BarkaS BarkaS komentáře u knih

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodla přitlačit, a to navzdory tomu, že si ani autorka sama evidentně nebyla celou dobu jistá, jaký že vlastně žánr píše. Já jsem přesvědčená, že se jednalo i o knihu humornou - parodickou. Pobavila. A i když to není kdovíjaká literatura, rozhodně si zaslouží lepší hodnocení než aktuálních 67 procent, co na Databázi má.

29.09.2017 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

:Ydnac: Dávala jsem do diskuze u dvojky odkaz na článek na toto téma. RM si v něm stěžuje, že série není příliš výdělečná, ale slibuje, že tu trojku nakonec snad vydá.

21.09.2017 3 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Konečně něco nového neotřelého. Škoda jen, že je to navzdory veškeré akci tak utahané. Mae je navíc dost zvláštní, vlastně mě začala bavit až ve chvíli, kdy jsem se seznámila s její rodinou. Justin ok a nejlepšími postavami jsou nakonec havrani :))).

Dobré to ale bylo i tak, takže za tři.

15.09.2017 3 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

v angličtině je to ještě větší brak než v češtině, ale nevadí :)

14.07.2017 3 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Trochu se to cyklí a nenese to nový nápad. I tak je to zábavné. Navzdory tomu, že rozuzlení je jasné už od druhého dílu. Chudák Emma.

18.06.2017 3 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Stejně naivní jako jednička, ale překvapivě čtivé. Jen škoda, že už asi vím, kdo je vrah, a na rozuzlení si ještě pár dílů počkám. Tak schválně :)

15.06.2017 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

(Spoiler.) Kdyby Day na konci spořádaně zemřel, jak měl (se zázrakem by se mělo v knihách opatrně), dala bych za ten finiš i čtvrtou. June mi taky k srdci nijak nepřirostla. To se holt někdy stává.

02.05.2017 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Dějové zvraty přitažené za vlasy trochu ubraly Třpytnému dvoru na lesku. Přesto se jedná o velmi slušný a čtivý příběh. Těším se na další díly.

16.04.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Zatím velmi příjemné a hlavně čtivé. Snad se to nerozplizne, jak je u tohoto žánru zvykem.

11.04.2017 4 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Skvělej námět, dobře vystavěný příběh, ale ta slepice Garett už mě krapánek štvala.

10.04.2017 3 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Tolik zábavy za 59 korun z Levných knih bych nečekala. Ačkoli mě slečna Strange zpočátku moc nechytla, nakonec se z této knihy vyklubalo překvapení měsíce. Styl vyprávění je mírně strohý, vtipy někdy vyžadují soustředění a znalosti (sestry Karamazovy apod.), ale stálo to za to. Milý příběh.

10.03.2017 4 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Krásně udělané, nádherně nafocené, skvělé jako dárek. Jen těch receptů tam zas tak moc není :) a vlastně ani nejsou moc originální.

03.03.2017

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Dobrý nápad, škoda, že není tahle dystopie trochu hlubšího "rozměru". A taky škoda, že se třetí díl nedá sehnat :).

15.11.2016 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Docela důstojné zakončení série, vyhovoval mi styl vyprávění, ale rozhodně to nemůžu označit za to nejlepší, co jsem kdy četla.

14.11.2016 3 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Ne každému musí tenhle svérázný styl vyprávění sedět, ale mě předposlední díl přesvědcil, že je tahle série jednou z těch lepších. A to i přesto, že je to tentokrát spíš love story než "duchárna".

11.11.2016 4 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

O trochu lepší než předchozí díl, ale pořád platí, že se některé dějové linky až schematicky opakují. S. potká kluka, kluk je něčím divnej, má divnýho příbuznýho, je z toho průšvih. S. miluje Jesseho, myslí si, že on jí ne. S. se podceňuje, nakope pár zadků, konec.

10.11.2016 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Už se to začíná trochu opakovat, hlavní hrdinka se chvíli podceňuje, pak nakope pár zadků, pak má zaracha a do toho řeší milostné trable. Ale i tak to v tomto žánru patří k tomu lepšímu.

08.11.2016 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Žádnej zázrak, ale je to vtipné, je to čtivé. Doporučuju.

07.11.2016 4 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Ruby je hlupačka, která neví nic o životě, má ale ohromnou kliku. Když se přestane konečně hrabat ve svých pocitech a v konečně se začne něco dít, není to špatný.

29.10.2016 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tahle série byla průměrná až podprůměrná a poslední díl to nezachránil, pokračovalo nelogické chování hlavních hrdinů, změna jejich povahy (podle toho jak se to zrovna hodilo kvůli dějovým zvratům). Jak byl vlastně motiv královniny vraždy jsem se taky uspokojivě nedozvěděla. Bylo to blbé a ploché, ale (a to se opakuji) chvílemi docela čtivé jako předchozí díly.

25.10.2016 3 z 5