schovala se pod přikývku, ale silný vyprávění a i film

05.12.2011 5 z 5