Becca_ Becca_ komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Autor má skutečně mimořádně vypravěčské schopnosti, dokonalé popisy. Kniha je hodně originální. Vybrala jsem si ji do výzvy právě díky spojitosti s JFK. Při čtení jsem měla zvláštní, až magický pocit, že v tom čase cestuji s hlavním hrdinou taky:) Doporučuji maximálně.

03.02.2023 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tohle mi nesedlo. Děj vařen na vodě. Dialogy naprosto dementní. Konec totální nesmysl. Přišlo mi to spîš jako reklama na iphone. K smíchu mi přišlo nastavení navigace v mínusu, to každý ví, že by ten iphone dávno kleknul. Nedoporučuji.

03.02.2023 1 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Jedna z nejlepších knih, co kdy byla napsána. Jiskra života rovná se boj za lidství.

21.01.2023 5 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Tohle je přesně ta kniha, kterou si buď zamilujete nebo odložíte.
V knize je vylíčeno několik absurdních situací vzhledem k historickým faktům. Já na tu hru přistoupila a neskutečně si to užila. Nečekala jsem od ní nic, ale dostala jsem mnoho. Konec mě dojal a moje duše byla uspokojena.

21.01.2023 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Chtělo se mi zvracet ze stylu psaní autorky ve spojitosti s obsahem knihy. Tuhle knihu prostě neuznávám.

21.01.2023 1 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Pohodové krátké počtení, ale kniha mě ničím neobohatila. Konec velmi urychlen. Za rok si zřejmě nevzpomenu, o čem to bylo.

21.01.2023 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Na prvotinu velmi dobré. Je to i velmi dobré na český horor/thriller. Rozvláčnost příběhu mi vůbec nevadila, autorka to pěkně nachystala na finále. Trošku mě iritoval hlavní hrdina, který se sem tam zachoval opravdu zvláštně, naivně.
Spoiler!! Škoda, že nebylo objasněno, kdo byl “naháněčem” v minulosti.
Těším se na další knihy…

21.01.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Bolavá rozhodně psát umí. Ale závěr knihy byl úplně mimo. Nepochopila jsem to…a byla jsem ráda, když jsem knihu konečně zaklapla. Začátek byl ale slibný.

21.01.2023 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Naprosto geniální. Užila jsem si každou stránku. Kinga obdivuji za tu mistrovskou gradaci příběhu.

25.12.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

První část velmi působivá, především poté, co se Teo odstěhoval, tady bych dala těch hvězd pět. Druhé části jsem tak nějak nevěřila, nezapadala mi k té první. Autorka jí možná mohla věnovat více stránek. Třetí část už mi přišla přitažená za vlasy. Potěšilo mě, že kniha je zasazena z části do aktuální doby. Čte se to samo.

25.12.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kniha na mě působila velmi manipulativně, s čímž mám ale u knih autorky problém zatím vždy. Chybí mi tu především hlubší psychologie postav, uvěřitelnost příběhu. Hlavní postavou je sice muž, ale já jsem za ním pořád během čtení viděla autorčino ženské myšlení. Styl psaní se mi zdá velmi obyčejný. Kniha zřejmě zahřeje u srdce skalní odpůrce církve.

25.12.2022 2 z 5

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

Ilustrace se mi nelíbí. Říkanky jsou věčné, oblíbené, některé méně známé.

24.12.2022 4 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Skvělý námět na knihu inspirován skutečnou událostí, která se stala v Itálii. Ovšem forma vyprávění pro mě naprosto rušivá, protože takhle se skutečně nevyjadřuje desetileté dítě.

04.12.2022 2 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Autor má obrovský cit pro český jazyk. Jediné mínus pro mě bylo velké množství postav a možná už trochu moc událostí na jednu knihu.

04.12.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Naprostá slátanina. Nechápu, jak se to autorce podařilo natáhnout na 300 stran.

04.12.2022 1 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Je až neuvěřitelné, jak se Kingovi podařilo vykreslit ženskou duši.

04.12.2022 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

V knize jsou silnější a slabší místa. Občas to trochu drhlo, občas trochu tlačeno na sílu. Některé myšlenky v knize mě zaujaly. Dovedla bych si knihu představit spíše jako scénář k filmu, stala by se poměrně stravitelnější.

31.05.2022 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Velmi čtivá detektivka s nevšední a originální zápletkou. Nenašla jsem hluché místo. Těším se na další.

31.05.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Už někdy ve třetině knihy jsem začala tušit, že jsem se nechala nachytat vysokým hodnocením tady na databázi. Autorka do knihy nahustila vše, co jde použít k tématu druhé světové války. Bohužel některé situace se zdály být nemožné a náhod bylo až příliš. Co mi vadilo nejvíc, je ten americký patos, používání laciných frází, ždímačka emocí za každou cenu.
Plusem knihy je pro mě připomenutí shromáždění židovských obyvatel francouzskou policií na Zimním velodromu, v Pažíži, v tom městě lásky...

13.05.2022 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásné komorní čtení z prostředí lesů Šumavy o traumatu jedné osamocené dívky. Líbilo se mi, jak autorka citlivě prolínala současnost a vracela se do minulosti, která postupně odhalovala, proč Sisi žije na samotě. Důvod proč nedávám pět hvězd je vyvrcholení na maturitním plese. Přišlo mi to najednou vytržené z formy celého vyprávění a trochu násilně povyprávěné. Knihu jsem v podstatě četla na jeden zátah a vřele doporučuji.

26.04.2022 4 z 5