Labyrint z kostí

Labyrint z kostí

Sigma Force řeší záhady kolem ztracené Atlantidy… V odlehlých chorvatských horách dojde k podivnému objevu: v podzemní jeskyni se nachází stovky let stará katolická kaple s kostmi neandrtálské ženy. Nástěnné malby v sousední jeskyni vyprávějí příběh o velké bitvě mezi kmeny neandrtálců a nestvůrnými postavami ze stínů. Kdo je... celý text

Sigma Force řeší záhady kolem ztracené Atlantidy…
V odlehlých chorvatských horách dojde k podivnému objevu: v podzemní jeskyni se nachází stovky let stará katolická kaple s kostmi neandrtálské ženy. Nástěnné malby v sousední jeskyni vyprávějí příběh o velké bitvě mezi kmeny neandrtálců a nestvůrnými postavami ze stínů. Kdo je tím tajemným nepřítelem a co malby znamenají? Tým vědců, který se snaží na tyto otázky najít odpovědi, je napaden a souběžně s tím kdosi krvavě zaútočí na výzkumné středisko primátů v americké Atlantě. Jak tyto útoky souvisejí? Kdo za nimi stojí? Vyšetřování zavede velitele Graye Pierce ze Sigmy Force do minulosti vzdálené 50 000 let, kdy se náhle rozvinula lidská inteligence, a k boji o budoucnost lidstva, který probíhá po celé Zemi. Sigma se pouští do dosud nejnáročnějšího úkolu, jenž ji zavede do pravěkých chodeb v Ekvádoru probíhajících pod celou Jižní Amerikou, k záhadám kolem ztracené Atlantidy a k tisíce let staré nekropoli s kostmi našich předků. Gray Pierce a jeho tým budou nakonec čelit největší hrozbě: dávnému zlu, znovuzrozenému moderními genetickými metodami, dostatečně silnému, aby ukončilo lidskou nadvládu nad světem. Tentokrát však Sigma zaváhá – a svět, jak ho známe, se jednou provždy změní. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290252/labyrint-z-kosti-z3l-290252.jpg 4.497

Sigma Force (11.)

The Bone Labyrinth (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Mil@n

Mám to jako audiobook.
Vyhozené peníze. Opravdu slátanina plná blábolů. Nemá to spád. Nuda. Nevím jestli to vůbec doposlouchám.

jindrich7442

První zkušenost s autorovou tvorbou, opět trochu podnícená čtenářskou výzvou, kde si vyčítám pouze fakt, že mi kniha ležela tak dlouho v polici a tak dlouho jsem upřednostňoval jiné knihy. Labyrint z kostí může být předlouhou knih, které chci číst s touhou knihu přečíst ihned a doufat, že nikdy neskončí.

MaxQ

Další největší tajemství lidstva rozluštěno. Omlouvám se všem příznivcům této řady, ale já to po 100 stránkách vzdal. Vědecká rovina mi přišla příliš popisná a nepravděpodobná a akční části knihy ve mně vzbuzovaly spíše pobavení než napětí. Tohle nebude můj šálek kávy.

Metroušek

Slušné nápady, kniha se dobře čte a má spád. U dobrodružné literatury musím respektovat, že čtenář chce časté boje a úniky o vlásek. Raději bych uvítal detailnější popis toho úžasného místa v závěru knihy.

biki

Kdybych mohla, dala bych deset *. U tohoto autora nijak nepřekvapí hodně vysoký standard příběhu, který bych si dovolila označit jako bio-thriller. Nepřekvapí ani vysoká hodnota reálných informací, které kniha obsahuje, a které je možno si kdykoli ověřit. Jenže, podle mého názoru, v tomto případě autor o dost překročil hranici běžného kvalitního thrilleru a posunul ho na vyšší úroveň. Etika biologického, respektive lékařského výzkumu - to je, oč tu běží. Jak daleko je možno ještě zajít v experimentování? Co ještě se dá omluvit starostí o "prospěch lidstva", zvlášť když v pozadí lze tušit boj o moc a zisk? A nejsem zas takový pokrytec, abych si nebyla vědoma toho, že bez pokusů na zvířatech (a bohužel i primátech) bychom se v minulosti neobešli. A obávám se, že ještě nějakou dobu se neobejdeme, neboť ne všechno lze simulovat na počítači.

Nyní k vlastnímu příběhu - stejně jako většina čtenářů jsem přivítala podstatně větší roli Kowalského, jenž dosud hrál roli jakéhosi bouchače a moc nezapadal mezi ostatní vysoce kvalifikované členy Sigmy. Tsantsa - tak s tímto krásně morbidním předmětem jsem se už pěkně dlouho nesetkala.
A samozřejmě Baako: netuším, zda si autor prostudoval stránky GorillasLand či studbook, aby získal inspiraci, ale sameček gorily západní nížinné Baako je reálná postava - narozen 3.8.2013 v zoo Belfast, matka Kwanza, otec Gugas. A i když není obdařen schopnostmi jako v knize, je také pozoruhodný: jeho narození byl tak trochu zázrak, neboť Gugas byl řadu let považován za neplodného. Ale to už je jiný příběh.

A i když to nikdy nedělám, musím se vyjádřit ke dvěma očividně mylným údajům, které jsou ale dle mého názoru ze strany autora zcela úmyslné a účelové.
POZOR - vyjádření obsahuje SPOILER:
Literární Baako má 3 roky, měří údajně 130 cm a váží 70 kg - toto jsou ovšem parametry dospělé mladé gorilí samice. Tříletý goriláček je menší než tříleté dítě, váží kolem 12 kg plus minus, ošetřovatelé je v případě nutnosti běžně nosili v náručí (dříve, když některá mláďata musela být odchována lidmi). Kdyby se ovšem Rollins držel reality, Baako by pak nebyl schopen ani částečně pomoct Kowalskému.
V závěru je Baako vypuštěn v Národním parku Virunga - to je ovšem domov goril východních - horských a Grauerových - s hodně odlišnými životními podmínkami, v nichž by gorila nížinná dlouhodobě neměla šanci. Na druhou stranu je to jeden z nejlépe chráněných parků, takže pravděpodobnost přežití před úklady člověka je zde velmi slušná.

Nepamatuju se, kdy mě nějaká kniha emocionálně tak dostala. Trvalo mi dost dlouho, než jsem to rozdýchala.

Fuksinka

Pokud chcete být překvapeni v příštích knihách, nečtete epilog!
Kniha se věnuje tématu stvoření života a inteligentních lidí. Vše zabalené standartně v akčním hávu. Já bych se jen ráda někdy dočkala toho, kdyby veškerá místa, která Gray navštíví, nebyla zničena. A kdyby na každičkém místě, které navštíví, nečekali padouši. Pak by to bylo napínavější.

iveta3689
18.12.2016

Tato me zatim bavila nejmene. Neni vubec spatna, Rollis ma skvely styl psani a dokaze strhnout. Jen mi tema uplne nesedlo, presto jsem ji precetla pres vikend, takze na ni neco bude.

josef2761
18.12.2016

Opět jsem se bavil od začátku až do konce. Fakta, která byla použita jsou dost zajímavá. Stálo za to se na ně podívat na webu.

Luca287
26.10.2016

skvělé...

Elea
10.10.2016

Další vynikající kniha autora, která měla zajímavý děj, napětí, spád a sympatické hrdiny (nejlepší byl samozřejmě Baako).

HáTa94
01.10.2016

Tak, teď jsem knihu dočetla. Další fantastická knížka tohoto báječného spisovatele. Ač mnozí mohou namítat, že jsou knihy psané stále stejným stylem a nemůže je nic překvapit, tak se vážení držte - může. Je to dáno spojením reálného a smyšleného, které není odděleno tlustou černou čarou, ale leží na nezřetelné hranici.
Stále nová témata a záhady udržují mozek čtenáře neustále v chodu. Kolik lidí by se asi tak zamyslelo při pohledu na nebe nad něčím jiným než nad tím, že se podívají, svítí-li měsíc či ne nebo jsou-li vidět hvězdy. Kdo se zamyslí nad tím, proč to tak je? Kolik lidí napadne při pohledu na gorilu nebo šimpanze v zoo, jak to jsou inteligentní tvorové. Vždyť by stačila před ne tak dávnou dobou malá náhoda a vše mohlo být úplně jinak.
Autor s vydatnou pomocí postav udržuje čtenáře v napětí. Myslím si, že za těch (kolik...20 knih?) dejme tomu 20 knih si čtenáři autorovy postavy velmi oblíbili a prožívají s nimi dobré i zlé. I nově příchozí postavy jsou čtenářem záhy přijaty do rodiny (u mne tedy jo).
Ke konci knihy se vždy těším (i když mi je zároveň líto, že kniha končí) na epilog a závěrečné prozrazení pravdy a fikce. I když...co to jako v tom epilogu má být? Každopádně u této knihy jsem v závěru uronila slzičku při posledním setkání s Baakem a hlavně při poslední scéně...ale prozrazovat nebudu, jestli chcete zjistit veškerá tajemství...čtěte!

HonzaT
14.09.2016

Tak uvažuji...proč se to pojmenovalo Labirynt z kostí. Vždyť tam labyrint z kostí nebyl, jen jen jeskyně s kostma, ale o labyrintu se mluvit nedá. Ale co, i tak parádní kniha. Slzy na krajíčku jsem měl ve scénách s Baakem(loučení, odvaha baaka, soucit s hlavním gorilím samcem). Kowalski, zde je příběh sám o sobě. S tím měsícem mě Rollins dostal. Váhám zda neudělit čistokrevné pětihvězdí - nechám si to rozležet.

ina77
12.09.2016

Nemohu jinak!
Dávám pět hvězdiček,zase perfektní čtení!!

JaneTrafy
06.08.2016

Úžasná kniha, úžasný příběh. Autor se mi moc líbí jak píše a tato kniha si mě získala :) Obsahuje co mám ráda. Akce napětí historie atd...Ráda si od něho přečtu další knihy :)

kiwi88
27.07.2016

Další příběh Sigmy, ty mám od Rollinse nejraději... Věřím, že knížku si ráda přečtu znovu.

lampernaqui
21.07.2016

Po předchozím slabším dílu už je to ten zábavný Rollins, jakého mám rád. Tentokrát takový mix mezi Jurským parkem a Kongem od Crichtona. Nechybí zlí nepřátelé, smyšlené potvory a podzemní komplexy. Přítelkyně mě varovala, abych nečetl epilog. Neposlechl jsem. :(

kevral
14.07.2016

James je můj velký oblíbenec.Miluju Sigmu! Atohle její dobrodružství mě dokonale vtáhlo do děje.Skvělé gradování, kulisy,záhady (Armstrong!), v závěru jsem ani nedýchal a uronil i nějakou tu slzu...Už aby bylo pokračování,nemůžu se dočkat.

Dejvid
13.07.2016

Pořád stejné, ale pořád stejně dobré :-)

len85hor
07.07.2016

opět úžasná kniha, knihy od tohoto autora prostě miluji

drbohlav
11.06.2016

jako vždy lahůdka!!! Akorát mě štvaly části s pokusy na zvířatech, nějak to můj žaludek odmítal, zvlášť když se v tom Rollins tak pěkně pitval:) Jediné co bych asi vytkla, bylo opětovné seznamování s organizacemi Sigma a DARPA, důvod jejich vzniku a vztahy mezi hlavními postavami. Podle mě je to vcelku zbytečné, protože po těch x dílech s nimi čtenář vlastně už i bydlí (alespoň já si tak připadám), takže je netřeba znovu představovat:-) Jinak to byla zase jízda a plno nových informací!!!

Nelly
07.06.2016

Pro mne zatím nejlepší Rollinsova kniha (a že jsem je přečetla kromě povídek všechny) - skvělý námět s vědeckými záhadami, které jsou mi blízké, gradace příběhu, že se Vám nebude chtít jít ani spát. Oceňuji větší prostor v příběhu pro Kowalského, a musím podotknout, že je to také můj první thriller, kde jsem potřebovala kapesník. A také bych vynechala poslední kapitolu, která naznačuje, že se stalo (nebo stane) něco jedné z hlavních postav (i když i to už v jedné knize bylo a zatím k tomu nedošlo). Prostě já Sigmu miluju v sestavě jaká je a nic na tom měnit nechci!

Misa25
24.05.2016

Další skvělý a neuvěřitelný příběh, jen jsem si v žádné jiné knize od autora nevšimla, že by psal "o něco později"....tudíž nechává prostor fantazii, co se asi tak mohlo za tu dobu postavám přihodit a jestli budou další knížky, tak už je z této něco nastíněné...jsem zvědavá jak si s tím autor poradí :)

Scharks
22.05.2016

Jednoduše geniální jako vždy :) Ale co ten konec??? To mi teď bude pořád vrtat hlavou... Už aby byl další díl!!

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)