BlaV. BlaV. komentáře u knih

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Nádherná kniha, měla jsem období, kdy jsem četla životopisy malířů a tato patří k těm nejlepším.

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Příběh se výborně četl, hned jsem přečetla i pokračování.

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Vynikající kniha, poprvé jsem ji četla půjčenou a pak opakovaně již svou.

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Koupila jsem si na základě hodnocení, nic moc jsem neočekávala, ale byla jsem velmi příjemně překvapena, jak mě kniha "dostala" - smutná, ale i krásná zároveň.

05.04.2024 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Toto je čtvrtá kniha od autorky - začala jsem dvěma novějšími a přikoupila dvě další v bazaru a nelituji, kniha se dobře čte a musím se nutit ji odložit a jít něco dělat.

03.11.2023 5 z 5

Vinen či nevinen Vinen či nevinen Felix Francis

Kdo má rád knihy Felixe Francise, určitě ho ani tato kniha nezklame.

17.09.2023 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Rodiče mi kupovali mnoho knih - byl to pro mne ten nejlepší dárek, i tuto ještě někde v knihovně mám.

28.05.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Kniha se mi líbila, i když pořád mám problém, když muž píše jako žena. očekávám, pokračování, protože to zůstalo otevřené.

10.03.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

včera jsem dočetla a kniha se mi hodně líbila, určitě si ráda přečtu i další knihy této autorky

26.01.2023 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Začala jsem číst včera večer a kdybych dnes nemusela jet do práce, četla bych asi až do rána, nemohla jsem se odtrhnout. Před pár dny jsem dočetla, je to silný příběh, v němž jsou za mne obětmi všichni - dítě, rodiče, zachránci - ve válce i po ní - ukazuje zrůdnost války - toho co dokázali dělat "lidé" lidem.

12.12.2022 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Podlehla jsem koupila a přečetla - byla to velká chyba - vyhozené peníze - příběhům, které napsala Agatha Christie se to ani nepřibližuje. O koupi dalších jsem už ani nepřemýšlela.

15.11.2022 1 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Nádherné ilustrované vydání. Karel Čapek je mým nejoblíbenějším spisovatelem - i když teď čtu nejvíce detektivky, ráda se vracím ke klasice. Když jsem v r. 1979 maturovala, byl na našem gymnáziu pan Čapek samostatnou maturitní otázkou a já jsem měla velké štěstí, že jsem si ji vytáhla.

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

přečetla jsem tento druhý díl, ale pokud ještě vyjde další, už si kupovat nebudu

05.11.2022 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Byla to první Irvingova kniha, kterou jsem četla a líbila se mi, četla jsem opakovaně.

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

za mne byla tato kniha asi nejlepší z této série, ale každý to máme jinak

Genesis Genesis Chris Carter

Tak poslední díl série dočtený. Opět výborné čtení jako předchozích 11 dílů.

17.04.2024 5 z 5

Tenkrát v noci Tenkrát v noci Karin Slaughter

Právě čtu, zbývá mi ještě asi 50 stran, už teď dávám maximální počet hvězdiček.
Loni se mi podařilo dokompletovat knihy Karin Slaugther, takže na mne čeká ještě spousta skvělého čtení (možná si přečtu znovu již přečtené - abych četla série, tak jak jsou za sebou. prostě skvělé čtení, pro mne není zdlouhavé, nejsou a ani nemají být povídky. Vše na sebe skvěle navazuje a zkrácené by o nebylo úplně ono.
5.3. - dočteno a mohu se

03.03.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Přečetla jsem, moc mi "neseděl" styl psaní (neustále se opakující - kluk, holka, ženská), ale příběh milý a pohodový, hezká pohádka.

06.01.2024 4 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Jsem v 1/3 a jsem velmi spokojená, příběh se čte velmi dobře, stejně jako předchozí knihy autora - na psaní muže v ženském rodě jsem si už zvykla, takže hodnotím maximem hvězdiček - snad mě zbývající 2/3 nezklamou.

29.10.2023 5 z 5

Intriky Intriky Tabea Bach (p)

Kniha má přesně to co od "romantické pohádky pro dospělé" očekávám. Rychle přečteno a hned je na řadě poslední díl.

28.06.2023 5 z 5