bgott bgott komentáře u knih

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Opět velmi dobré, napínavé, zajímavý námět i překvapivý závěr. Ze zatím vydaných knih série LF byla tato kniha asi nejlepší. Velmi se mi líbila postava a příběh Barneyho. A zdá se, že na Lacey, Marka, Danu i ostatní z vyšetřovacího týmu u mě vzniká jakýsi návyk ;-)

25.11.2017 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Opět velmi dobrá detektivka, promyšlená zápletka a napětí až do konce. Nicméně musím souhlasit s komentářem broskev28 v bodě 1. i 2.
ad1. Dát ty dva dohromady = odstřelit jisté napětí mezi nimi a posunout je do jiného levelu. Zdá se, že autorka s tímto nepospíchá, jakoby nevěděla, co s postavami pak dál. Já jen doufám, že kolem sebe nebudou pubertálně kroužit navždy.
ad 2. Ano - víme, kdo je vrah (vrazi), u některých jsou motivy snad lehce naznačeny, ale z velké části je na čtenáři, aby si důvody a pohnutky vymyslel sám. Takové detektivkové "diy"

18.11.2017 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Velmi dobrá detektivka, určitě si přečtu další knihy ze série.

15.11.2017 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Tento díl se mi rozhodně líbil víc, než předchozí Černé světlo. Enzo se věnuje řešení případu a jeho rodinné problémy a vztahy (tj. kdo koho opustil a kdo má či nemá koho rád) jsou v tomto díle upozaděny. I když do budoucna to Enzo asi jednoduché mít nebude ;-)
Hlavní děj se odehrává na ostrově v Bretani, více tak připomíná předchozí knihy Petera Maye zasazené do Skotska. Knihou se navíc táhne příjemná nit skotské - či pokud není zbytí, tak i irské - whisky ;-) Děj je napínavý až do konce a kniha se hezky četla. Zasloužené 4*

10.11.2017 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Akta Enzo čtu už nějak ze setrvačnosti. Rozhodně to není to nejlepší od Petera Maye, ale detektivka (potažmo celá série) je vcelku slušná.

07.11.2017 3 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Opět výtečné čtení. Osudy Wolframa a Beneše se odehrávají na pozadí prvních let vlády Jana Lucemburského v českých zemích, kdy přetahovaná o moc a majetek mezi králem a českou šlechtou je na denním pořádku. Wolfram je opět stálicí se smyslem pro čest, dané slovo a chytrý břitký humor. Beneš nachází stále větší zálibu v budování svého "hrádku", i když povinností vůči Petrovi z Rožmberka se nevzdává.

29.10.2017 5 z 5

Azazel Azazel Youssef Ziedan

Tak, jak je psáno v anotaci knihy: "Působivý román o víře, pochybnostech, fanatismu a toleranci". Prostřednictvím zápisků lékaře a mnicha Hypa můžeme nahlédnout do nábožensko-společenského bublajícího kotle Blízkého Východu. Podle mého je toto aktuální téma napříč stoletími.

28.10.2017 4 z 5

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Knížka se četla docela hezky, žádné náročné čtení. Příběh hodin, které spojují všechny časové linky byl docela zajímavý. Občas trošku pokulhávala reálnost příběhu a ke konci mi přišla až hmatatelná snaha rychle všechny osudy postav nějak uzavřít. Tak slušné 3*.

12.10.2017 3 z 5

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Knížku jsem dočetla, ale byla to škoda času. Něco tak slabého jsem nečetla už dlouho.

10.10.2017 1 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Přečteno skoro na jeden zátah. Pro mě jedna z nejlepších knih M. Connellyho. Takže na Harryho návrat se těší nejen v SFPD, ale i já :-)

08.10.2017 5 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Po relativně dlouhé době návrat ke Connellyho knihám s HB. A bylo to příjemné shledání. Na rozdíl od některých jiných čtenářů více výletů do Harryho soukromí nepostrádám. V průběhu celé série se mozaika Harryho života skládá, včetně aktuálně řešeného vztahu k dceři, a netřeba se vracet zpět (i když to dá někdy hodně vzpomínání).

06.10.2017 4 z 5

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

Průměrná detektivka. Autorem zvolený způsob provedení vražd mi přijde trošku vykalkulovaný a při čtení působí, i přes veškerou brutalitu, poněkud ploše. Začátek mi přišel mírně nudný a zdlouhavý. Posledních cca 30 stran děj sice nabral spád, ale i tak to z detektivního průměru nevybočilo.

28.09.2017 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první setkání s knihou Aleny Mornštajnové a rozhodně nelituji. Vyhovuje mi styl psaní - postavy mi přijdou jen tak načrtnuté a jejich obraz je postupně dotvářen tím, jak se pohybují ve "slepých mapách" svých životů. Rozhodnutí, která činí a která jim dávají směr nejsou, zpětně viděno, vždy "správná", ale v daný okamžik se tak jeví nebo jsou alespoň přijatelná.
Oceňuji zasazení do historického kontextu, i když jsem si s hrůzou uvědomila, co všechno už pamatuji ;-)

26.09.2017 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Prostě Vondruška. Ale už jsem od něj četla lepší knihy.

22.09.2017 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Zcela souhlasím s předchozím komentářem. Několik prvních stran jsem si myslela (naivně), že čtu normální příběh s detektivní zápletkou. Pak přišlo překvapení a zjištění, že tak jednoduché to opravdu nebude. Dál jsem si knihu už jen užívala a nechala se překvapovat dalšími a dalšími surreálnými obrazy, postavami i situacemi. Navíc jsem pevně rozhodnuta knihu vnutit svému známému psychiatrovi a počkat si na jeho názor ;-)

14.09.2017 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Pohodová knížka, dobře se mi četla. Příběhy ztracených věcí celý děj oživily, naopak ducha Therese bych klidně oželela.

30.08.2017 3 z 5

Slušná detektivka, hodně drsné prostředí. Depresivní Victory se ke konci stává spíše postapokalyptickým místem, kde "normální" člověk nemá místo. Jules Bettinger balancuje na hraně mezi "férovým" policajtem a někým, koho zcela ovládne pomsta.
Dobré čtení.

25.08.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Konečně dočteno. Na 160. straně jsem to málem vzdala. Kombinace sebelítostivé Sage, poněkud americky simplexní pohled na holocaust a z ničeho nic vynořující se příběh o upírovi, který se navíc stále opakuje, mě fakt moc nebavila. Kniha pro mě dostala spád až v příběhu Minky, i když i tam musím vcelku souhlasit s komentářem Mercatina. Provázanost příběhu ze současnosti a z doby 2. světové války je jistě zajímavá, ale v tomto případě na mě působí povrchně a až prvoplánově.... totální proměna Sage, romantická linka, fantasy příběh, osudy Minky a Josefa, otázka viny, odpuštění, víry ... až k "překvapivému" konci. Prostě každý si něco najde. Za mě 3* (s přivřeným okem).

11.08.2017 3 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Jsem nadšená a těším se na podzimní setkání.

12.07.2017 5 z 5

Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Marek Vácha

Studentům Biskupského gymnázia lze takovéto přednášky jen závidět. V mnoha směrech kniha, která v člověku rezonuje a nepřímo nutí k zamyšlení nad sebou samým i nad místem, kde žijeme. Jako biochemik navíc oceňuji tu "didaktickou lehkost" v úvodních kapitolách.

07.07.2017