blondajk blondajk komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

V porovnání s událostmi popsanými v knize vám najednou přijdou vaše každodenní starosti naprosto malicherné... Jelikož jsem v Osvětimi byla přesně před rokem, mám v živé paměti atmosféru toho místa a o to mocnější byl pro mě dojem z této knihy. Nelze jinak než doporučit všemi deseti. V tomto případě bohužel jen pěti, ale ráda bych knize dala více hvězdiček, protože tak brilantně napsaný román jsem už dlouho nečetla.

01.10.2017 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Škoda, že dobrá kniha je vždy tak rychle přečtená... Nezbývá než čekat na další pokračování. Jsem zvědavá, jak se Barbaričovi bude dále dařit i v jiných než detektivních záležitostech :)

15.10.2017 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Moc hezký a zároveň trochu smutný příběh o lidských touhách a přáních, některých naplněných, jiných ne. Abychom získali jedno, po čem toužíme, musíme (?) obětovat druhé. Byť ženské romány vůbec nevyhledávám, tento opravdu není klasickou červenou knihovnou, i když by se to mnohým mohlo na první pohled zdát, a stojí za přečtení. Svým způsobem je mi kniha blízká, s Robertou toho mám hodně společného, pracuju v knihkupectví, knížky miluju, jsem momentálně single a také se vyskytují v naší rodině podobná tajemství. Bohužel úplnou pravdu se stejně jako Roberta nejspíš nikdy nedozvíme, protože ti, kteří by mohli vyprávět, si svá tajemství již odnesli s sebou...

15.03.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove je starý bručoun, ale i přesto má velké srdce... Dojemný příběh, který vás nenechá chladnými.

19.08.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobrá oddychovka, přečtete za chvilku. Nejradši jsem měla postavu kastelána, u jeho frků jsem se smála na celé kolo a nemohla jsem to zastavit, což se mi moc často u knih nestává :)

17.08.2014 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Skvělé svižné čtivo, sfouknuto ani ne za týden. Těším se na další díly :)

14.01.2015 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha je skutečně zajímavá, stojí za přečtení, autor má velkou fantazii, kterou by mohl rozdávat. Jistým způsobem mi to trochu připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Přitažlivé na knize je i fakt, že hlavní hrdinové studují v Olomouci a děj v realitě, ale vlastně i v fantasknu, je i sem zasazen. Co bohužel velmi ubírá knize na kráse a neskutečně mě rozčilovalo, je značné množství překlepů a chyb (Neprošlo snad korekturou?!). Stejně tak jde poznat, že jde o debut, po jazykové stránce by text potřeboval ještě vypilovat. Jak už někteří přede mnou také psali, ze začátku mi vadila jména hlavních hrdinů, ale když byly v knize dále vysvětleny důvody, proč se tak postavy jmenují, tak už jsem se s nimi smířila a sžila. Bylo by fajn, kdyby kniha měla i pokračování, na otevřený konec se dá dobře navázat a ještě více vykreslit svět Nikde, který se mi moc líbil. Autorovu tvorbu budu nadále sledovat a těším se na jeho další knihy :) Plus: Kniha má krásnou obálku :)

06.11.2017 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Hezká česká detektivka, známé prostředí dělá z knihy lákadlo k přečtení. Musíme se odprostit od skutečnosti, že hlavní postava se jmenuje Marie Výrová, haha :) Knize ovšem odebírá plusové body neskutečné množství hrubek! Co je moc, to je moc.

17.08.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Výborná kniha, člověk si jen snaží představit tu hrůzu, s níž se každý den lidé v táboře probouzeli. Založeno na skutečných událostech. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

17.08.2014 5 z 5

Takový další malý milý vhled do finského podivna, z něhož už mám něco načteno. Nejlepší pro mě byly povídky Transit a Kéž bychom tu byli taky.

30.08.2017 4 z 5

Úchvatná, dechberoucí a nádherně podivná. Po skutečně pomalém rozjezdu jsem se nemohla nakonec od stránek odtrhnout, před námi se rozehrává příběh velké lásky a bolesti zároveň. Já měla verzi "nejfilmovější" a jsem tomu ráda, protože tento konec byl pro mne tím pravým. Co dodat? Na knize odivuji i krásnou obálku. Už teď se těším na další autorovy knihy.

21.07.2017 5 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Myslím, že pro dost lidí bude tato kniha už ze své podstaty nudná, protože se v ní opakují sekvence Ursulina života jen s různými nuancemi. Ale když se čtenář prokouše začátkem, kdy se mu zdá, že se opravdu "nic neděje", a pochopí strukturu románu, tak je to kniha, která je zajímavá, nutí čtenáře zůstat ve střehu, je nutné listovat zpět, aby si člověk uvědomil, jak to vlastně "tenkrát" bylo :) Pozadí obou světových válek, zvláště té druhé, bylo silné, prožívat nálety, byť jen na papíře, nebylo nic příjemného. Ursula mi byla sympatická a neskutečně jsem jí fandila, aby konečně zakotvila u "toho pravého".

05.02.2015 5 z 5

Deníky dávného prokletí Deníky dávného prokletí Stephen Lloyd Jones

Zajímavá kniha, má spád a člověk se při čtení opravdu nenudí. Trošku mě zabolel konec, ale nechci spoilerovat, tak nic neřeknu ;-)

07.01.2015 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Výborná oddychovka a návrat do světa podivných, škoda jen, že tak krátký :-/ Nejvíc se mi líbila povídka Báječní kanibalové. Krásně zpracovaná kniha, dojem jen kazí drobné chybky v českém vydání.

04.08.2017 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha mě uchvátila krásnou obálkou a hned jsem si ji musela přečíst, nicméně od knihy jsem čekala více, zajímavá je kniha asi na posledních 100 stránkách. Na druhou stranu je to dobrá oddychovka, přečteno asi tak za 3 večery :)

17.08.2014 3 z 5