Barticek Barticek komentáře u knih

555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka 555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Pěkná knížka, super tipy, kam se zastavit na něco dobrého na výletech!

12.01.2022 4 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Krásná knížka k půlkultatým narozeninám hudební legendy. Zajímavé rozhovory se zásadními osobami jejího života a kariéry. Spousta fotografií. Takhle má vypadat životopisná knížka!

09.01.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kdybych to neměla v Čtenářské výzvě, asi bych to nedočetla. Opravdu depresivní.

31.12.2021 2 z 5

Krásně napsaná knížka, velmi dobře se četla a vtáhla do děje i atmosféry doby.
Jediné, co mi chybělo, byly fotky a reprodukce obrazů, které jsem dohledávala na internetu.

27.12.2021 5 z 5

Miro Žbirka – Zblízka Miro Žbirka – Zblízka Honza Vedral (p)

Krásně napsaná knížka plná fotek - takhle má vypadat životopisná knížka!

21.11.2021 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Na novou knížku od Ládi se těším už od přečtení jeho prvotiny před několika lety. Tuhle jsem dočetla předevčírem a v pondělí ta knížka byla podpořená Láďovou přednáškou v Olomouci. Skvělá zábava - doporučuji jak knížku, tak i přednášku!

21.11.2021 5 z 5

Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Vladimír Váchal

Mě se knížka líbila, skvělé fotky! Jediná výtka by asi byla k tomu, že každá kapitola je jiná země, jiny zážitek - že to nemá nějaký řád.

04.10.2021 4 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Zůstalo nedočteno. Nebývá to u mě zvykem, ale život je krátký na takové plýtvání časem...

14.09.2021

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

Skvělé tipy na zajímavé ochutnávky regionálních jídel i výrobků a také na super dárky z cest! Například mě zaujalo košer víno a košer whisky z Třebíče! :-)

24.08.2021 4 z 5

Sejdeme se na piazzetě Sejdeme se na piazzetě Frances Mayes

Miluji Itálii, tak jsem se na tuto knížku docela těšila. Zklamání bylo veliké. Není to cestopis, jenom popis toho, ve kterém městě a hotelu autorka byla, ve které restauraci, co tam s manželem jedli a pili. Opravdu si cestopis představuji jinak.
A poznámka i pro autory anotace ke knížce: Itálie má 20 regionů, nikoliv autorkou avizovaných navštívených "všech 13 regionů".

02.08.2021 2 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Covid spoustu věcí změnil, zvlášť v cestovním ruchu. Co zůstalo, je lidská blbost. Knížka je plná humorných příběhů o boji s lidskou blbostí líčených s nadhledem sympatické delegátky Jitky.

23.07.2021 4 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Pohodová oddychovka. Mě asi nejvíc pobavil Sandřin silvestrovský mejdan započatý v Praze na Žižkově a ukončený nečekaně na Nový rok v Bratislavě. :-)

14.07.2021 4 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Dosti mi to připomíná knihu Ivana Mládka "Zápisky šílencovy". Asi jen s tím rozdílem, že Zuzan byla naprosto fiktivní postava. :-)

22.06.2021 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Připojuji se k Vesper001 - taky se rozhodně do Japonska nechystám, přesto nebo právě proto mě knížka moc zaujala! Dominika umí vtipně vyprávět své zážitky z cest, navíc je knížka opět doprovázena skvělými fotografiemi.

20.06.2021 5 z 5

Litovel - Hanácké Benátky Litovel - Hanácké Benátky Petr Linduška

Pokud chtěl autor touto knížkou přilákat turisty do Litovle, povedlo se mu to na sto procent! Moc krásná knížka, včetně fotek!

06.06.2021 5 z 5

Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Dosud jsem znala pouze Sonet 147 zhudebněný skupinou Chinaski. Sonety nejsou knížka k přečtení na jeden zátah, přesto je to krásná knížka a za přečtení stojí.

18.05.2021 5 z 5

Pivní putování Pivní putování Zdeněk Susa

Moc hezká knížka s fotkami i obrázky. Čtenář se dozví nejen něco o pivu, jeho historii, výrobě atd., ale i o jednotlivých městech a pivovarech, kde se pivo vaří. Skvělá knížka i jako tipy na výlety!

05.05.2021 5 z 5

Drobné perly české architektury Drobné perly české architektury Jiří T. Kotalík

Knížku doporučuji jako skvělý tip všem, kteří rádi cestují a zároveň mají rádi architekturu.

18.04.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Nejde o klasický cestopis, ale spíš pocitopis. Ale velké plus za nádherné fotky!

14.04.2021 4 z 5

Dětská Bible: Starý zákon Dětská Bible: Starý zákon Jiří Matějka

Moc hezká knížka, krásné obrázky. Ale dle mého je to pro děti tak od 10 let výše...

11.02.2021 4 z 5