Barticek Barticek komentáře u knih

Hausbot - Rozhovory o životě a spokojenosti Hausbot - Rozhovory o životě a spokojenosti Petr Horký

Skvěle vybrané osobnosti - různé obory, různá témata, vše aktuální!

23.03.2024 5 z 5

Jak se dělá zoo Jak se dělá zoo Petr Fejk

Krásná a zajímavá knížka o zákulisí pražské zoo.
Místy se četla jako detektivka, thriller nebo dokonce horor! Co musel pan Fejk přestát a co navzdory politikům a povodním dokázal, to je až neuvěřitelné.

02.02.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Bylo to jiné, než knihy z obou sérií. Za mě slabší.

25.01.2024 3 z 5

Utajené osobnosti českých dějin Utajené osobnosti českých dějin Jan A. Novák

Zajímavá knížka. Jenom by to chtělo důkladnější práci korektora, je tam mnoho překlepů a chyb v datech.

22.12.2023 4 z 5

Experimentální atlas mužů Experimentální atlas mužů Sylva Lauerová

Myslela jsem, že půjde o letní oddechovku, u které se pobavím. Ale bylo to v podstatě pořád dokola.

15.08.2023 1 z 5

Louis Vuitton: Životní sága Louis Vuitton: Životní sága Stéphanie Bonvicini

Zajímavý příběh značky Vuitton. Bohužel velmi nezajímavě napsaná knížka.

14.08.2023 2 z 5

Když byla Třebíč ještě valdštejnská Když byla Třebíč ještě valdštejnská Anna Waldstein-Wartenberg

Osud rodiny Waldstein - Wartenberg byl (stejně jako mnoho jiných šlechtických rodů) velmi zajímavý. Bohužel knížka byla napsána velmi nečtivou formou, autorka často i skákala časově, takže knížka byla velmi nepřehledná.

10.05.2023 1 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Kdyby to nebyla součást letošní čtenářské výzvy, dávno bych to odložila. Byla to první knížka od Jane Austen, co jsem četla, a určitě taky poslední.

22.02.2023 1 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Četlo se to hezky, ale (jak už píše někdo níže) bylo to opravdu zbytečně dlouhé.

14.02.2023 3 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Všeobecně mám ráda životopisné knihy, takhle určitě patří k těm lepším. Psáno chronologicky, spousta fotek - takhle to má vypadat!

12.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Škoda, že je konec.
Ale doufám, že pan Boček bude v psaní pokračovat, protože některá jeho přirovnání by se měla tesat do kamene! :-)

14.11.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky jsem přečetla opravdu "na sílu", s detektivkami se to nedá srovnávat. Možná ještě tak ta první povídka, ostatní byla pro mě ztráta času.

09.08.2022 2 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Pro mě příliš odborné. Navíc jsem podle názvu čekala něco jiného. Zůstalo nedočteno.

18.03.2022 2 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Četla jsem od autorky knížku "Zuzanin dech" a byla jsem nadšená. Moc jsem se těšila na další knížku, ale tohle jsem nebyla schopná dočíst. Možná nebyl ten správný čas...

24.02.2022

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Moje první setkání s autorkou, která si říká Jakuba Katalpa. Ale určitě nebude poslední. Moc silný příběh, čtivé. Ač má knížka něco málo přes tři sta stran, přečetla jsem ji za dva dny.

09.02.2022 5 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

Velmi otevřený a upřímný rozhovor.

05.02.2022 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Kateřina Tučková prostě umí! Navzdory tomu, že kniha je psaná jako divadelní hra, je velmi čtivá.

23.01.2022 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Moc hezky napsaná knížka o zajímavé osobnosti. Jednu hvězdičku ubírám za to, že životopis v podstatě zahrnoval jen mládí Marie Montessori, její další osudy byly shrnuty jen do pár vět.

23.01.2022 4 z 5

555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka 555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Pěkná knížka, super tipy, kam se zastavit na něco dobrého na výletech!

12.01.2022 4 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Krásná knížka k půlkultatým narozeninám hudební legendy. Zajímavé rozhovory se zásadními osobami jejího života a kariéry. Spousta fotografií. Takhle má vypadat životopisná knížka!

09.01.2022 5 z 5