BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Tak tahle kniha mě dostala. Tenhle příběh neslupnete jako malinu. Postupně dozrává, jako víno. Michel Marini a členové Klubu nenapravitelných optimistů mi byli společníky skoro tři týdny - opravdu milými společníky. Pravdou je, že v paměti je budu mít hodně dlouho. Ne-li napořád. Vynikající román. Doporučuji.

21.03.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tak na tuhle knihu jsem se těšila od chvíle, kdy jsem zjistila, že konečně bude vydána. A upřímně řečeno - bylo na co se těšit. Čtete a čtete, opravdu cítíte smrad londýnských slumů, vůni levandule. Slyšíte zvuky projíždějících drožek (nebo droček...), šustění vznešených rób. A Sugar-s tou jste takřka ve dne v noci. Člověku se skoro zdá, že je jednou z postav románu. Krásné a opravdové. Díky pane Fabere, díky pane Janiši.

17.01.2015 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nádherný příběh o nenaplněné lásce, válce a životě na Kefalonii. Knihu jsem si opravdu užila. Parádní překlad od Viktora Janiše. Doporučuji

11.03.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Číst tuhle knížku byl pro mě nervydrásající zážitek. Válka dělá z lidí bestie. A to platí stále. Doporučovala bych ji jako povinnou četbu pro středoškoláky, pokud už není.

28.03.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Krásná a hodně zajímavá knížka.O bílých paničkách a jejich černých hospodyních v Mississipy v 60 letech.Moje srdcovka.
,,Jsme jen dva lidé .Zas tolik nás neodděluje.Rozhodně ne tolik,jak jsem čekala"
Doporučuji, nádherná četba.

30.03.2014 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nádherná, nadčasová kniha.

14.12.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Opravdu skvělá kniha. Zaujaly mě osudy lidí, kteří přišli o své domovy při stavbě Temelína. Doporučuji k přečtení.

26.02.2015 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Byla to moje první knížka,milovala jsem ji.Nádherné vyprávění o žabákovi a ropušákovi.

01.01.2012 5 z 5

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Knihu jsem četla dlouho , o to víc jsem ten strašlivý osud a těžký život obyvatel Eskibahçe prožívala. Hluboce mě zasáhla. Výborný překlad Viktora Janiše. Doporučuji k přečtení

20.11.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha.Anna,Alžběta a Anežka-tři generace jedné rodiny a jejich životy.Co dodat.....Zase jeden výborný kousek v mé knihovně.

03.05.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opravdu velmi zajímavá kniha. Nezvyklé téma, které vás nutí číst a přemýšlet. Nebo přemýšlet a číst. Opět top v mé knihovně . Doporučuji k přečtení.

25.01.2015 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný silný příběh,nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

26.10.2013 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Napínavá kniha od začátku do konce. Doporučuji

15.03.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak zase jedna z mých top knih. Smutný, ale skvěle propracovaný příběh. Trochu mi připomíná knihu Smolný rok od Joshilyn Jackson. A epilog pravdivý -
Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky. Můžete se zeptat Pandory. Doporučuji k přečtení.

14.02.2015 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Výborná knížka.Příběh Kláry mě doslova pohltil.Takhle úžasně napsanou knihu jsem dlouho nečetla.Top v mé knihovně.

13.03.2014 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Dočteno!Jedním slovem prostě nádhera.U mě tato kniha změnila pohled na gejši,a celkově na Japonsko.Hodně mi přiblížila i japonskou kulturu a zvyky.I slzu jsem uronila.Ach Sajuri,jsem ráda,že se ti splnil Tvůj sen.

15.02.2014 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Krásné čtení,barvitě popsaná krásná příroda Šumavy.Petr a Ludmila-oba studovaní lidé,se rozhodnou vzdát se všech lákadel velkoměsta a odstěhují se do zapadlého koutu Šumavy.Chtějí tady vybudovat horský hotel v domě po Němcích.Po velkých nesnázích se jim to nakonec podaří.

06.02.2013 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Je to až neuvěřitelné, co všechno se může skrývat za touhou být dobrou, či nejlepší. Miřenka Čechová poodhalila temnou stránku světa umění.

08.11.2021 4 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Ta kniha mě naprosto dostala. Úžasný skoro pohádkový příběh z viktoriánské Anglie. Knihy z tohoto období miluju. A tahle se fakt povedla. Nevěříte ?

31.07.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Hrůza, děs. Nemohla jsem ani usnout, jak autor vylíčil děsy a běsy v Čachticích.

31.03.2020 5 z 5