asam asam komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně, dojemně a citlivě napsáno. Silný příběh.
Je plno pěkných knih, které přečtete, řeknete ta je dobrá, založíte do knihovny a zapomenete na ni. To se vám u této knihy nestane. V mé paměti zůstane určitě hodně dlouho.
Dočetla jsem. Knihu zavřela. A oči plné slz se dívaly na obálku. Úžasně jednoduše vystihuje celý příběh. Autorce obálky patří také pět hvězdiček.
Žloutkové věnečky si dlouho nekoupím.

09.01.2018 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak vtipnou knížku. Alan Karlsson - člověk který ovlivnil dějiny snad celého světa. To jsme se v dějepise neučili:)

16.12.2012 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc pěkně a věrně zpracované osudy lidí. Všechny si zamilujete a sdílíte s nimi jejich denní problémy a všechny útrapy, které jim život způsobil. Autorka velice citlivě a přitom pravdivě líčí život na polsko -českém území se všemi klady i zápory.
Doporučuji. A těším se na další pokračování.

04.11.2021 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nedivím se, že tuto knihu považují kritici za knihu roku. Úžasné vyprávění o lidech bohatých, znuděných svým životem, o lidech žijících v bídě, špíně, s malými vyhlídkami na zlepšení svého stavu, o lidech toužících po lásce, která je pro ně hříchem......
Na přečtení této knížky musíte mít čas, teplo v pokoji, pohodlné křeslo , vonící kávu na stole. To není literatura do MHD. Není to napínavá detektivka, ale přece než ji vždy odložíte, tak jste zvědavi, jak se bude dále osud hrdinů odvíjet. Nezalekněte se množstvím stran. Věřte mi, že jsem se po celou dobu čtení nenudila a ani jednu stránku nepřeskočila. Pro mě to je román se vším co má mít. Vřele doporučuji a kdyby bylo více hvězdiček, tak je dám.
Knížku jsem vložila do svého seznamu " Přečteno jedním dechem" .Těch 900 stránek bylo na dvě nadechnutí.....

05.02.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zdálo by se, že téma 2. světové války v literatuře je už vyčerpáno. Autor však zpracoval opět poutavý, dojemný příběh dvou úplně odlišných mladých lidí. Každý z nich stojí na jiné straně barikády, oba si myslí, že konají správně. Hledají pravdu a smysl života. Každý svým způsobem odolává hrůzám války.
Krásný jazyk - díky výbornému překladu. Ocenění knihy je podle mě na místě. Doporučuji .

01.01.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přečetla jsem jedním dechem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Krátké kapitoly, pohledy hrdinů na události, jejich osudy a nakonec vyvrcholení, tragédie o které svět sotva ví, nebo nechce vědět. Úžasně zpracovaná fakta a osudy .

02.10.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Neodsuzujte knihu jen proto, že se zrovna vám nelíbila. Je to prostě česká klasika. Dnešní literatura je už někde jinde,ale to neznamená,že zavrhneme vše co bylo již dříve napsáno.To co bylo na svou dobu pokrokem. je dneska už přežitek, ale tak je to se vším, nejen s literaturou.

22.08.2012 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bez velkého přemýšlení hodnotím 5*.

19.09.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pozoruhodná kniha. V příběhu Liesel je snad všechno, Němci, Židé, holocaust, láska, kamarádství, vztah k rodičům, ale hlavně plno bolesti a utrpení. I Smrt, která to vypráví je dojata..
Knížka na kterou budu dlouho vzpomínat.

17.07.2013 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět hodnotím 5 hvězdičkami. Napínavé až do konce. Kate je výborná a vůbec mi nevadí, že si občas trochu přihne. V takovém stresu se ji nedivím.

19.03.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Po delší době jsem se dostala k opravdu napínavé knížce. Od začátku do konce. Děj se odehrává v oblasti, kde žijí amišové , - v roce 2010 žilo v USA asi 249 tisíc Amišů --
jsou známi především přísnými zákazy používání techniky (nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu). Odmítají militarismus a násilí, mluví německým dialektem, tzv. pensylvánskou němčinou.

12.03.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Cituji autora - V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře

a to se povedlo.

04.01.2015 3 z 5

Obsáhlá kniha. Jednotlivé příběhy by vydaly na několik knih samostatně. Ale zde se prolínají navazují plynule na sebe. Příběh vypravěče Michela je působivý, pravdivý,.Autor vnímá citlivě problémy mladých, konflikty a řešení vztahů v rodině, kamarádství, slib mlčenlivosti za každou cenu, nesmělost ale zároveň touha vyřešit vše k vysněnému konci .Jediným místem klidu se zdá pro hrdinu utajený klub šachistů , lidí vyřazených ze svého domova i ze své profese, emigrantů, utečenců, ale lidí s obrovskými životními zkušenostmi. A tady nachází pochopení a porozumění pro své problémy i pomoc k jejich řešení.
Příběhy jsou protkány moudrostí, nadhledem, vtipem Kniha je čtivá. Doporučuji a těším se na další autorovo dílo.
Velice pěkná obálka.

27.06.2013 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nevím co říct. Asi jsem moc citlivá, ale já jsem knížku přečetla se slzami v očích.

22.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Strhující příběh. Přečteno v rekordním čase. Doporučuji

20.07.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé, oddychové čtení. Nehledejte v ni kdovíjaké moudro, ale užijte si pohody v kavárně, dobrou kávu, křupavé sušenky, prohlídněte si památky v Kodani. Příběh je živý, čtivý. A trochu té romantiky, lásky a sexu taky přežijete.
Navíc mě zaujala obálka, která je rovněž pohodová.

26.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh začínající po válce, kdy si všichni mysleli, že už bude líp. Opak byl pravdou. Velice silný příběh odvážné ženy.
Doporučuji přečíst. pak si budeme víc vážit doby ve které žijeme nyní.

12.09.2020 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četla.
Jestli je Dominik Dán tak dobrý ve všech knihách, čeká mě léto strávené s partou dobrých, vtipných detektivů.

24.07.2019 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Takto si představuju thriller. Propracované do detailu, Napínavé od začátku až do konce. Film - všichni známe, nezapomenutelný, víme jak to dopadne, ale kniha nám dává má o něco více.
Autor je mistr slova. Doporučuji.

11.08.2018

Skála Skála Peter May

Drsná severská příroda. Z popisu autora je vám zima a cítíte ten všudypřítomný chlad a déšť. A samozřejmě i drsní lidé. Zajímavé, neobvyklé detektivní příběhy.

19.07.2017 5 z 5