asam asam komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Těžko se mi píše komentář. Krutý osud dvou nevinných děvčat- 19 let ve vyhnanství - ponižování, hlad a bída. Moc děkuji panu spisovateli, že tento příběh zpracoval literárně. Nesmíme zapomínat co se dělo v minulosti.
Doporučuji každému si tuto knihu přečíst i když to není čtení veselé.

29.10.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zaplať pán Bůh, že je to jenom fikce. Dost silný zážitek.Beznaděj, deprese.

29.12.2011 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Já si myslím, že to patří ke klasice sci-fi.

05.04.2011 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Napínavé čtení, až do konce. Nenechte se odradit velkým počtem stránek. Když se začtete, nemůžete jen tak přestat.

15.04.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Nádherně zpracovaný román, Dojemný příběh. Hon na kulaky, vysídlování obyvatelstva. Budování kolchozů v drsné přírodě. Boj o přežití si těžko v dnešní době dokážeme představit.
Rozhodně doporučuji a těším se na další autorčina díla.

22.06.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nesnadná výchova dětí, rozvrácené vztahy v rodině, problémy s přáteli, ale především přetvářka a lži - to se řeší v celém příběhu. I když mi to dalo docela dost přemáhání dočíst do konce - zvědavost, jak to vše dopadne byla silnější - vydržte.
bestseller ? - no nevím. To je věc názoru.

24.05.2021 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

kniha je zařazena do žánru thrillery, spíš bych se ale přikláněla k literatuře pro ženy, Nečekejte žádné vraždy. Jedná se spíše o psychologický rodinný příběh. Autorka popisuje vztahy mezi partnery, rodiči a dětmi, středem je komplikovaný vztahem mezi nevlastní dcerou a matkou. Vyskytuje se tu i problém domácího násilí, o kterém se nemluví a mnozí jej ani nechtějí vidět. Děj má spád, K tomu také přispívá členění jednotlivých kapitol, kde se střídají v pohledu na jednu a tu samou příhodu, dvě rozdílné ženy Maggie a Lara.

23.04.2021 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět napínavé od začátku až do konce. Brutální vražda v rodině mírumilovných amišů. Náčelnice Kate a její policejní tým pracuje cílevědomě a spěje ke konečnému rozuzlení. Můžeme sledovat všechny kroky vedoucí k vyřešení případu. Konec případu je blízko, vše se ale zkomplikuje a čtenář si s poslední stránkou oddechne.

15.04.2021 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

V každém díle série autorka překvapí. Příjemné, napínavé čtení na dovolenou u vody. Přečetla jsem během několika dní.

01.08.2020 5 z 5

Útěk od civilizace, Ne každý by to dokázal, ne každý by to vydržel,
Autor velice citlivě zpovídá šumavské poustevníky.

18.02.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Zajímavá a nápaditá forma - e-maily- chvílemi vtipné, a chvílemi odpovědi nic neříkající. Fakt je, že jsem knihu četla rychle, tak jak přicházely e-maily. Někdy jsem nestíhala postřehnout, kdo to vlastně píše. musela jsem se vrátit. Nejsem příznivce " červené knihovny" - přesto se dobře čte, když má někdo někoho rád. A v horkém létě jsou takovéto knížky osvěžením

13.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha - Za zavřenými dveřmi není sice nejlepší psychologický thriller, ale přečtěte si ji. Střídání kapitol - přítomnost - minulost - dodává knize na svižnosti. I když je chování hlavních hrdinů někdy přitažené za vlasy, přece jen vás to nutí dočíst do konce, Abyste se dozvěděli, jak se to vše vyřeší. Nekruťe nad závěrem nevěřícně hlavou. Je to jen vymyšlený příběh.

26.05.2018 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Osudy svých předků chceme znát všichni. Ne vždy se dozvíme, jak to tenkrát bylo..... Pokud pamětníci žili, nás to nezajímalo Teď bychom rádi věděli, ale není se koho zeptat
Skoro detektivním pátráním se hlavní hrdinka románu kousek po kousku seznamuje s osudem svých dávných předků.
Knížka se čte velice pěkně a ta trocha romantiky taky někdy neuškodí.

26.04.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Milé čtení. Autorka nás provede skoro celým dvacátým stoletím, sledujeme události prostřednictvím čtyř generací, které spojuje " hodinový" hotýlek na kraji města. Autorka má dar bez zbytečných slov, promyšleně, čtenáře provázet dějem, Její postavy jsou obyčejní lidé, kteří touží jen po jednom - vést spokojený život. Názvy kapitol (a tím mě autorka nadchla) jsou verše z básně Jaroslava Seiferta Píseň o rodné zemi. Skvělý nápad.

05.10.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ani v tomto dílu jsem se nenudila. Opět zajímavá, neotřelá detektivní záhada. Autor má dar zaujmout a upoutat pozornost čtenáře od první stránky až do konce.

19.07.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove- pichlavý, zatvrzelý, mrzutý dědek, kterého si po přečtení prvních kapitol zamilujete. Ideální soused.:)) Občas jsem i slzu uronila. Moc pěkná knížka. Doporučuji.

16.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasně zpracované téma, osudy Židů, koncentrační tábor, odpuštění či trest. Děj má rychlý spád, napětí se zvyšuje a vydrží až do poslední stránky.
Určitě doporučuji k přečtení.

22.02.2016 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z prvních sci-fi, které jsem přečetla- už je to pěkných pár let a stále ji mám v hlavě. Určitě doporučuji. Takovéto události mohou být hrozbou i pro dnešní dobu.

12.12.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milé, humorné ale i dojemné, krásná čeština.

06.12.2013 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Spisovatel nezklamal. četla jsem jako první jeho knížku Zlodějka knih - je to úžasná knížka. Posel byla jeho prvotina. Tudíž jsem byla zvědavá, jak zvládl počátky své literární tvorby.Velice neotřelý zajímavý příběh, velké téma, náročné na zpracování, žádné mentorování, žádná silná slova a přece působivé. Navíc velice humorné dialogy / i s kocourem Portýrem/. Pochvala patří i překladu - na vtipu nic neubral. Určitě doporučuji přečíst.

12.08.2013 5 z 5