Bjelásek Bjelásek komentáře u knih

Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Peter Allison

Super knížka, skvěle jsem se pobavila.

07.07.2011 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Některé pasáže mi přišli nudné a zbytečné, hlavně poslední rozhovor Brumbála s Harrym, ale na některých jsem si to zase bohatě vynahradila. Temná atmosféra knize nechybněla, víc se mi však na ní líbí její vtip.

28.06.2011 3 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Ne vždy jsem souhlasila s autorem, potažmo s jeho postavou mistra, ale už to že mě donutil o dané problematice přemýšlet, tuto knihu šlechtí. Jsem si jistá, že tahle kniha zůstane v mé knihovně dlouho a bude stále otvíraná a čtená.

26.06.2011 5 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Už je to tak dávno, co jsem tu knížku dočetla, a přesto se mi pořád před očima objevují úseky z téhle knížky. Jednoduše nezapomenutelný zážitek.

10.06.2011 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha má své nesporné kvality. Ukazuje nám svět, který je odlišný od toho našeho a dělá to skutečně dobře.

10.06.2011 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Brown mě nepřestává dostávat. Tahle jeho kniha je tak dobrá, okamžitě vás vtáhne do děje a už vás nepustí. Čte se skoro sama, navíc je to jedna z mála knih, u které můžu říct, že tenhle konec jsem skutečně nečekala. :)

10.06.2011 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tahle kniha je prostě úžasná, originální nápad a jeho skvělé zpracování nemůže znamenat nic jiného, než dobře strávené odpoledne

10.06.2011 5 z 5

Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Yves Thériault

Zhltnuto za jediný den. Takové nenáročné nahlédnutí do sněhem zavaleného kraje, kde sice žijí jednoduší lidé, ale jejichž životy vůbec jednoduché nejsou. Oceňuji příběh i schopnost autora vcítit se do myšlení lidí, jenž je tolik odlišné od toho našeho.

16.05.2011 3 z 5

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

Zbožňuju tuhle knížku, je tak jednoduchá ve své podstatě a přitom ukrývá tolik uvnitř.

21.04.2011 5 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četla. Bylo to zrovna v době, kdy moje kamarádka také trpěla anorexií. Možná právě proto ve mně ta kniha zanechala takový dojem, protože se mě to určitým způsobem týkalo. Dnes bych ji nejspíš viděla jinýma očima, ale proč si kazit dojem. Tehdy se mi líbila a navíc mi hodně pomohla pochopit.

21.04.2011

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Tenhle styl mi nesedl. Připomínalo mi to spíš zprávu, která jednoduše a hlavně stručně udává slet událostí tak, jak šly za sebou. Díky bohu za řadu vtipných incidentů, co se proplétají dějem, jsou osvěžujícím prvkem knihy.

15.04.2011 2 z 5

Výčitka Výčitka Alba de Céspedes

Zdálo by se, že má knížka jednoduchý příběh, vlastně kdyby mi někdo řekl obsah, tedy že je to o manželce, která plánuje opustit svého manžela kvůli milenci, a mezitím váhá a hodnotí svůj život a celý ho převrací, asi bych si nechala zajít chuť. Takže bylo jen dobře, že na obalu žádný děj napsaný nebyl, protože bych udělala chybu. Kniha je psána formou korespondence nejprve mezi Isabelou a Francescou. Franceska je velmi silná osobnost, jejíž názory a myšlenkové pochody vás dokážou strhnout, tedy mě určitě. Tuhle postavu jsem si prostě zamilovala. Není divu, že ji Isabela tolik obdivuje a přitom ji dokáže vyvrátit všechny její myšlenky. Kniha má ale víc postav a všechny vyprávějí velmi poetickým jazykem, jenž autorka vlastní. Možná se vám v půlce knihy bude zdát těch názorů a úvah až příliš, zvláště pak když se děj sotva hne z místa, ale při druhém čtení, když už nemáte, kam chvátat, abyste už zvěděli, jak to skončí, ty úvahy prostě musíte ocenit, protože jednoduše stojí za to.

07.04.2011 4 z 5

Kuropění Kuropění Viktor Fischl

Tahle knížka je jako studna moudrosti, co kapka (respektive věta) to perla. Líbí se mi rozhovory mezi Pedrem a doktorem, jako hádky mezi pesimistickou a optimistickou stránkou osobnosti každého z nás, alespoň mé tedy určitě. A taky je zde ta úžasná nostalgie díky které se to tak krásně čte.

14.02.2011 5 z 5

To To Stephen King

Jednoznačně moje nejoblíbenější Kingovka. Myslím, že tahle kniha se Kingovi prostě povedla. Má všechno, co je pro Kinga přiznačné. Nepřeháním, když říkám, že je to mistrovské dílo.

13.02.2011 5 z 5

Revoluce mravenců Revoluce mravenců Bernard Werber

Pro mě velké zklamání. Po předchozích dvou brilantních dílech jsem očekávala víc. Snad to bylo tím, že se laťka tolik zvedla, ale tahle kniha se mi prostě nelíbila. Dočetla jsem ji jen s velkým sebezapřením a neutichající nadějí, že třeba se to v půlce (následně poslední třetině, pak čtvrtině atd.) změní. Lidská hrdinka mi přišla velmi nesympatická, nejraději bych po ní něco hodila, nebo s ní alespoň zatřásla. O nějakém ztotožnění nebo pochopení jejího chování nemohla být řeč. Přesto v knize byly dobré momenty a pasáže, které se dobře četly. A když už pro nic stojí zato si tu knihu přečíst alespoň kvůli Encyklopedii relativního a absolutního vědění, která stále chrlí vědomostmi a zajímavostmi.

13.02.2011 2 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Četla jsem tu knížku venku v létě a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Strašně se mi líbí propojení lidského světa s mravenčím. Skoro nejde ani uvěřit, že autor nebyl v minulém životě sám mravenec. Dalším plusem pro knížku je množství informací a myšlenek z různých odvětví nad, kterými se dá zamyslet a to v knihách obdivuji vždy. Rozhodně tuhle knížku doporučuji.

13.02.2011 5 z 5