Babkabylinkarka Babkabylinkarka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná kronika jednoho místa, jedné doby. Miluju tenhle typ knih. Je prostě skvělá, čtivá. Všem vřele doporučuju!

31.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná, působivá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem!

10.02.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Důležité téma nutící k zamyšlení. Ale upřímně, Hana a Tiché roky mi přišly lepší. Nicméně ke čtení rozhodně doporučuji, jen pozor, je to opravdu depka.

14.10.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Strašně moc se mi to líbilo. Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat a jsem nadšena. A pro mě absolutně nečekané rozuzlení. Ale možná jsem jen trochu pomalejší ;-)

30.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc zajímavý příběh. A když si člověk uvědomí, že je podle pravdivých událostí, tak to je teprve síla. Nepřestává mě fascinovat, jak spletitė osudy mohou být.

20.09.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pěkná, čtivá kniha, líbila se mi . Alkohol je zlý pán. A bohužel, je ho všude spousta.

16.12.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale nejspíš to bylo špatným načasováním, protože když už jsem si na ní našla čas, úplně mě pohltila. Nádherná, pomalá kniha, která rozvíjí představivost. Všem vřele doporučuji přenést se do bažiny, jde to opravdu velmi snadno.

08.07.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu a jsem z ní nadšená. Vůbec nic jsem od toho neočekávala a úplně mě to dostalo. O této problematice jsem vlastně vůbec nic nevěděla a muselo to být strašný. Skvělá kniha, příběh, co nutí k zamyšlení. Rozhodně vřele doporučuju.

28.03.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha je hodně podobná všem ostatním od Soukupové. To není výtka, jen konstatování. Mně se její styl moc líbí. Jen ten konec je takový neslaný nemastný a Michal je příliš dokonalý. Proto 1 hvězdička dolů. Jinak moc pěkná kniha. Přečetla jsem ji opravdu rychle.

20.03.2023 4 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Pěkně napsaná hrůzostrašná kniha. Čte se rychle. Dlouho se o ní přemýšlí. Jen chybí pohled Honzovy manželky. Proč tam s ním zůstává? Ale jinak opravdu doporučuji.

06.09.2022 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha se mi moc líbila. Je psána velmi zvláštním jazykem, ale je absolutně čtivá, pohltí vás od první stránky. Jen občas mi to přijde trochu prvoplánovitý, předvídatelný děj.

27.03.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Silný příběh. Ten Alžbětin. Poslouchala jsem to jako audioknihu, takže možná proto mi popisy nepřišly nijak zvlášť zdlouhavé , příběh se mi opravdu moc líbil . Musela to být opravdu krušná doba.

12.01.2024 5 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha se mi moc líbila. Je úplně jiná než ostatní knihy zaměřující se na zvýšení produktivity. Dostala mě, odnesla jsem si z ní pár velmi zajímavých postřehů. Rozhodně stojí za přečtení. Jediné, co mi trochu vadilo, že se většina myšlenek opakuje několikrát dokola. Ale to je u knih tohoto typu běžné.

06.07.2023 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Velmi zajímavá sonda do nitra žárlivce. Vůbec by mě nenapadlo o tom přemýšlet z tohoto úhlu pohledu. Díky za rozšíření obzorů.

09.01.2023 4 z 5

Vincenz Priessnitz - Prameny živé vody Vincenz Priessnitz - Prameny živé vody Miloš Kočka

Úžasná kniha o naprosto neobyčejné a fascinující osobnosti. Čtivá, zhltla jsem ji jako nic a pak ji četla ještě jednou. Pokora. To je vlastnost, která se táhne celým příběhem jako červená niť a která tak zoufale chybí v dnešní společnosti..... Všem vřele doporučuji.

31.08.2022 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Moc pěkná kniha, dobře se čte, zajímavý příběh. Obzvláště ten babičky Floss.

29.08.2022 4 z 5

Když prší jehličí Když prší jehličí Aleš Dostál

Kniha, kterou jsem četla pomalu, protože jsem potřebovala strávit každé slovo, přemýšlet o každé situaci. To se mi nestává často a jsem moc ráda, že se mi to stalo. Vyvolalo to ve mně spoustu dávno zasutých vzpomínek na prázdniny strávené v Lužických horách, kde byly lesy umírající, na mé dětské sny o životě na hájence ... Život to všechno zamotal jinak, ale láska k lesům zůstala. Kniha si mě sama našla a moc děkuju za všechno, co jsem si díky ní uvědomila.

28.10.2023 5 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Od začátku mi bylo jasné, co se stalo a první polovinu knihy jsem docela dlouho louskala. Pak se to ale rozjelo a druhá polovina už se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne. Moc hezky vykreslený život na drsném ostrově, kontrast mezi chudobou obyvatel a bohatstvím letních hostů. Za to velká pochvala.

03.05.2023 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Romantické, místy nepravděpodobné, ale nemohla jsem se odtrhnout, takže za mě super. Spousta překvapivých zvratů.

22.01.2023 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Narazila jsem na ni úplnou náhodou. A totálně mě dostala. Kdo to nezažil, věřte mi, že každý slovo je 100% pravda. Ano, přesně tak to je. Mně se to stalo v 45. Takže na věku fakt nezáleží. Absolutní bomba!

25.07.2022 5 z 5