beruzzka beruzzka komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

uzasna kniha, pro me zase uplne novy pohled na pohranici a valecnou dobu.
velice mi stylem psani pripominala Monstrejnovou kterou mam velice rada. kazda postava mela krasny pribeh a kazdemu jsem rozumnela.

03.06.2022 5 z 5

TAM TAM Naďa Pischová

Knihu jsem objevila nahodou a jsem za ni rada. Neni to zanr, ktery bezne ctu ale jsem si jista, ze si ji budu dlouho pamatovat. Prostredi zamku Kuks je mi blizke a dobre ho znam. Kdo sochy cnosti a neresti nezna neuzije si asi pribeh tolik.
Kazdopadne myslenka knihy moc zajimava, postavy bezva, vystavet takovy pribeh na 140 stran je vykon, ale priznam, do cteni jsem se nutila, nenadchlo me to. Nejvic ctive byly posledni stranky a zaver byl moc hezky

15.05.2022 4 z 5

Divoká srdce Divoká srdce Shannon Drake (p)

prijemne letni cteni. ve svem zanru moc povedena kniha.

15.05.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Zacist se do tehle knihy nebylo snadne. na zacatku bylo prilis postav, menil se cas.. ale pak me zacal bavit pribeh Micka Rivry, zajimalo me, co bude dal a uz se to cetlo samo.
neni to klasicka tuctova kniha, je to uzasna kniha, uzasny pribeh, propletenec stesti a nestesti, lasky a lhostejnosti.

10.05.2022 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

(SPOILER) Myslenka pribehu se mi moc libila, ale misty to bylo hodne naivní, ze mama Luca hned poslechne rady Sage, ze to s Alanem pujde takto..
Misty se to strasne vleklo. nejzajimavejsi chvile byla, kdyz k ni prijel a cele se to provalilo. A to jak porad breci, ze nema penize, ale pritom nonstop kouka na serialy a neuvari ani palacinky a jidl si jen nechava dovážet? to je v americe jako normalni? :-D

30.04.2022 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Letos asi nejlepší kniha, kterou jsem četla. úžasný vývoj Eleanor, uzasny pribeh u ktereho jsem se neubránila slzam. Dokonale!

24.04.2022 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Rozhodne mi to letos prijde jako jedna z horsich knih. postavy byli dost neuveritelne. a cela ta cast s dopisy ve skole byla az hloupa.

18.04.2022 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

musim rict, ze uz jsem cetla Hanu, Slepou mapu, Tiche roky a tak jsem mozna trochu zmlsana. Cist tuhle knihu jako prvni, budu ji hodnotit lepe, ale po tehle davce krasnych knih je tahle az na konci.
libila se mi od posledni tretiny, kdy sla Marie do cirkusu, do te doby jsem se nemohla zacist.

14.04.2022 4 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

jako vzdy skvela kniha, prectena za jedno odpoledne. davam o hvezdicku mene, protoze jsem od autorky cetla i lepsi pribehy, tento nebyl spatny, ale celou dobu mi trochu chybela vetsi hlouka, stalo by za to aby kniha byla delsi.
druhou vytkou bylo sehrane tehotenstvi, ktere mi prislo dost hloupe vzhledem k jinak chytrym postavam

08.04.2022 4 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

uz jsem od nich cetla mnohem lepsi knihy, tohle bylo prvoplanove a na to, ze byli vsichni vedci, tak dost hloupe.
kazdopadne jako cteni pri nemoci v posteli je to vcelku fajn

03.04.2022 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Je to tak 10 dnu co jsem docetla Slepou mapu od A.M. a rikala doma muzi, ze proto ctu nejradeji ceske knihy, kvuli te slovni zasobe, hrani si se slovicky.. rekla jsem, ze to mi u prekladanych knih velice casto chybi - to kouzlo cestiny. Je to vlastne takova potrava pro ctenare, krasna cestina, plna vyraznych spojeni, popisu.. to je jako hutna kremova polevka, dokaze vas to pri cteni zasytit :-)
Snad existuje aspon jeden clovek, ktery mi rozumi..
Timto chci napsat, ze tato kniha dostala uzasny preklad, Anezka Dudkova si takovou praci zaslouzi muj obdiv.
A ted ke knize samotne : na nakladatelstvin coo boo jsem uz asi moc stara, ale tahle kniha na me mrkla v knihovne z regalu a ja di rekla, ze ji dam sanci, ze to bude lehke cteni do nelehke doby...
A jak jsem se spletla! Silny pribeh, uzasne osudy.. cetlo se to samo ackoliv nejsem cilova skupina kniha se mi moc libila.

17.03.2022 5 z 5

Jet Jet Jay Crownover

na knihu jsem narazila v knihovně a jak uz to u takovych serii byva, neni nutne zacit 1.dilem, protoze kazdy dil je o jinem paru.
Kniha mohla byt klidne o tretinu tenci, kdyby dokolo neopakovali duvody, proc spolu nemuzou byt, ac spolu byt chteji..
rekla bych ze to byla klasika sveho zanru, nic co by si ctenar pamatoval i roky po precteni, prumer. cetlo se dobre ale nijak dej neprekvapil.

09.03.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jako vzdy dokonale. Miluji postavy od Mornstajnove, jsou chytre, lidske, naprosto realne.
Kniha se cetla skvele, ac k soucasne valecne situaci v Ukrajine to bylo az prizracne.

07.03.2022 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Jako vzdy skvele, ackoliv tentokrat mi dalo chvili zabrat se zacist. Pribeh byl ale skvely a poslednich 100 stran se cetlo samo

22.02.2022 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Pohodove hezke cteni, klasicka romantika, kde je od prvni strany jasne, jak to bude.

09.02.2022 4 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Nadherny pribeh, pocet stran mu dodava na intenzite a bavil me od zacatju do konce. Navic jsem si trochu ozivila i historii

09.02.2022 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

mohlo to byt klidne o tu treti cast kratsi. libila se mi moc myslenka, mlada divka, potrebuje utect z domu, ackoliv pribeh otce, ktereho nemuzou nechat vterinu samotneho? proc?
ale to dal? prilis se to vleklo, az moc naivni pribeh.

29.01.2022 3 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

takove to, kdyz autorka vsechny postavy v 1.dile uzavre a vy si jdete lehnout s klidnym srdcem,aby hned druhy den pri otevreni dalsiho dilu bylo vsechno jinak :-D

24.01.2022 5 z 5

Důvody pro manželství Důvody pro manželství Stephanie Laurens (p)

krasna oddechovka

19.01.2022 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

opet krasny pribeh, jako vzdy od autorky. libilo se mi, ze dej rychle utikal, poslednich 50 stran jsem cetla jednim dechem.

19.01.2022 5 z 5