bararich8 bararich8 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Děsivě skvělá knížka. Až po přečtení takového příběhu si člověk uvědomuje tu hrůzu války

26.12.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc zajímavá knížečka. Přečetla jsem ji za jednu cestu autobusem :-) A kdyby někoho neoslovila, tak jedno je ale jisté-určitě po dočtení bude mít chuť zasadit strom.

25.11.2014 5 z 5

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Kdo nepřečte, nepochopí. Přečetla jsem jedním dechem.

24.11.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Do 300. stránky (tedy do poloviny) mi knížka vůbec neodsýpala, docela jsem se musela prokousávat, ale něco ve mně bohudík nechtělo, abych ji odložila. Od poloviny nastal totální obrat, děj mě chytnul a nepustil, musela jsem číst 100 stránek denně, jak mě to bavilo :-) Původně jsem chtěla snížit hodnocení právě kvůli pomalejšímu rozjezdu, ale druhá část knihy to tak vylepšila, že nemůžu jinak než 5*.

22.08.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Často jsem slýchala nadšené reakce na film, tak jsem si přečetla knížku. A ona je skvělá-o neobyčejných lidech z neotřelého prostředí. Obsahuje kupu moudrých vět, které stojí za to si někam zapsat. A vůbec, hezky se čte a odsýpá přesně tak, jak by dobrý knížka měla. Jsem zvědavá na film.

O 4 měsíce později-Tak už jsem viděla i film a jsem celkem zklamaná. Asi bych doporučovala opačné pořadí-nejdříve vidět a pak číst.

14.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tak to je něco, tahle kniha. Jediná, co mě kdy dokázala rozbrečet. A obsahuje kupu moudrých slov. Určitě si ji někdy přečtu znovu. Bylo mí ctí, Hazel.

17.04.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kdybych měla knihu hodnotit podle pocitu po dočtení, tak je to snad to nejhorší, co jsem kdy četla. Obsah je prostě děsivý. Ale napsaná je skvěle, z té alegorie až mrazí.

13.04.2014 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Moje první absurdní drama a po pár stránkách mě to začalo bavit, i když se celou dobu v podstatě nic neděje. Nemusela bych podobné knihy číst pořád, ale bylo to fajn počtení.

13.04.2014 4 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Úžasné, skvělé, čtivé, kvůli této knize jsem začala ponocovat, protože jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuju.

07.01.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erben je klasika, proti tomu žádná...dříve než jsem četla jsem viděla některé příběhy zfilmované a můžu říct, že brutální je to v knížce i ve filmu. Čte se dobře, je srozumitelná, pro mě jen o hvězdičku dolů za tu brutalitu (dětem před spaním bych asi Vodníka nebo Kolovrat nečetla), i když vím, že on si to nevymyslel, pouze sbíral.

25.12.2013 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Máme ji na maturitním seznamu, tak jsem si ji vzala tak trochu jako nutné zlo. A šla bych do ní znovu a znovu! Takhle jsem se u knížky mockrát nezasmála...to jsou prostě hlášky, které vás nenechají v klidu. Bezvadná, přečtená je hned, ani nevíte jak (škoda:-()

25.12.2013 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Skvělé lehké čtení, ač z nelehké doby. Autor dokázal bezvadně odlehčit a zhumornit situace i postavy, určitě doporučuji.

25.12.2013 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Právě ji čtu...myslela jsem teda, že je Hugo čtivější. A ač to dělám nerada, přeskakuji několika stránkové popisné pasáže. To co zbyde je příběh a ten je čtivý.

22.08.2013

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Jednoduše: Pohltila mě.

25.06.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

A do třetice zase bomba...líbily se mi všechny 3 knížky stejně (ještě aby ne-původně Tolkien chtěl vydat pouze jednu tlustou knihu, to ale kvůli nedostatku nešlo, tak musela být rozdělena na 3 díly), konec dobrý, všechno dobré:-) a po objevení dodatků na konci knížky jsem žasla!

25.06.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Bomba bomba bomba...Tolkien mě pohltil:-)

28.04.2013 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Četla jsem v angličtině zjednodušenou verzi-možná dobře, i ta mi přišla dost děsivá. Ale bravurně napsané, Paulovu beznaděj jsem cítila v každém písmenu. Znovu bych ze strachu nečetla.

01.03.2013 4 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Bichle, do které jsem se tak zažrala, že jsem nemohla od ní. Prostě mě to bavilo, čekat jak se to mezi kráskou a zvířetem vyvine:-)

01.03.2013 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Sice mi asi nějak nesedí čtení dramat, ale místy srandovní, mluva slečny květinářky neotřelá. Znovu bych asi nečetla.

01.03.2013 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Je to zvláštní knížka o zvláštním klukovi. Místy pobaví a místy, jak píše Lady Ef, zůstává rozum stát. Ale co, mně se líbila a bavila mě od začátku do konce:-)

28.08.2012 4 z 5