boeink boeink komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Když jsem Pomocnici zahlídla poprvé, myslela jsem si, že půjde o banální thriller, jakých jsou mraky. Nadšené ohlasy mě ale přesvědčily si knihu přečíst a nezbývá, než se k nim přidat.
Od první do poslední strany to byla neskutečná jízda, nedokázala jsem knihu odložit.
Po dlouhé době mě něco chytlo tak, že jsem ji dala na dva zátahy. Super!

21.12.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Bravo! Opět jsem se při čtení skvěle bavila, z knihy vyloženě dýchá atmosféra staré Vídně, takže jsem měla opět pocit, že tam s Leem, Julií, hrobníkem Rothmayerem jsem taky. Leo je sympaťák, sice trochu tvrdá palice, hlavně ve vztahu k Julii,ale to se časem poddá, možná už v příštím díle.
Co bych vytkla, jsou gramatické i jiné chyby v textu, za ty ale pan Pötzsch nemůže, ten odvedl skvělou práci.
Těším se na další shledání.

02.11.2023 5 z 5

Mistr platnéř Mistr platnéř František Niedl

Přestože jsem s knihou strávila tři týdny, neskutečně mě bavila. Těšila jsem se, až se budu moct začíst a pak skoro každou noc trávila ve svých snech ve středověku.
Pan Niedl opravdu píše skvěle, děj odsýpá, postavy jsou skvěle vykreslené. Platnéřský učeň, tovaryš a nakonec mistr Lukáš mi byl moc sympatický, stejně jako spousta dalších, kteří ho doprovázejí nejen životem platnéře, ale taky na jeho dobrodružných cestách.

18.09.2022 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Po dlouhé době kniha, kterou jsem slupla jako malinu. Má originální zápletku a opravdu mě její děj naprosto vtáhl a nepustil, dokud jsem pozdě večer nepřečetla poslední stránku. Byla jsem hrozně zvědavá, jak z toho všeho autorka vybruslí a musím říct, že se jí to povedlo skvěle!
Neváhám, tohle je u mě za pět hvězdiček.

22.08.2022 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Knihu jsem přečetla "na pár zátahů", úplně mě pohltila. Otáčela jsem jednu stránku za druhou, zvědavá, nakolik je příběh reálný. Je totiž skoro neuvěřitelné, čím si Angie musela projít. Po dočtení knihy, včetně doslovu autorky, jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco nového, něco, co je mimo chápání člověka, který o popsané poruše dosud neměl ponětí.
Doporučuji!

09.07.2022 5 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Ve vteřině, lusknutím prstů nebo mrknutím oka se může změnit náš život. Nebo můžeme umřít. Vypravěčkou tohoto emočně bohatého příběhu je mrtvá Finn, která zpovzdálí sleduje, jak se její blízcí vyrovnávají s neštěstím, které přežili.
Poslední letošní přečtená kniha a byla to dobrá volba. Doporučuji, stojí za to si ji přečíst.

31.12.2021 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Moje oblíbená Diane opět nezklamala.
Příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách protknutý dávným tajemstvím, jak jen se na autorku sluší.
Čtivý román a já Diane definitivně miluju.

12.12.2021 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Lepší lidé - bytosti zítřka.
Zítřejší populaci by měly stvořit ty nejlepší osobnosti dneška. Hesla eugenického programu o sterilizaci "defektních", jako by je napsal sám Hitler.
O tom, zda tuto dobrovolnou sterilizaci podstoupí, si ale Mary Ella ani Ivy nemohla rozhodnout sama.
Krásný, čtivý román skvělé Diane Chamberlain zasazený do prostředí tabákové farmy v Severní Karolíně v době rasových nepokojů. Co víc si čtenář může přát?
Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a proto za mě 100%.

11.10.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvělé, tento díl se mi líbil mnohem víc než Sochař smrti. Hunter a Garcia jsou velcí sympaťáci a vrah opět hrozný psychouš.

19.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kdybych nemusela do práce, přečetla bych na jeden zátah. Nad poslední stránkou jsem zůstala sedět a snažila se pochopit..vstřebat. Ani po několika dnech mi kniha nejde z hlavy. Tohle by si měla asi přečíst každá máma.

12.04.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdříve jsem viděla film a tak jsem doufala, že bude kniha lepší. A byla! Je to moc krásná kniha o strašné době. Vypravěčem je Smrt, nevystupuje tady ale jako zlá stařena s kosou, ale bytost, která má také srdce, cítí a soucítí. Poslední strany knihy jsem probrečela, velmi mě příběh Liesel a těch ostatních dojal.

12.12.2018 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Jak už jsem víckrát psala, Jodi pro mě bývá sázka na jistotu. To je důvod, proč má většina jejích knih pevné místo v mojí knihovně.
Ani tentokrát mě Jodi nezklamala. Anotaci jste všichni četli, takže víte, že hrdinka knihy Diana v době první vlny covidu uvízla skoro sama na ostrově. S druhou částí knihy ale přichází tak trochu šok, překvapení, děj se zdramatizuje a vy nemůžete přestat číst. Nechci nic prozrazovat, knihu si přečtěte sami. Podle mě se moc povedla.
Mimochodem, ta obálka je skvostná.

24.11.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Už jsem to psala víckrát. Fieldingovou nekriticky miluju a nikdy mě nezklame.
I tentokrát mě čtení její knihy bavilo, přestože to není žádný nervák, ale rodinné drama, kde Joy opět použila svou oblíbenou šablonu : despotický otec, sebestředná sestra a poněkud upozadněná hlavní hrdinka.
Takže zase za pět.

02.07.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Zdařilá prvotina a hned na tak závažná témata - klobouček. Sledujeme osudy zdravotní sestry Marie v těžkých poválečných letech v severočeském pohraničí. Autorce se podařilo skvěle vykreslit atmosféru tehdejší doby, nástup komunistů, STB; dobu, kdy mohl veřejný názor znamenat komunistický lágr, nedůvěra mezi lidmi..
Mě se kniha líbila, mezi čtením jsem na Marii a Aničku myslela a těšila se na další chvíle s knihou. Vytkla bych však knize ten až moc překotný konec. Pár odstavců navíc by jí, při jejím rozsahu, neuškodilo. Druhá moje výtka je ke korektuře: kromě gramatických chyb (čárka před ale, kde čárka nepatří, mi-my..) mi hrozně vadilo stále se opakující slůvko "drobně". Děsila jsem se skoro na každé stránce, že se Marie "drobně usměje" nebo "drobně pokývne".
Celkově knihu hodnotím jako povedenou a můžu ji doporučit, já se v ní i ledacos dozvěděla. Jen mě tedy mrzí, že jsme se nedozvěděli, kdo byl pan Werner.

01.05.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tentokrát se Chris Carter trochu víc rozepsal, stran nám nadělil o pár desítek víc. Jsou to stránky plné gradujícího napětí, my, milovníci této série jsme si opět přišli na své. Já jsem se ale ke konci nemohla zbavit pocitu, že těch standardních 340 stran by stačilo.

08.04.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jejej...u této knihy nesdílím nadšené komentáře se svými oblíbenými čtenáři. Docela dobře se čte, což je fajn. Sympatické ale nejsou Jane ani Emma a žádný z mužů, kteří projdou jejich inteligentním domem a postelí. Vůbec nechápu nutkání žít v takovém domě, takže veškeré počínání všech mi připadá...na hlavu. Samozřejmě jsem byla zvědavá na to, kdo, co, jak a proč?, ale na konci čekalo další zklamání, protože ten konec moc uspokojivý není.
Delaney mě touto knihou nenadchnul.

13.10.2022 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Při množství bobulí, co Anna sezobala a flašek merlotu, co vychlastala během první poloviny knihy, neví ani čtenář ani ona sama, co je pravda a co blud. Přes alkoholový opar ale děj postupně graduje až do napínavého finále.
Přestože kniha nijak nevybočuje z řady přečtených thrillerů, bavila mě a četla jsem ji téměř jedním dechem.

24.09.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Do druhého případu agentky Altairové jsem se pustila hned po dočtení toho prvního, což možná nebyl úplně dobrý nápad. Případy mi trochu splývaly, jsou si trochu podobné.
Postava Sayer je mi moc sympatická, líbil se mi i Max a jeho pes.
Co mě při čtení trochu vadilo, byl slovní obrat: Sayer nesouhlasně zabručela, stejně jako v prvním díle: Sayer vítězně zapumpovala paží..:-) No, ale to je drobnost, která mi čtenářský zážitek nemohla zkazit.

28.04.2022 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Příběh z období španělské chřipky čtený v době covidu. Drobná paralela by tu byla. Jen ten přístup vlád je nějak jiný..
Během čtení jsem přemýšlela, jakou tato kniha bude mít pointu. O hlavní hrdince mnoho nevíme, vlastně s ní jen sdílíme její tři úmorné směny, coby zdravotní sestry na oddělení nastávajících matek se španělskou chřipkou. Pacientky na Juliině oddělení rodí, ne ze všech jsou však šťastné matky. Přicházejí, odcházejí. Červená, hnědá, modrá, černá... Tuhle knihu si budu asi pamatovat.

12.11.2021 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

V minulosti jsem viděla film, tak jsem sáhla i po knize. Líbilo se mi obojí, protože Julianne Moore zahrála Alici výborně. Při čtení jsem se mockrát přistihla, že testuju svůj vlastní mozek a doufám, že moje míra zapomínání je ještě v pohodě!

06.06.2021 5 z 5