Bětuu Bětuu komentáře u knih

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Tahle kniha je dokonalost. Ani nedokážu slovy popsat, jak moc se mi líbila. Ty myšlenky, poetický jazyk, děj, prostředí a krásně napsané city. David a Lars budou navždy v mém srdci, stejně jako tenhle příběh. Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, nemůžu ji vypustit z hlavy.

11.08.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Musím říct, že jsem to čekala lepší. Prvních 150 stránek se mi táhlo a až později se to mi to začalo líbit. A nakonec jsem zjistila, že jsem nezaregistrovala, kdy se ti dva do sebe zamilovali :)
Jo, určitě se mi některé pasáže líbily, postavy měly skvělé povahy, ale celkově bych to ohodnotila průměrem.

08.03.2023 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihu jsem si vybrala k maturitě a myslela jsem, že to bude hrozné, ale mě to doopravdy bavilo! Skvělá kniha!

14.02.2024 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem četla dvakrát a miluju ji. Jestli je nějaká kniha dokonalá, tak TAHLE.

21.04.2023 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Na knihu jsem se těšila a i když to nebylo zrovna to, co jsem čekala, byla to fajn knížka.
Ke konci jsem měla chuť brečet. Vesmír mě moc nebere, ale to nevadí. Dívka s pomeramči se mi zdála poněkud divná, ale příběh se mi líbil.

21.04.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Určitě musím ocenit grafickou stránku knihy, to je jedna z věcí, která mě natchla.
Příběh je dobrý. Napínavý, romantický, vtipný, sice ano, Elisa je občas trochu přehnaná, ale co.
Ale četlo se mi to pomalu a ani nevím proč. Kniha je fajn a líbila se mi, ale určitě žádná bomba.

08.02.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Chtěla jsem víc Atlase. Mnohem víc. Takže se těším na druhý díl. Knihu jsem přečetla za den a to se mi snad stalo jen jednou, jak se rychle četla. Kniha se mi líbila. Nebylo to nic velkolepého, ačkoliv je v knize silné téma. Celý děj byl hrozně rychlý.

21.05.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nečekala jsem, že mě to bude tak moc bavit! Bylo to hezké, vtipné a trochu i smutné. Příběh jsem si zamilovala, nejlepší postava byla stejně Mercuzio! Doporučuju!

28.02.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

(SPOILER) Kniha je sice tlustá, ale zajímavá obsahem! Nejvíc mě teda dostala smrt Kitstona, moje oblíbená postava! Taky mi přišlo, že autorka mnohem víc upřednostňuje silné ženy, před kluky. Kniha se ale rychle četla a byla fajn, jen chvilku trvá, než všechno pochopíte.

15.07.2023 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tohle je čtvrtá kniha od Jane Austen, kterou jsem za tenhle měsíc přečetla a ačkoliv jsem se bála, že právě Opatství Northanger mě nebude bavi, tak mě naopak kniha okouzlila! Hlavní hrdinka, pan Henry Tilney, ostatní postavy byly skvělé a nebylo jich moct, takže jsem neměla žádný problém si je zapamatovat. Líbilo se mi prostředí a i jednoduchý a vtipný děj!(Oproti složitému Pýchu a předsudku)Skvělá kniha a nejlepší od Austenové!!

31.03.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem četla k maturitě, a bavila mě! Ty vztahy, postavy, prostředí - to vše bylo skvělé! Navíc, četla se rychle, ani nevím, jak jsem ji přečetla, každopádně, byla super.

11.04.2024 4 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Tohle bylo skvělé a posledních 100 stránek jsem nemohla přestat číst! Jo, film má úplně jinou zápletku, ale taky stojí za to se na něj podívat, stejně jako přečíst si tenhle komiks!

15.02.2024 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Mám hodně smíšené pocity. První část knihy mě strašně nebavila a na několik měsíců knihu odložila, ale po filmu jsem ji dala ještě jednu šanci. Druhá část už mě bavila, byla skvělá! Spíš mi trvalo si zvyknout na autorčin styl psaní, ale postupně jsem si knihu zamilovala. Je smutné jaké postavení měla v té době žena. Jo, občas jsem měla slzy na krajíčku a občas mě to nudilo. Kniha mi dala zabrat, ale rozhodně není špatná.

11.02.2024 3 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Knihu jsem četla tři týdny, protože byla fakt skvělá, lepší než první díl.. hlavní dva hrdinové mi tak přirostly k srdci a posledních 40 stránek se neobešlo bez slz. Mám ještě něco dodat?

11.10.2023 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Příběh mě bavil, občas se mi táhl a to kvůli tomu, že mi postavy připadaly, že se chovaly spíše furt jako středoškoláci a řešili moc drama, zápletek mohlo být klidně míň, ale líbilo se mi objevování sexuální orientace a jak se nikdo nebál mluvit o všem.

10.09.2023 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Knížku jsem zhltla za tři dny, protože mě neuvěřitelně bavila, děj plynul rychle, postavy (hlavně hlavní hrdinové) byly skvělé a ačkoliv to bylo celé neuvěřitelne klišé, knihu jsem si zamilovala! Doporučuju, pokud potřebujete vypnout. Kniha mě doslova vytáhla ze čtecí krize.

04.07.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Chápu, proč je ta knížka takové woooooow. Taky se mi líbila. Obálka je pěkná a to jaké byly ve knize trapne situace bylo originální. Jo, taky jsem moc neviděla zájem ze strany Matta, ale posledních sto stránek jsem si knihu neuvěřitelně užila. Nejlepší není, ale určitě vás odvede od myšlenek, rychle se přečte a dočkáte se duhy na konci a budete spokojení!

11.05.2023 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Jedna z mých nejoblíbenějších knih!

21.04.2023 5 z 5

Nečekala jsem, že si knihu tak zamiluju, ale byla krásná a plná nádherných myšlenek a můžu jen doporučit!!

01.04.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tohle bylo úžasný zakončení série!
Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla.
Vášnivou romantiku, napínavý děj, kdy nikdo nevěděl, co se stane a se skvělým koncem.
Jsem nadmíru spokojená s postavami a celou knižní sérií. Teď rozhodně nevynechám bonusový díl a všem můžu knihu doporučit. I ostatní díly, ale musím říct, že tohle je za mě jednoznačně nejlepší díl!

16.01.2023 5 z 5