BarboraZ BarboraZ komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Oveho jsem si i přes jeho zatrpklost moc oblíbila, kapitolky byly krátké a výstižné. Člověku je až líto, že kniha nemá více stránek, dokázala mě pobavit i rozbrečet. Určitě doporučuji :-)!

10.06.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Z tohohle dílu jsem nadšená! Harrymu osud nadělil krutou ránu, až mi ho bylo opravdu líto. Děj se hezky odvíjel a napětí v knize stoupalo až k odhalení vraha, které mi vyrazilo dech. Jsem zvědavá jak bude série HH pokračovat dál a snad se dočkáme dalšího dílu dřív než za 2 roky.

12.02.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mě zklamala, čekala jsem, že autorka tento silný příběh Lalea a Gity zpracuje mnohem lépe. Vyprávění stylem: ráno vstanu, vytetuju pár čísel na ruce vězňům, pak si pohraju s romskými detmi, vyměním diamaty za čokoládu, tu donesu své dívce a všichni jsme spokojeni. Dost těžko uvěřit, že se jim vše takhle dařilo.

03.11.2018 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nečekala jsem, že mě tahle 220 let stará romantická klasika tak pobaví a že v ní najdu i ironii. Líbily se mi propracované postavy a množství přímé řeči místo popisů. A také šťastný konec, který se už moc často nevidí.

16.03.2021 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Úžasná oddechová knížka, která mě neskutečně pobavila a místy i dojala. Líbily se mi i zápisky z cesty lodí do Ruska a letadlem do Istanbulu. Vřele doporučuji!

27.02.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Do půlky knihy se to točilo kolem manželských problémů, ale pak se to hezky rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci byl příběh dost děsivý a napínavý, jak se na sluší na správný horor.

04.12.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá knížka, přečetla jsem ji během jednoho odpoledne. Je hrozné, kolik nevinných lidí z Pobaltí bylo Sověty posláno na Sibiř. Lina a Jonas mi byli sympatičtí, přes všechny hrůzy, které zažívali pomáhali ostatním, neztratili naději a podařilo se jim přežít.

02.12.2018 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři dokonale napsané děsivé příběhy, které mi ještě dlouhou dobu zůstanou uvízlé v paměti. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout!

06.02.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na knizku jsem se tesila a zklamala me. Prvni pulka je popisem zoufaleho zivota jedne opustene alkoholicky, v druhe pulce se uz konecne deje neco zajimavejsiho. Konec me rozesmal svou trapnosti. Rozhodne bych ji nepovažovala za knihu roku.

04.08.2017 2 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou Klárou Issovou, přednes měla hodně procítěný, líbilo se mi to. Příběh knihy byl hodně silný, myslím, že ve mě zůstane ještě dlouho. Ten konec se moc povedl ️.

10.02.2022 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moc krásná knížka, hezky jsem si u ní odpočinula, nic jsem od ní nečekala a překvapila mě. Vyplatilo se mi zde nečíst anotaci. Landon i Jamie byli sympaťáci, příběh jejich nevinné lásky mě na konci dojal až k slzám.

21.09.2020 5 z 5

Čekala jsem něco víc. Užitečné pro mě bylo jen pár zmíněných rad v tom balastu. Nelíbí se mi, že autorka nabízí jako jediné řešení zbavení se svých věcí vyhozenim do kontejneru, nepotřebné věci jdou přece prodat nebo darovat potřebným! Povídat si se svými věcmi mi přijde dost ujeté. Nicméně mě kniha inspirovala k udržování většího pořádku doma.

29.08.2019 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) V posledním dílu trilogie se mi nelíbilo pár věcí. Jak Tris zaútočí na svého bratra, klidně ho málem pošle na smrt a jak následně dopadne ona sama 35stran před koncem.
Líbila se mi závěrečná scéna, kdy zase sjíždí z Hancockova mrakodrapu:
,,Život občas stojí za houby. Ale víš, co mě drží nad vodou? Chvíle, kdy zrovna za houby nestojí. Vtip je v tom nepropásnout je."

12.01.2021 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Před pár lety jsem viděla povedené filmové zpracování a proto jsem se pustila i do knihy.
Věci které mě na knize zaujaly
- práce se svou myslí a překonání vlastního strachu
- hrozba možnosti vzniku dokolané armády ovládané díky transmiterům v mozku
- ztráta vlastní rodiny, rozpad společnosti
- skrývání vlastní jedinečnosti před okolím
Hodně věcí bylo nedomyšlených např. pobavilo mě, že neohrožení, kteří měli sloužit co by ochranná složka města bydleli ve vlhké jeskyni s vodopádem, házeli noži, chlastali, hecovali se a řvali jako banda puberťáků.
Celkově se mi kniha líbila, měla svoje kouzlo, i když nejsem cílová skupina.

10.01.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Včera jsem ji doposlouchala, byla napínavá od začátku do konce. Je skvěle namluvená a ty zvukové kulisy byly pecka! Úžasný příběh, několikrát mi nahnal strach a husí kůži. Na konci jsem si musela pustit telku, abych zahnala to děsivé ticho....ticho s očima! Líbí se mi, že v závěru nebylo vše vysvětlené a člověk tak mohl přemýšlet a určit si svou vlastní verzi. Určitě ji můžu doporučit.
Poslouchala jsem audioknihu z tohoto odkazu, je možné že oproti knize je děj zkrácený: https://youtu.be/1CxIj1rHmZc

10.01.2021 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

(SPOILER) Tenhle díl se mi moc líbil. Nejvíce část, kdy autem cestovali z Floridy až do New Yorku a plnili úkoly. Bylo to napínavé čtení a fandila jsem jim, hlavně když se konečně trhli od své panovačné ymbryny. Jenže pak se zas vrátili jako kuřátka pod křídla kvočny, což mě naštvalo. Uvidíme jak bude příběh pokračovat a co přinese světu Noor.

31.10.2020 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Silné až brutální čtení, přesto poučné. Jsem ráda za těch pár vtipných scén a šťastný konec. Pomohlo mi utvořit si představu o tom jaké muselo být být odstřelovačem.

03.08.2020 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Krátké a milé příběhy svérázných postaviček z města Monterey u kterých se pobavíte i zasníte. Doporučuji jako odpočinkovou četbu.

07.03.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi čtivý thriller, přečetla jsem ho za 2dny. Líbil se mi detailní popis chytrého domu v Londýně a minimalistický styl jeho majitele. Také střídání vyprávění z pohledu Emmy a Jane a opakování stejných vzorců chování bylo zajímavé. Rozuzlení knihy mě docela zklamalo, přesto knihu doporučuju.

10.01.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Předposlední kniha do me čtenářské vyzvy. Některé pasáže byly dost odborné, ale diky nim jsem se něco nového dozvěděla. Postavu Marka si každý hned oblíbí, je inteligentni, vtipny a vždy si vi rady. Držela jsem mu s napětím palce až do konce. Kniha me rozesmála i dojala, určitě doporučuji přečíst.
,,Den jsem zahajil nicotným čajem. Nicotný čaj se vaří snadno. Nejdříve ohřejete vodu a pak do ni nepřidáte nic."

13.12.2017 5 z 5