Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Moje druha knizka od tohoto autora. Jako prvni jsem cetla Vzkaz v lahvi a to bylo fakt neco. Tenhle pribeh mi prisel na muj vkus moc vlekly a zpocatku jsem mela problem se v tom vyznat. Ale rozhodne se chystam na dalsi knizky.

29.05.2023 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Hodne ctive, hodne psychologicke..tak strasne moc jsem si prala, aby se Luke probral. Ta zaverecna pasaz, kdy ho vlci vytim hledali, mi rvala srdce.
Autorka se s otazkou zivota a smrti popasovala opravdu dobre. Citlive tak akorat, aby ctvrtina knizky nebyla jenom o knuceni a narikani.

11.05.2023 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Faktem je, ze se to cetlo samo. Druhym faktem je, ze ani jedna postava mi nebyla sympaticka. Ale prijemna oddychovka to byla, to zase jo.

09.02.2023 4 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Tato knizka by opravdu mela byt zarazena mezi povinnou cetbu.
Takove mnozstvi znicenych zivotu kvuli nejake prasive ideologii..je treba si to pripominat a nove generace o tom ucit, aby se historie nemohla uz nikdy opakovat.

28.01.2023 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ta pani byla na drogach kdyz to psala?
Jinak si nedokazu vysvetlit tu neskutecnou zmatenost.
Druhou moznosti je, ze autorka zrovna prochazela depresi, cemuz by ten pribeh zoufalstvi celkem odpovidal.

18.11.2022 1 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Moje prvni prectena knizka na tema upiru a vubec me nezklamala. I presto, ze ma kniha pomerne dost stran a odehrava se na jednom miste, dej byl pekne svizny.
Sice nemuzu rict, ze bych se po docteni bala jit strachy na WC, ale napinave to bylo dost.

27.03.2022 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zajimave..a svym zpusobem desive. Chapu poselstvi knihy, ale priznam se, ze by me zajimalo videt verze sama sebe; kam by se muj zivot ubiral v ruznych zivotnich etapach a po ruznych rozhodnutich.

24.02.2022 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nemuzu si pomoct, ale z tehle knizky nemam moc dobry pocit; dost depresivni a smutne, ten pocit zmaru z hlavni postavy, ktera mi byla silne nesympaticka.
Pribeh o holce, ktera sice nemela na ruzich ustlano, prakticky nikdo ji nevychovaval a nepredal zaklady do zivota a kvuli tomu nevedela co si se sebou pocit, citove oplostela a prochazejici zivotem bez kapky radosti. Nerikam, ze musim cist same "hahaha" knizky nebo romance se stastnym koncem, ale tohle na me bylo nejak moc uz.

02.02.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Ja jsem spokojena. Sice to nebylo nic z ceho by si clovek sednul na zadek, ale chytlave a ctive to bylo.

27.12.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

A mne se to libilo :) celkem jsem se nemohla odtrhnout.
Tentokrat mi kupodivu ani tak neslo o to dozvedet se kdo z nich je vrahem; jednoduse me bavila ta psychoanalyza jednotlivych postav. Nutno podotknout, ze ani jedna mi nebyla zvlast sympaticka.
V kostce je to takovy pribeh o tom, ze ani o nejlepsich pratelich nemuzeme rict, ze je dokonale zname. A ze pod pod vrstvou povrchnosti a umele udrzovane dokonalosti muzou bublat pekne pokrivene charaktery.

08.12.2021 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Tahle knizka me hodne bavila.
Jak vime, technologie se neustale vyviji a jde dopredu milovymi kroky. Co kdyz se ale v budoucnu jednoho krasneho dne obrati proti nam?
Neskutecne skvele vyuzite tema s pridavkem psychologie, tento zanr bych mohla cist od rana do vecera.
Trosku jsem tam videla obraz dnesni doby - a to chovani lidi na socialnich sitich.

Tesim se na autorovy dalsi knihy, predpokladam, ze to budou stejne pecky.

29.05.2021 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Tak tohle mi sedlo, napinave od zacatku do konce. Obcas, kdyz ctu psychologicke romany (stava se to tedy hlavne zahranicnim autorum), tak mi ty postavy a pribehy prijdou vyumelkovane az lehce nerealne. Ale u tehle knizky mate pocit, ze se to klidne muze stat, ze to klidne muze byt pribeh o vasich sousedech odnaproti. Tohle si zaslouzi 5 hvezd a jsem zvedava na autorciny dalsi knihy.

13.09.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Prislo mi to prilis pritazene za vlasy a od pulky me to absolutne nebavilo. Kdyby autor ubral trochu z tech akcnich vybuchu a pridal vic konverzaci mezi Jordan a Berniem, vubec bych se nezlobila. Neprislo mi to jako psychothriller, ale jako americky beckovy horor :(.

21.08.2023 1 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

I presto, ze clovek mohl tusit jak to cele dopadne, byl to moc mily a originalni pribeh.
Zvlast chvalim i vykresleni te odvracene stranky zivota (toxicky expartner, vezeni), obrusovalo to lehkou preslazenost.

13.07.2023 3 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Libilo se mi to, nemohla jsem se odtrhnout a v zasade nemam ani co vytknout. Zpocatku jsem mela trochu binec v souvislostech a kdo je kdo, ale s kazdou dalsi strankou se to usazovalo.

07.03.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajimave tema, ale taky mi tam neco vadilo a nedokazu presne rict co, mozna to preskakovani a zmatene myslenky hlavni postavy. A taky ten otevreny konec, ted si budu muset precist dalsi dily :)

04.03.2023 4 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Jak uz tu bylo napsano - zacatek celkem zdlouhavy, ale vubec mi to nevadilo. Uzivala jsem si popisy treskute zimy a Kateino seznamovani s kolegy a se stanici.
Postav tam bylo tak akorat, vzajemne se mi nijak nepletly...a taky se mi az do posledni chvile nepodarilo odhalit vraha :)

04.01.2023 5 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Zajimavy namet. Musim rict, ze me to bavilo od zacatku do konce.
Psychologicka zapletka, zamysleni nad lidskymi hodnotami - libilo se mi, jak to bylo podano s lehkosti, zadne zdlouhave filozoficke premitani.
Urcite muzu doporucit.

20.07.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Nejslabsi knizka, co jsem zatim od autora precetla. Melo to potencial, ale ten bohuzel zustal dost nevyuzity.
Postavy nevyrazne a jak zacal Karika radoby filozofovat, musela jsem to odlozit; asi na to nemam dostatecnou kapacitu, ale ten "hluboky" zaver mi prisel jako blaboleni.

03.07.2022 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pravdou je, ze mi taky nesedly dlouhe a opakujici se popisy ostrova - autor je klidne mohl zkratit a misto toho vysvetlit proc ztroskotali? Trosky letadla se nenasly?
Jinak nemam co bych vytkla.
Z postav mi byl nejsympatictejsi "Cunas" - za prve mi ho bylo lito kvuli neustalemu posmechu ostatnich kluku a za druhe mi z nich prisel nejinteligentnejsi.

Co se tyce samotneho pribehu - ukazka toho jak se nase "lidstvi" dokaze vytratit v pripade nebezpeci nebo ohrozeni a misto nej nastoupi zakladni pudy "zabij nebo budes zabit". Nijak soudit se to ale neda; je to v nas proste zakorenene.

26.04.2022 3 z 5