BarkaS BarkaS komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Odpočinkové a svěží čtení bez zásadní myšlenky. Zábavné a nezatěžující. Jsou dny, kdy víc není třeba.

10.01.2017 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Je to takovej ten případ, kdy jste v devátý třídě a píšete sloh. Máte dobrej (byť trochu překombinovanej) námět, ale budiž. Jenže vám je 14 a vaše jazykové schopnosti jsou nic moc, baví vás akce, ale nemáte v tom úplně jasno. Výsledek není hroznej, ale je takovej neuspořádanej, nedotaženej. Škoda.

03.12.2016 2 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

První část knihy se hodně táhla, nakonec ale další části přinesly skvělou akci. Motivy jednotlivých postav mi ani na konci nedávají moc smysl. Jinak bych i bývala dala ****.

06.10.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Po přečtení tohoto dílu už jsem si třetí nepořídila. Víte, jak někdy člověk čte knížku nebo kouká na film už jen proto, aby zjistil, jak to skončí? Tak to mě v tomhle případě v průběhu čtení druhého dílu dokonale přešlo. Přitom to není úplně špatné, jen se mi prostě nepodařilo sžít s hlavními hrdiny.

28.09.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Musím se přiznat, že mě to nějak zvlášť nechytlo, připadá mi to takové upatlané, polepené, poskládané. Vlastně dost podobné těm rmutům, co hlavní hrdiny ohrožují.

28.09.2016 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nemohla jsem se do toho začíst, fakt jsem se snažila. Prostě jsme si s Nadací nebyly souzeny.

14.09.2016 2 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jak tady už napsala řada lidí, Jussi to umí líp. Zajímavé téma zabil, jak by se řeklo o filmu, příliš dlouhou stopáži a až příliš za vlasy přitaženým závěrem. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se tím prokousala, protože mě zajímalo, jak to dopadne. A bohužel se ukázalo, že aplikovat "severské" vyprávění na americkou půdu není to pravé ořechové.

08.09.2016 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Až překvapivě čtivá ženská verze Harryho Pottera. I když se nakonec ukáže, že je to trochu jinak. Hlavní hrdinka není žádnej lumen, ale má srdce na pravém místě. Pokud tedy srdce má ;). Nepovažuju to za nejoriginálnější knihu, co jsem kdy četla, ale krásně jsem si to užila.

03.09.2016 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Za mě nejslabší díl celé série. Hlavně proto, že tak strašně dává najevo, že už jsou hlavní hrdinové dávno po smrti.

03.09.2016 3 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

03.09.2016 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Piper si (jak hlásá anotace) sice užívá fajn kariéru a má fungující vztah, ale jinak je to dost velká blbka. Díky svojí nepříliš vysoké inteligenci zvládne pobyt ve vězení na pohodu, protože si spoustu věcí vůbec nepřipouští. Je to určitě zajímavé čtení a stojí to za to, ale neočekávejte od toho intelektuální ani hlubokou sondu do myšlenek zločinců :).

19.08.2016 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

bezvadná upířina a konečně něco trochu nového

14.08.2016 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Nesmrtelní hrdinové ze Sigmy jsou skvělí, hlavně proto, že už si po pár letech ani nevzpomenete, že jste tuhle blbost už četli a vezmete si to na dovolenou (za 69 korun v paperbacku, no nekup to :)). Zabaví, neurazí.

31.07.2016 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Je to taková Divergence v kabátě Hunger Games a botách Labyrintu. Navoněná MacGyverem a umytá v seriálu Mash. Ale přestože stokrát čtené/napsané, na léto ideální.

31.07.2016 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Podobný příběh už jsem četla snad tisíckrát. Ale co. Opakování je matka moudrosti. A tohle je malé, milé a dobro vždycky zvítězí. Víc člověk někdy nepotřebuje.

04.05.2016 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

S každou novou knihou Jo Nesba mám pocit, že tohle už jsem vlastně někdy četla. Kdy? Už vím. Naposledy, když jsem četla knihu Jo Nesba... Ale když je nouze, poznáš přítele..

02.05.2016 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

02.05.2016 5 z 5

Obří rostlina Obří rostlina Steven Sullivan

Tato série není žádným trhákem, ale jako večerní čtení je dostačující a minimálně u nás velmi úspěšná. V závěru knihy je krátký kvíz, který prověří, jak dítko dávalo pozor.

28.12.2021 3 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Klasika, která nestárne. Tenhle díl patří ke slabším v sérii, ale i tak je to (i s ohledem na současnou tvorbu, která je jak přes kopírák) paráda a svěží (byť starý) vítr.

28.08.2021 4 z 5

Medvědiv Medvědiv Wolf Erlbruch

(SPOILER) Roztomilé a s krásnými ilustracemi, ale trochu odbyté. Když to i dospělému přijde jako nedokončené, co potom děti? No nic, my si to dovyprávěli sami, ale škoda, že jsme se nedočkali medvědítěte (aspoň na obrázku) s rodiči.

08.07.2021 3 z 5