ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

81%
...Načiahol sa do plechovej skrine a vybral fungl novú prevádzkovú knihu od fungl nového žiguláka model dvetisícstosedem. Nový typ ruskej mašiny v plnej výbave - čo v praxi znamenalo, že všetky štyri okná sa dali kĺukou stiahnuť aj vytiahnuť a z výfuku sa v kuse dymilo.

Další bezvadná detektivka. Krauz tentokrát pomáhá svému kamarádovi detektivovi z Brna. Vražda ženy a dítěte z vesnice u Brna, ze které byl původně jasně podezřelý manžel se hodně zamotává. Opět čtivé, napínavé a nechybí typický humor.
Já doporučuji.

25.09.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

81%
"Riško, zajtra je sobota. V sobotu pracujú len kurvy a policajti."
"Výborne, takže do rána máš čas na rozmyslenie, do ktorej partie patríš. "

Zase výborná, napínavá detektivka. Kriminalisté řeší (a vyřeší) vraždu univerzitního profesora a opět se začínají zabývat kostrou nalezenou v lese s rukama za zády v poutech. Teď už znají jméno a Eda Burger vypráví, co se dozvěděl někdy kolem roku 1985 s tím, že mrtvých může být víc. Tady se setkáváme s tím, co tehdy dokázali ti vysoce postavení. Podezřelý tady je, ale na to, jak to s ním dopadne si musím počkat do dalšího dílu. A ani v této knížce jsem nepostrádala autorův typický humor.
Doporučuji.

14.09.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

81%

Další vynikající díl z prostředí Amišů s náčelnicí Kate. A je také hodně emotivní. Začíná vraždou amišské babičky a únosem její sedmileté vnučky. Je to jeden z nejodpornějších a nejsložitějších zločinů, týkající se Amišů. Po únosu vnučky následují další vraždy. Přestože motiv se našel a vrah byl odhalen, mám pocit, že úplně všechno se vyřešit nepodařilo.
K přečtení doporučím.

18.04.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

90%
Studuj svého nepřítele důkladně,
nebo budeš zatracen jako on.

Luxusní thriller! Mají spolu nějakou souvislost čtyři naprosto odlišné mimořádně brutální vraždy? A kdo rok věznil jedenáctiletou Kláru, kterou najdou nahou u lesa s tetováním na zádech? Znovu se tady setkáme se Sabinou a excentrickým vyšetřovatelem Maartenem S. Sneijderem (na S. se nesmí zapomínat :-)). Ti v závěru spojí své síly a všechno vyřeší, přitom jim jde ale o život. A dva napohled nesouvisející případy do sebe zapadnou.
Mimořádně napínavý thriller se skvělou zápletkou a úžasným závěrem. Na základě epilogu předpokládám, že nás čeká ještě další díl.
Určitě doporučím!

23.07.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

75%
Když se ten večer sprchuju, najednou zhasnou světla a začne téct studená voda. Trvá to jen pár vteřin, ale je to dostatečně dlouho, abych dostala strach. Nejdřív si řeknu, že Vandrák v komoře uvolnil nějaký kabel, ale hned nato mě napadne, že to udělal samotný dům. Začíná se ke mně chovat nepřátelsky, aby mi dal najevo, že se na mě jeho pán zlobí.

Přečetla jsem si tento psychologický thriller znovu a nelituji. Originální příběh s nápaditou zápletkou a rozuzlením. Konec je nečekaný a rozhodnutí Jane jsem naprosto chápala.
Autor tady skvěle popisuje schopnost manipulace s druhou osobou a postavy má moc zdařile vyobrazeny.
Já bych v takovém baráku určitě žít nemohla, ale ono to nebylo jenom v domě, že?
Pro milovníky psychologických thrillerů doporučím.

29.01.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

85%
"Budeš pro mě zabíjet. Budu sledovat, jak se měníš, a čekat na tu chvíli, kdy konečně odhodíš svou masku. Dobrá matka. Krásná žena....To všechno zmizí. ".........

Výborné mrazivé pátrání po sériovém vrahovi. Kniha běží ve zběsilém tempu plném napětí, akcí a zvratů hned od začátku. Neuvěřitelně čtivá záležitost, kterou ráda doporučím. V tomto případě je lepší, ale ne nezbytně nutné číst díly po řadě. I bez znalosti prvního dílu se dokážete zorientovat. Další díl si nenechám ujít, zajímá mě, jak to dopadne s Jakeem a kdo to je vlastně subjekt 037.

30.10.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

85%

Žiju vůbec ve stejné realitě, ve stejném vesmíru, jako byl ten, ve kterém jsem s Miou vyrazil na průzkum Tribeče?
Nejdřív jsem si myslel, že to mé zmatení časem přejde, že se trhlina zacelí, ale kdepak. Naopak...je to čím dál horší, štěrbina se otevírá stále víc.
____________________________________________________________________________
Přečetla jsem si Trhlinu znovu a přestože to není takový horor jako třeba Hlad/Žízeň, pro mě je to nejlepší Karikova kniha z tohoto žánru. Při čtení, kde se mrazivá atmosféra stupňuje, ujetých věcí přibývá a rozumové chápaní rozpadá, jsem se necítila vůbec dobře. Ne, řeknu to přesněji - tentokrát jsem se opravdu bála.
Hodně jsem si toho o Tribeči přečetla a hledala jsem informace na internetu podle odkazů v knížce. I to je velice zajímavé a děsivé čtení.
Knížku bez váhání doporučím.

25.03.2024

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

85%

Skvělé, jak jinak! Řádí tady sériový vrah žen, který naprosto přesně kopíruje sériového vraha Hindeho.Ten ale sedí ve vězení, kam ho dostal Sebastian. Hinde je nebezpečný a mazaný slizoun. Každý Učedník má svého Mistra, ale jak se někdo mohl přes přísnou ostrahu k Hindemu dostat? Ke konci už všechno přiostřuje, napínavé je to jako hrom. Ale celá kniha má spád a spousty zvratů, je naprosto perfektní.. Kromě Učedníka tady operuje ještě muž s jizvou přes tvář. A hlavním cílem Hindeho je ublížit Sebastianovi přes někoho na kom Sebastianovi velice záleží.
Moc se mi líbí, že autoři se nevěnují jen dopadení vraha, ale poctivě rozebírají jednotlivé postavy. Jejich vykreslení nemá chybu.
Ještě připíšu, jak mě vytáčel ředitel věznice svou tupostí.
Kdo ještě nečetl, rychle si přečtěte tuto řekla bych thrillerovou klasiku.

21.07.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

85%
Nad postelí stála postava.
Jon zalapal po dechu, protože se do něj zakousl smrtelný strach, jehož zuby mu pronikly masem a zasáhly nervy na okostici. Protože jestli mu bylo něco naprosto jasné, pak to, že tahle osoby si přeje jeho smrt.
"Ovdje sam," pronesla postava.
Jon neuměl moc chorvatsky, ale to, co pochytil od nájemníků z Vukovaru, stačilo, aby si dokázal přeložit, co hlas řekl.
"Jsem tady."
___________________________________________________________________________________________________________________
Další parádní díl. Přečetla jsem už jednou, ale jaksi rychločetbou, přeskakující stránky, protože jsem musela knížku vrátit do knihovny a moc jsem z ní neměla. Teď jsem si ji plně vychutnala. A Harry pořád jede! Napínavé, velice čtivé, se spoustou zvratů, zápletka skvělá, rozuzlení dokonalé, to mě naprosto dostalo. Tady Harry u mě zase boduje. Jako třešinku na dortu přidávám hodinky, které dostal Harry od svého šéfa při jeho odchodu. A jako smutnou skutečnost beru to, co Harrymu šéf na konci knihy řekl a to, že Harry přišel o dalšího výborného kolegu.
Neváhejte a čtěte! Autor píše opravdu bravurně, od knížky se nedá odtrhnout.

19.06.2023

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

81%

..."Měla jsem konkrétní důkaz, že syndrom E skutečně existuje a že může zasáhnout kohokoliv. Kohokoliv! Vás, mě, všechny. Nerozlišuje dobu, národnost ani víru."...
Skvělý temný thriller. Franck Sharko vyšetřuje smrt pěti mladých mužů a zjistí, že tento čin souvisí s případem policistky Lucie Henebelleové, jejíž přítel oslepl při sledování anonymního krátkého filmu z 50. let. Oba spojí své síly při pátrání po zločincích, kteří jsou v patách i jim. Zvrácené vraždy jsou jen dílečkem postupných šokujících zjištění.
Knížka je originální a opět velmi napínavá, má spád, překvapivý motiv a rozuzlení, musíme se připravit na morbidnosti a surovosti, ale u pana Thillieze jsem na to zvyklá. Jenom jsem nebyla připravená na to, co přinesl epilog.
Rozhodně doporučuji!

11.06.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

81%
... Nejpodivnější na ní byly oči. Takové Emil nikdy neviděl. Vzpomněl si na pstruhy, které chytal doma v potoce. Jejich oči byly podobné, taky tak chladné. ...
Velice poutavé vyprávění. Je o krásné Rusce Neonile, která se naučila přizpůsobovat jakékoliv situaci. V Rusku se vdá a otěhotní, aby nemusela na frontu, když přijdou Němci, pomáhá v jejich polní nemocnici, Němci jí potom zatknou manžela, seznámí se s českým mladíkem Emilem, který je ve wermachtu, protože se jeho rodiče dali k Němcům, s příchodem Rudé armády nechá svou dcerku rodičům a putuje do Čech, aby našla Emila. Cestou najde při náletu miminko, pravděpodobně někoho z nuceně nasazených na práce v Německu a vydává ho za svoji dceru Světlanu. V Čechách najde Emila, vezmou se, je už po válce, Neonila se stane zapáleným členem komunistické strany, pak prožívá šedesátá léta s podstatným rokem 1968, její nevlastní dcera se provdá a Neonila se stane babičkou Karin, která je jí pořád víc podobná, přijde rok 1989 s převlékáním kabátů, nevlastní dcera i Emil umírají, Neonila se dostává do domova důchodců, Karin má přítele, který se velice zajímá o téma kolaborace s nacistickým režimem, to ho přivede až k Neonile.
Myslím, že nikdo, kdo si knihu přečetl si Neonilu neoblíbil. Ani já ne, ale v mnoha situacích jsem její chování chápala.
Knížku určitě k přečtení doporučím. Scarlett Wilková psát umí a příběh se mi dostal pod kůži. Musím ještě připomenou záložku knihy, takovou jsem ještě neviděla. A ano, půjdu si přečíst román Až uvidíš moře.

29.04.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

81%

Tělo se jí začalo třást, Melissa se sesunula na podlahu. Pochopil, že pláče, že její naděje jsou pryč, že její vůle je zlomená. Olízl si rty v očekávání toho, jak znovu ochutná ty její.
Dnes večer zkrotí svého nejnovějšího dravce.
Bezvadný, v pořadí už třetí díl thrilleru s agentkou FBI Ninou Guerrerovou. Tak napínavý, že mě to nutilo číst dál a dál, zápletka je skvělá, závěr překvapivý. Povídání o sokolnictví a egyptské mytologii mě moc bavilo, vrah byl správně ujetý tím, co dělal s obětmi za živa i po smrti. Současně s pátráním po sériovém vrahovi sledujeme soukromý život Niny.
Všem doporučím a na další díl se těším.

08.04.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

81%

"Piete, nemůžete mít obojí. Musíte se rozhodnout. Hned teď! Kdo je pro vás důležitější? Matka nebo otec?"
__________________________________________________________________________

Pecka! Jde o ukončení třídílné série s Maartenem S. Sneijderem, Thriller je velice čtivý, napínavý, s mnoha zvraty a překvapeními. Vraždy jsou většinou velice brutální, takže nic pro slabé povahy.
Doporučím!

27.07.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

81%
S tvou sestrou je něco ve velkém nepořádku.

Knížka byla pro mě jak dělaná. Moc jsem se na ni těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Velice čtivá, psychologie postav je skvěle zvládnutá, o tom se přesvědčíme hlavně u Fern, ke které jsem si hned našla cestu a oblíbila jsem si ji. Příběh je částečně předvídatelný, takže závěr mě zase tak nepřekvapil, ale ty poslední věty v deníku Rose, to je jako co?
Tak neváhejte a přečtěte taky tohle super psycho!

06.03.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

85%
Když jsem se sesula na pohovku, poslední zbytky adrenalinu, který mě poháněl, vyprchaly a já byla uvnitř prázdná. Chtěla jsem zavřít oči, ale věděla jsem, že když to udělám, už se nikdy neprobudím. A musím o tom zanechat nějaký záznam. Lidé musejí vědět, co se tu stalo. Moje rodina to musí vědět.

Tak tohle byl dokonalý psychothriller! Jeho čtivost je náramná a postavy jsou úžasně vykresleny. Už začátek je hodně drsný, v půlce knihy přijde zvrat, který mě naprosto dostal, postupně na mě čekala další překvapení, takže jsem po celou dobu čtení byla napjatá jak kšandy. A závěr byl skvělý, jak se Kim rozhoduje, komu zavolat.
Knížka nemá vysoké hodnocení, ale já jsem si přečetla, co o ní psali mí oblíbení čtenáři tady na databázi ( Danago, Zuzana 2599, 85098211 aj.) a čekala jsem, že se mi bude líbit. A to, co přišlo, daleko předčilo moje očekávání. Tohle si prostě musíte přečíst!

16.01.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

81%
Tma ji rychle postrkovala do náruče šílenství. Žádné stíny. Žádné zvuky kromě jejího dechu. Dokonce i ten pruh světla zmizel. Její mozek obestíraly ty nejhorší strachy. Strach z neznáma. Strach z toho, co je kolem ní. Strach z toho, co s ní bude. Pokoušela se o to, co se naučila na kurzu všímavosti v práci. Žít v přítomném okamžiku. To je tam učili. Spousta keců. Rozhodně nechtěla žít v tomhle okamžiku. Ani omylem. Už ani vteřinu.

Tak tohle bylo dost dobré. Po pozvolnějším začátku se příběh rychle rozjíždí a pak už se řítí v rychlém tempu k překvapivému závěru. Zápletka je výborná a čtivost knihy tak velká, že se stává neodložitelnou. Napínavá je hodně a kromě závěru je tam několik šokujících okamžiků. Lottii a Boyda mám moc ráda. A v epilogu se o Lottii dozvíte něco opravdu nečekaného.
Já nemůžu jinak, než tuto knihu doporučit.

09.09.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

80%
...Teď už ale nemohl vyloučit vůbec nic. To stvoření, ať už to bylo cokoliv, bylo něco nepřirozeného.

Tak tímto příběhem mě autorka dostala. Neuvěřitelně dobře se četl. Má skvělou atmosféru, nechybí napětí a spád. Pasáže z lesa jsou dostatečně mrazivé a rozuzlení naprosto nečekané. Ale o něj ani tak nejde, jde o to prožít si s hlavními hrdiny nejdřív nadšení z pátrání, pak napětí, hrůzu, děs a nakonec beznaděj. Já sama jsem strach neměla, ale pořád jsem se bála o přátele Eileen, kteří ji šli hledat.
Nesmím zapomenout na dějovou linku, která se zabývá vyšetřováním zmizení. Tady jsem si oblíbila policistku Carlu, která se neúnavně snaží zjistit, co se zmizelým osobám stalo.
Knížku samozřejmě doporučím k přečtení. Úplně ji vidím zfilmovanou!

02.04.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

21%
Lale nezvedl oči. Jen sáhl po papírku, který mu podávala nějaká dívka. Těch pět čísel měl přenést na její předloktí. Číslo už měla, ale vybledlo. Do kůže jí vbodl jehlu a udělal trojku.....

Příběh je plytký a vysoce nevěrohodný, postavy ploché. Holocaust je tady popsán jako něco nepříjemného, ale když se chce a přeje štěstí, tak jako Lalemu, je to docela v pohodě. Kniha není nijak čtivá, situace se opakují pořád dokola, tetování, kšeftování, setkání s Gitou.
Nepovažuji tuto knihu za zdařilý počin, pokud ji neberu jako pohádku. Jinak bych to považovala za výsměch holocaustu. Knih o koncentračních táborech bylo už napsáno hodně, po nějaké pauze si přečtu další, snad bude lepší než tato.

12.11.2020 2 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

"Mé dítě, což úzkostně se tak děsíš?"
Tatíčku, což krále duchů nevidíš?"
Johann Wolfgang Goethe

Geniální, dechberoucí, skvělé,originální! Temný mrazivý román s neopakovatelnou atmosférou, napínavý do poslední stránky. Nemohla jsem přestat číst a byla zoufalá, že už je konec.
Díky pane Loubry. A děkuji mým oblíbeným čtenářům na databázi, jejichž hodnocení mě přimělo knihu si přečíst. Patří k těm nejlepším v tomto roce.
DOPORUČUJI všema deseti!

29.09.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

90%

Skvělý román o osidlování Sudet českými obyvateli těsně po válce. Jedněmi z nich je rodina Smolíkova, která míří do obce Glasendorf. Tam sdílí dům s rodinou sudetských Němců. Kniha končí odsunem původních německých obyvatel.
Kniha se čte velice dobře, ale občas se tam dějí dost hrozné věci, které vymýšlí člen rudé gardy, komunista a předseda MNV Vojtěch Tomeček. Jde tady o téma, kterému jsme se dlouho vyhýbali a teď nám bylo podáno čtivou a srozumitelnou formou. Čtení se neobešlo bez slz.
Vřele doporučuji a už se těším na druhý díl.

23.04.2024 5 z 5