baji42 baji42 komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další psychologický román od tuzemské autorky. Vyzdvihnout musím pěkný popis tajemné severské přírody a zvláštní atmosféru knihy.

09.03.2023 4 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Klasika se sympatickým detektivem staré školy s chováním gentlemana. Nenudí ani po létech.

19.02.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zajímavá detektivka, přesto musím souhlasit s některým z předchozích komentářů. Trochu jsem měla problém s orientací v postavách. Ale autorka rozhodně psát umí.

14.10.2021 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Výborný moderní thriller, Chris Carter je dnes jedním z nejčtenějších spisovatelů a psát rozhodně umí, i když je to na můj vkus občas svou brutalitou na hraně. Ale chápu, že k dnešku to asi patří.

30.05.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Geniální spisovatel, který ve svých knihách předstihl dobu.

30.05.2021 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Román ze starého Říma. Paní Loukotková je mistryní svého oboru a její knihy z antické doby patří k neopomenutelným atributům české literatury.

04.05.2021 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Netřeba rozsáhlejších komentářů - prostě nádhera!

01.05.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Patrně nejznámější česká kniha.

01.05.2021 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Dle mého soudu jedna z nejlepších knih vůbec. Notoricky známý příběh, který byl i zfilmován Milošem Formanem. Jack Nicholson byl neskutečný.

30.04.2021 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Průměrná detektivka od známé autorské dvojice. Trochu málo pravděpodobný mi přišel vztah exmanželů Julie a Sida. Od Lars Kepler jsem přece jen čekala trochu víc.

28.02.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Na můj vkus příliš rozsáhlá kniha. Chvílemi jsem se i ztrácela v tom množství postav a jmen. A postava Cormorana Strikea tu již v různých podobách a dílech byla již před mnoha desítkami let.

14.01.2024 3 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Velmi zajímavá kniha plná otazníků. Z některých částí textu skoro až mrazí. Samozřejmě vzhledem k tomu, kdy byla kniha napsána, se mohou některé věci jevit již zodpovězené, ale i tak stále nabízí mnoho k zamyšlení.

10.12.2023 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Vynikající knížka a velmi zajímavě napsaná. Spíš než detektivka je to psychologický román. Kniha je složena z několika částí, vyprávěných různými postavami celého příběhu. Je to jedna z těch knih, které si určitě někdy ráda přečtu znovu.

04.12.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Slušně napsaný příběh člověka, který je tragickými okolnostmi vehnán do situace, do které by se sám nikdy nezamýšlel dostat. Autor má cit pro gradaci a jeho styl se mi líbí.

20.11.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná klasická kniha.

14.11.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další přečtená detektivka ze série s Erikou Fosterovou. Tato by měla být druhá. Trochu mi tu vadilo to, jak bylo s Erikou ze strany nadřízených zacházeno, ale asi to k současné anglosaské detektivce patří. Bryndza psát umí, ale přijde mi, že v poslední době píše hodně a rychle, a na knihách je to bohužel znát.

12.11.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Výborně napsaná kniha. Postavy jsou skvělé vykreslené, dialogy uvěřitelné a reálné. Příběh nepostrádá napětí ani překvapivé momenty. Doporučuji!

28.08.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pěkná kniha, autorka píše krásným stylem, i když je to spíše čtení pro ženy, než aby to byla klasická detektivka.

19.02.2023 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Jako vždy skvělá detektivka ze zajímavého prostředí archeologických vykopávek.

26.12.2022 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Další velice zajímavá kniha tohoto autora. Neotřelý námět i zvláštní atmosféra netradičního prostředí.

26.12.2022 4 z 5