bararich8 bararich8 komentáře u knih

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Moc zajímavé čtení od skutečné kapacity, která umí zasvěceně hovořit nejen o svém oboru, ale zvládá i přesahy. Je fakt, že by bylo přínosné být v některých věcech konkrétnější, je to podle mě spíš biografie, než naučná literatura, ale na druhou stranu téměř žádná doporučení v medicíně neplatí univerzálně a pan profesor se tak nějakému zobecnění zjevně a vlastně i pochopitelně vyhýbá. Musím ale říct, že ač jde o rozhovor, je to čtení velmi poutavé, protože Pavel Kolář rozhodně má co říct. Knížka mi byla vlastně vnucena, tak jsem si řekla, že se do ní jen tak kouknu, aby se neřeklo. No a já přelouskala pár stránek a řekla si, že si to vlastně musím přečíst celé. A tak to má být.

01.03.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Musím přiznat, že tahle kniha mi rok ležela na polici, protože Pěšky mezi buddhisty a komunisty mě narozdíl od Ladislavovych přednášek tolik neokouzlila. Ladislav ale zraje jak víno! Tohle čtení bylo skvělé, ocenila jsem na tipy na návštěvu míst, která jsou vlastně za humny. Taky se mi líbily popisy kulturních zvláštností a zážitky s řidiči. Prostě pecka, tenhle člověk má neskutečný dar a jsem ráda, že svá dobrodružství tak skvěle a vtipně sdílí s ostatními.

23.01.2021 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Bohužel musím souhlasit, že s předchozími knihami, s Ranhojičem především, se Lékařka moc srovnávat nedá. Na druhou stranu, když jsem se pročetla pro mě poněkud zmateným začátkem, příběh mě pohltil a četl se velmi lehce.

13.04.2020 4 z 5

Prostě Fulghum, ten nezklame. Jeho příběhy a zamyšlení jsou takové to instantní štěstí, to teplo a milo, které kdekoliv a kdykoliv si přečtete, vyloudí vám na tváři úsměv a zahřeje u srdce.

13.11.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Skvělé čtení. Ani nevadí, že je to tak trochu bichle. Místy tempo trochu upadá úvahami nad Bohem či vztahem rolníka k půdě, ale pořád je to čtivá sonda do tehdejšího způsobu života, poměrů v Rusku a radostí a strastí rozkošné Anny.

19.10.2018 4 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Jak hodnotit poezii? Nevím. Vím jen, že tohle sice byla moje první sbírka od Karla Kryla, ale doufám, že ne poslední. Moc chytré a místy mrazivé verše.

24.05.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Páni! Tahle kniha vás prostě vtáhne a nepustí! Takhle nějak jsem naposled hltala Než jsem tě poznala. Kdybych na Sedmilhářky měla dost času, přečtu je snad na posezení. Luxus!

27.09.2017 5 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Martin Moravec má dar psát svižně, stručně a vtipně a proto je jeho knížka sloupků velmi příjemným počtením. U nás doma leží na jídelním stole a při snídani z ní čerpáme dobrou náladu na celý den. Určitě doporučuji!

13.02.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kdybych měla knihu hodnotit podle pocitu po dočtení, tak je to snad to nejhorší, co jsem kdy četla. Obsah je prostě děsivý. Ale napsaná je skvěle, z té alegorie až mrazí.

13.04.2014 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Skvělé lehké čtení, ač z nelehké doby. Autor dokázal bezvadně odlehčit a zhumornit situace i postavy, určitě doporučuji.

25.12.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Jednoduše: Pohltila mě.

25.06.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Bomba bomba bomba...Tolkien mě pohltil:-)

28.04.2013 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

První polovina paráda, ale pak už to vázlo, jak Bajza blouznil...škoda

26.07.2012 3 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Tak to je vyjímka (normálně knihy o zvířatech nemám ráda)...fakt skvělá, bavila jsem se , ale ne všechny příběhy skončily dobře.

30.11.-0001 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Skvělé, skvělé, skvělé!!! Autorka se úžasně vžila do role psychologa prožívajícího druhou mízu :)

30.11.-0001 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Výborná kniha! Skvěle vyprávěný děj mě vtahoval čím dál víc. I když se místy srdce svíralo, co si postavy musely prožít, nešlo přestat číst. Autorka si musela hodně nastudovat, než tenhle skvost sepsala. Doporučuji!

30.09.2023 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Říkala jsem si, co je se mnou špatně, že mi to zas tak strhující nepřišlo. A teď tu čtu( že to tak mají i ostatní. To mě uklidnilo. Kniha co neurazí a nenadchne; za chvíli na ni zapomenu.

20.04.2023 2 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Moje první fantasy z českých luhů a hájů a jsem moc spokojená! Živý dej, sympatické postavy, stránky pěkně utíkaly. Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku narazila.

26.12.2021 5 z 5

Tisíc a půl dobrodružství Tisíc a půl dobrodružství Richard Halliburton

Úžasné čtení, to nadšení mladého dobrodruha doslova čiší z každého slova (na tom se určitě podílí i skvělý český překlad). Halliburton píše tak poutavě, že má čtenář pocit, jako by tam byl s ním. Škoda, že zemřel tak brzy, ale zase při něčem, co miloval.

07.04.2020 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Teda asi jsem měla s Vieweghem skončit tak, jak jsem začala, tedy Báječnými léty pod psa. Ta kniha mě totiž neskutečně bavila. To se ovšem nedá říct o dílku Muž a žena, která je neslaná nemastná, místy nesmyslná a moc vulgární...já nevím, jako by spisovateli došla šťáva, ale prostě potřeboval něco napsat. Že by ten první příběh byl tak trochu autobiografický?

19.03.2019 2 z 5