bararich8 bararich8 komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zajímavá sonda do japonského života českýma očima. Jelikož plánuji cestu do Japonska, beru tuto knihu i jako průvodce do různých zvyklostí a odlišností. A nepřijde mi, jak tu někdo zmiňoval, že by spisovatelka hanila Česko a vyzdvihovala Japonsko. Je to fifty fifty, docela objektivně. :)

09.04.2020 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Souhlasím s uživatelem harena, za Šamana 5*, Ranhojič by zasloužil 6*. Kniha je napsána opět poutavě, příběh vás vtáhne a odsýpá. Jediné, co mě moc nebavilo, byla ta válka, v tom jsem se docela ztrácela, ale to bude asi odporem k válkám a neznalostí amerických dějin.

13.12.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Velmi zajímavá a skvěle koncipovaná knížka. Ideální na občasné přečtení 2-3 kapitolek, určitě bych to nečetla na jeden zátah, to by se čtenář připravil o prostor k zamyšlení a doznění příběhu.

15.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná knížka (může být kniha na toto téma vůbec jiná?), skvěle napsáno.

16.04.2019 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

A do třetice zase bomba...líbily se mi všechny 3 knížky stejně (ještě aby ne-původně Tolkien chtěl vydat pouze jednu tlustou knihu, to ale kvůli nedostatku nešlo, tak musela být rozdělena na 3 díly), konec dobrý, všechno dobré:-) a po objevení dodatků na konci knížky jsem žasla!

25.06.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná, úžasná, úžasná...určitě se k ní někdy vrátím. Musí být krásné mít ji doma v poličce.

04.04.2011 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Čtení jak z jiného světa. Běžný člověk v našich poměrech si ani neumí představit, co se jinde děje a jak moc dobře se tu vlastně máme. Kniha je skvěle napsaná, Jan Trachta má opravdu dar-píše poutavě, bez zbytečných řečí, sám sebe nešetří, čímž je moc sympatický. Po dlouhé době přidávám něco do doporučených. A MSF si vážím jako nikdy předtím!

03.02.2023 5 z 5

Skvělé čtivo, které jsem si bohužel pokazila příliš dlouhým čtením, čímž pro mě příběh ztratil konzistenci. Každopádně moc zajímavé postavy, jejich propojující se příběhy a i vyvrcholení knihy.

13.07.2021 5 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Parádní čtení vystavěné na neotřelé zápletce a dokonalém nastudování podkladů (jako vážně klobouk dolů za všechna ta fakta, čtenář se i kdeco zajímavého dozví). Navíc s přihlédnutím k dnešní době vlastně nemusí jít úplně o fantasy, co se problematického vlivu člověka na planetu týká. Většina příběhu je strhující, čte se výborně, místy tempo kolísá, většinou kvůli faktografickým podrobnostem, ale proč se něco nového nedozvědět, že. Jen ten konec se mi nějak táhl, tak bych to nechala na hodně slušných 4*.

31.12.2020 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Za mě tedy wow efekt rozhodně nechybí. Tahle knížka je síla. Možná je hodně ubrečená, ale věřím, že to tak autorka skutečně prožívala, tak proč by to do knihy přikrášlovala.

20.10.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě nečekaně velmi čtivá a místy i vtipná knížka, moc jsem si její čtení užila.

22.03.2020 5 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Moje první verneovka a pecka! Napínavé, čtivé a ve své době určitě i nečekaně inovativní čtení.

10.09.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížka se ke mně dostala náhodou a po trochu rozpačitém začátku, kdy jsem se musela zorientovat ve všech postavách a faktech, mě příběh dokonale vtáhl. Celou dobu jsem Else moc fandila a obdivovala jsem autorovu (potažmo Elsinu) nekonečnou fantazii a všemožné hrátky se slovy, na kterých má zřejmě velký podíl i překladatel. Co jsem ocenila, bylo členění do krátkých kapitol, díky kterým text svižně plynul a dobře se "dávkoval". (Ačkoli někdy bylo vskutku těžké se odtrhnout.) No prostě výborné čtení, které kromě napětí a emocí skrývá i mnoho mouder k zamyšlení.

05.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Výborné čtení! Harryho Pottera jsem vždy odmítala číst coby mainstream. Filmy jsem samozřejmě viděla, i když už jsem vše pozapomněla. A tak jsem první díl slavné série otevřela v podstatě jako 'nepolíbená' a čarodějnický svět mě naprosto pohltil. Četla jsem v originále a musím říct, že je knížka bezvadně napsaná, je velice čtivá a čtenář chce pořád vědět, co bude dál.

21.02.2016 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Skvělá knížka, ač se její děj odehrává za války, tak se čte lehce a pobaví. Goodbody je prostě borec. :-)

30.09.2015 5 z 5

Velká paráda. Miluju Tolkiena, Středozemi a všechny příběhy z ní.

30.01.2015

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Děsivě skvělá knížka. Až po přečtení takového příběhu si člověk uvědomuje tu hrůzu války

26.12.2014 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Úžasné, skvělé, čtivé, kvůli této knize jsem začala ponocovat, protože jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuju.

07.01.2014 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělá knížka! Čte se jedním dechem a bezvadně pobaví...vřele doporučuji!

03.04.2011 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Čtivý příběh, který krásně plyne a sympatické postavy, se kterýma čtenář cítí, i kdyby nechtěl. Moc dobré čtení!

09.02.2022 5 z 5