Badun Badun komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Je to crazy komedie a jinak se to nedá brát. Logika a realita? K čemu by to bylo. Bavil jsem se od začátku do konce.

06.01.2023 4 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Čte se to samo a měl jsem z toho dobrý pocit. Je to sice dost průhledné už od začátku, ale jsou chvíle kdy ani nechci žádné dramatické dějové zlomy a jen si užívám, že jde všechno jak by mělo a jen se těším, až se stane co má se stát. Jako včelařský učedník bych mohl maličko rýpat do některých popisů kolem včel, ale to v podstatě s dějem vůbec nesouvisí a ty detaily jsou bezvýznamné. Nebojte se včel a sledovat roj je zážitek.

23.12.2022 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Je to vtipné, děj docela uhání vpřed a moc se to nekomplikuje. Oddechovka jak se patří. A ještě jako bonus se můžete zamyslet, jestli do toho mobilu nekoukáte trochu moc často. Takže dobře utracené peníze (no dobře, půjčil jsem si to náhodou v knihovně :-)

21.09.2023 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Konečně není chudá holka za anděla, ale je normální, vulgární, pije a v opilosti skončí občas s někým v posteli. Takže je to mnohem blíž skutečnému životu než jiná díla. Proto to asi spoustu lidí nebavilo. Ale nebojte se, romantika nakonec zvítězí a dopadne to dobře

10.12.2022 3 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Kvůli koronavirové karanténě čtu všelicos co máme v knihovně a překvapivě mě Julia Quinn nesmírně baví. Dialogy jsou vtipné, zápletky inteligentní a občas se i skoro nahlas směju, že na mě manželka podezřele pokukuje. V téhle knížce mi akorát vadí, že ze Sebastiana udělala snipera, což je v napoleonských válkách nesmysl a navíc v předchozím díle zmínila, že sloužil u 18.husarského regimentu, čili jezdectvo. Ale to jsou jen drobnosti, které mi zábavu nezkazí.

14.04.2020 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Trochu mi to připomíná špatné fantasy. Nejdřív je potřeba dát dohromady družinu různých profesí a charakterů, pak se vydat na cestu, něco zažít a splnit úkol. Asi bych to přečetl, kdyby to bylo dobře napsané, ale autorův styl se mi nelíbil. Postavy se chovají i jmenují trochu moc moderně, historie je sáhodlouze vysvětlována v rozhovorech hlavních postav, aniž by ten rozhovor měl jiný účel než vysvětlit čtenáři historické souvislosti. Neměl jsem na to trpělivost a odložil knihu ještě než se výprava vydala na cestu.

23.03.2021 1 z 5

Invictus Invictus Simon Scarrow

Je to trochu šité horkou jehlou. Celá záležitost s Julií je dost podivná a jen sám autor ví jestli se v tom neodráží rozvod, kterým procházel v průběhu psaní. Trochu mě to zklamalo oproti předchozím dílům, situace s Julií i Cristem je jen naznačená a nedotažená, jakoby to chtěl vyřídit co nejdřív a nezabývat se tím. U předchozích dílů jsem oceňoval i historické pojednání na konci, tady je jen něco málo o pretoriánech, což bylo už popsáno dříve a o Hispánii a místních kmenech vlastně nic. Ale snad se to v příštím díle zase zlepší. Každopádně i tak je to nadprůměrné čtení.

08.02.2018 4 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Tohle je taková plynulá nekomplikovaná jízda k předem jasnému cíli. Dokážu si to představit i jako film a v podstatě to má všechny parametry holywoodského trháku. Čte se to jedním dechem a člověk ani nestihne přemýšlet nad některými nelogičnostmi. Než se člověk zamyslí, tak se akce zase valí dál.

11.01.2023 4 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Autorka mě vždycky bavila tím, že umí psát dialogy. Tohle je psané formou emailů a to se moc nedá skloubit, ale i tak je to ale příjemné počtení. Z mužského hlediska musím trochu rýpnout do závěru, (SPOILER ALERT) protože většina chlapů by se nikdy nepropůjčila k tomu abych pomohli policii dostat kamaráda do lochu (ani když je to pitomec). Ten závěr to chtělo vymyslet maličko líp.

11.01.2023 4 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Téma zajímavé, i příběh vymyšlený logicky, ale zpracování slabší. Trochu jsem se nevyznal v postavách, protože většina je dost plochá. Rozlišují se v podstatě jen jménem a pak je ta orientace těžší. V některých scénách jsem tak moc nechápal co se děje. Kdyby to šlo víc do hloubky, tak to mohlo být klidně dvakrát delší a nevadilo by to. Jako by se autor bál trochu se rozepsat.

21.01.2022 2 z 5

V Dlouhonosech zlobí čerti V Dlouhonosech zlobí čerti Jiří Kahoun

Tohle se panu Kalhounovi tak strašně nepovedlo, že se to ani nedá popsat. Moc postav, moc zbytečných vět nebo událostí co děj nikam neposunují, neslušná slova, v podstatě je to bez konce a i zápletku musí člověk hledat v záplavě “vaty”. Děti to nechytlo a i já měl problém jim to číst.

23.12.2020 odpad!

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Od všeho trochu. Trochu vtipné, trochu nudné, trochu předvídatelné. Takové čtení do vlaku, co po přečtení nezanechá žádnou vzpomínku, ale na to aby cesta rychleji utíkala to stačí.

26.09.2019 2 z 5

Mosty do Tel Avivu Mosty do Tel Avivu Jiří Šulc

Není to špatné, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje a měl jsem problém to dočíst. Ve srovnání s románem Exodus od Leona Urise, tomu chybí napětí. Obojí je o stejném tématu a psané v podstatě stejným stylem (hodně postav, každý odstavec o někom jiném), ale v přímém srovnání vychází Exodus o několik řádů výše i z informačního hlediska. Chápu že české prostředí v Mostech do Tel Avivu spoustu lidí zaujme, ale osobně mi to nestačí.

26.08.2019 3 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Je to čtivé a vtipné, děj dobře ubíhá a vyvrcholení je potěšující. Zkusil jsem i další knihy autorky a mám pocit, že cca v roce 2016 za ní začal psát někdo jiný. Ta změna stylu oproti starším dílům je neuvěřitelná a upřímně řečeno jsem rád. Její díla z předchozích let jsem zkusil a odložil po prvních pár odstavcích. Teď jen zjistit kdo to za ní píše a mám novou oblíbenou autorku :-)

10.05.2024 5 z 5

Pád říše římské Pád říše římské Jiří Kovařík

Kvalita knih pana Kovaříka bohužel výrazně klesá a je znát, že plodnost autora je na úkor kvalitě. Už dlouhodobě mi nesedí jeho styl, kdy neustále cituje z historických autorů i ve chvíli, kdy je to informačně bezvýznamné. Tato kompilace je bohužel jedno z jeho nejslabších děl.

10.05.2024 1 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Čtu to dětem před spaním, jim se to líbí. Možná i proto, že některé odstavce, co neposouvají děj a jejich smysl chápe jen autorka, vynechávám. Když vidím jak je autorka plodná, tak jí trochu podezírám z neochoty si to po sobě přečíst, aby už mohla psát něco dalšího. Stejně tak mi nedává smysl a i děti se pořád ptají, proč mají obě hlavní hrdinky stejné jméno Bára a Barča nebo Barbora. Těžko se mi ta knížka hodnotí, protože mám pár výhrad k logice děje a dost ke stylu psaní, ale dětem se to líbí.

09.11.2023 3 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Mám rád romantické příběhy, ale musí dávat alespoň trochu logiku. Zapomenutá vesnice na Kosu, navíc stojící u moře, která je na pokraji krize, protože tam nejezdí turisti? A během týdne se všechno promění, protože jim cizinka z anglie poradí jak mají podnikat a turisty nalákat? Tohle mohla napsat jen bílá angličanka, která vyrostla na příbězích o tom jak její předci přinášeli civilizaci zaostalým národům a jen díky nim se kolonie povznesly z bídy a svrabu. Dalším dílům téhle autorky se raději vyhnu. Mimochodem, kdo byl na Kosu tak ví, že ten ostrov projedete za den autem a je tam jedno město a asi deset vesnic. Takže i z tohoto hlediska pokulhávala logika některých událostí.

02.10.2023 2 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Dějová linka je docela zajímavá, ale zpracování dost plytké, bez napětí a nějakého většího dramatu. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc.

26.06.2023 2 z 5

Honba za démonem: Příběh o překonání zvukové bariéry Honba za démonem: Příběh o překonání zvukové bariéry Dan Hampton

Souhlas s tím co napsal Meybe-. O překonání zvukové bariéry naprosté minimum, jen se dozvíte že Američani jsou ve všem nejlepší. S tím vývojem aerodynamiky vysokých rychlostí jim trochu pomohli němci a s motory angličani, ale jen v začátcích a pak už je ve všem amíci překonali. Pár zajímavých informací v knize přeci jen padne - např. že General Motors zažaloval americkou vládu za bombardování továren Opel v Německu a dostali odškodné 30 miliónů dolarů. Byli totiž vlastníci Opelu a vláda jim tak ničila jejich majetek.

23.05.2023 3 z 5

Záhadná zmizení Záhadná zmizení Jiří Šandera

Být to o dvě třetiny kratší, tak bych to možná dokázal dočíst. Každá stránka knihy obsahuje asi tak třetinu informací co děj někam posouvá a zbytek je vata, která nemá žádný význam a jen si autor trénuje pero. Četl jsem to dětem před spaním a po několika kapitolách jsme to vzdali. Hlavní postavy dost ploché a kromě jmen se vlastně v ničem neliší, i když jeden je kluk a další tři holky. Ale kdyby to bylo namícháno jakkoliv jinak, tak by to nic nezměnilo. Jiné knihy autora neznám, ale po téhle zkušenosti se ani nebudu snažit to změnit.

14.11.2022 2 z 5