beruzzka beruzzka komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

(SPOILER) nekteré názory Jany Eyrové byly tak dopředu, ještě dřív než feministky začaly pálit podprsenky, ještě dřív, než se ty podprsenky začaly opravdu nosit..
Příběh byl skvělý, romantických "pohádek" jsem přečetla stovky, ale takhle mě tolikrát překvapila!
Musím, ale přiznat, že některé rozhovory, hloubání a popisy byly strasně dlouhé, monotónní a nudné. Starší čeština, nebo celý jazyk, ve kterém je kniha psaná se nečte sám a často jsem se do čtení musela nutit.
Tak nějak jsem tušila, že bude mít R.v domě bláznivou manželku, i že Jana zdědí peníze.
Bavila mě část života ve škole, se svatbou, útěkem, novým začátkem a pak její návrat k R.
Pro mě stejně těžké čtení jako Mistr a Markétka.

Akorát tady je happy end, ten nesmí chybět co svět světem stojí :-)

26.02.2023 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Knížka se mi moc líbila, škoda, že autorka nepopsala i samotný vztah, a i dobu mimo japonsko. Bylo to zajímavé a třeba vše kokem jaderné el. jsem zde sledovala víc z povzdálí, tohle jsem vůbec nevěděla.

28.01.2023 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Pořád je tento román vysoko nad jinými autory, ale příběh daisy me bavil asi nejmíň. Od začátku byl příliš jasný, ač i tak velice čtivý.

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Na tenhle díl jsem se těšila nejvíc! Ukoktaná zranitelna Evie a prostopažník Sebastien. Hráčský klub a vše začne svatbou! Četlo se samo.

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Lilian je úžasná, každá serie od L.K je naprosto boží.

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

úžasné jako vždy. Číst knihy od L.Kleypas je vždy úžasné.

09.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Achh jak já tuhle autorku miluji. Celý příběh je tak úžasně napsaný a zůstane mi v hlavě ještě dlouho.

Sem s tím Skotem Sem s tím Skotem Suzanne Enoch

Příběh Colla byl skvělý, pohled do jeho duše i celé završení serie se četlo samo a od knihy se nešlo odpoutat.

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Nejlepší díl serie, líbilo se mi odkládání tajného plánu až do konce knihy. Líbila se mi i postava Adena.

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Ze serie asi nejslabší díl, ale pořád hodně dobrý.

07.01.2023 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Je to dost předvídatelné a chybí hloubka. Víme, co se stane, ale jako oddechová romantika se mi kniha líbí.

07.01.2023 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Tak tohle byla vazne vyzva! Jsem rada, ze jsem si diky ctenarske vyzve precetla jinou literaturu a autora, než bezne. Cist tuhle knihu ale misty bylo dost tezke. Autorka me seznamila se zivotek, stylem zivota, myslenim, problemy a kulturou, ktere jsem do ted vubec neznala. Cast, kde v USA resi rasu byla na muj vkus desne vlekla a z knihy jsem ukrajovala pomalu.
Zaver byl hezky ale neco tomu chybelo, mozna, ze je to jinou kulturou, neni snadne se do vseho vzit.

12.12.2022 4 z 5

jako bylo to dobré ale bylo to málo. Nevadí mi neuzavřený konec, ač tady ta úplna otevřenost mně nesedí.

25.11.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Letos určitě jedna z mých Top knih. Miluji C.Hoower, přečetla jsem od ní takřka vše. Každá kniha je vždy uplně jiná a vybírá si neotřelá témata Tady jsem se bála, že to bude ve stylu den co den a podobné a ano, myšlenka už tu byla, ale to rozuzlení bylo geniální. Předpokládám, že kniha spadá do YA a tak musím hrdinům odpustit trochu naivity. Co mě bavilo: Jazyk a vyjadřování Bena, jeho vývoj z chlapce v muže, a celkově humor těch dvou. U dopisu od mámy jsem brečela. Knihu jsem začala číst 3.11 s tím, že ji dočtu 9.11, a ejhle 4.11 v 23h jsem odkládala dočtenou. Jinak to nešlo.

05.11.2022 5 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Lepší než 1.díl, líbilo se mi zo napětí, ta rozepře ve stylu Romea a Julie, mohlo to být ale o 50 stran kratší, kdyby se asi 100x neubezpečovali o své lásce :-D

05.11.2022 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Klasika svého žánru s hezkou zákleptkou.

05.11.2022 4 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Taková třešnička na konec a vlastně nejlepší díl. Beatrix mám spolu s Leem moc ráda a po tolika stránkách už jsem celou rodinu tak dobře znala. Líbí se mi, jak se Leo a Cam škádli, jak vsichnni říkají, že jsou divná rodina.
Moc se mi líbil vhled do války v době průmyslové revoluce.

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Na tuhle dvojici jsem se taaaak těšila. Miluji smysl pro humor který má Leo.

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Tak nevím, zda je Harry kladný hrdina? :-) Ale rozhodně bych mu taky podlehla. Připomínal mi majitele obchodního domu z jiné serie od L.K.

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Asi bylo jasné, komu se bude věnovat 2.díl, za mě ze serie ten nejslabší, ale i tak velmi dobrý