Artemis886 Artemis886 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Když jsem knihu začal číst, byla jsem v šoku. Tohle nám dávají za povinnou četbu?! Ale potom jsem pochopila proč. Tahle kniha je brutální, krutá a rozhodně není pro slabé povahy, avšak přesto všechno co se v ní děje jakýmsi způsobem vyvolává pocit, že naděje je, i když tak malá, že ji skoro není vidět. Tato kniha mě svým způsobem donutila dívat se na svět trochu jinak a vážit si více toho co máme, protože se kdykoliv může stát, že vzápětí o to přijdeme.

10.03.2023 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Miluju, když někdo zpochybňuje dobro a zlo. A téhle knize se to daří velmi dobře. Jednou jsem si naprosto jistá komu fandím a hned na další stránce se to celé obrátí. Nova a Adrian jsou skvělé postavy, oba mají tajemství, které je nutí ukázat své pravé já. Myslím si, že poslední díl bude velmi zajímavý a epický.

18.02.2023 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

And in that moment, I swear we were infinite...
Impozantní kniha.

25.01.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Viděla jsem film už dříve a přišel mi ze všech filmů nejslabší, a tak jsem se lehce obávala téhle knihy. Avšak naprosto zbytečně, byla naprosto skvělá. Dokonale popisovala všechno co filmu unikalo. A já jsem tak konečně pochopila, proč se všechno stalo, tak jak se to stalo. Úžasný konec série, která mi vždy bude ležet v srdci.

15.01.2023 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Byl to jeden z nejsilnějších příběhu jaké jsem si kdy přečetla. Skládám velkou poklonu spisovateli, protože napsat tak zajímavý příběh na tak málo stránek je umění.

15.01.2023 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Pěkná kniha. Líbilo se mi střídání vyprávění, bylo to osvěžující a zábavné. Nejvíc však na mě zanechalo dojem to vyprávění ostatních lidí, jejich příběhy, které se třeba jen lehce spojovali s hlavními hrdiny ale přece ano. Určitě doporučuji pro slunečná odpoledne.

14.01.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Musím se přiznat, že detektivky moc nečtu, ale Sherlock Holmes je jiná liga. Bylo to napínavé, nečekané a hlavně se to krásně četlo. Děj klouzal a vše vytvářelo temný až krapet hororový dojem.
Jedno se musí autorům minulého a předminulého století nechat, uměli vytvořit skvěle ponurou atmosféru a nádherně popsat okolí. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu...

01.01.2023 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Tahle kniha mě fakt pohltila, měla jsem problém ji vůbec přestat číst. Od začátku přebrala tempo prvního dílu, tak jakoby jste se dívali na seriál. Líbí se mi celý ten svět, jak nám autorka postupně odhaluje všechny tajemství a zákoutí. Jsem opravdu zvědavá jak se bude děj vyvíjet dále.

20.11.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

(SPOILER) Na téhle knize se mi líbilo, že autorka si na nic nehrála a popsala všechno tak jako bych to viděla na živo. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a rychle jsem si jí oblíbila, ale přece jenom jsem ještě víc měla ráda Thomase.
Celkově obdivuji jak si autorka vyhrála s příběhem a ani neuškodila konci, ale nechala to celkem historicky, což je plus. Těším se na další díly.

20.11.2022 5 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Před přečtením téhle knihy jsem neměla Borovského moc v lásce, ale po přečtení se stal jedním z mých oblíbených českých autorů. Způsob kterým píše je nezapomenutelný a jeho básně mají rytmus ve které se čte ještě lépe...
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

20.11.2022 4 z 5

Trollí vrch Trollí vrch Katherine Langrish

Je taková škoda, že o téhle knize neví víc lidí, protože podle mě je velmi nedoceněná. Pěkně se čte a děj pěkně uhání, milé a napínavé čtení.

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

(SPOILER) Tohle byla ta nejvíce podivně-skvělá kniha, kterou jsem kdy četla. Celou dobu jsem z ní byla tak zmatená jak jen to jde, ale přece jen jsem to chápala. průběhu děje bylo vyřčeno tolik otázek, že by to dokázalo pojmout celou knihovnu, na některé jsem sice nedostala odpověď, ale v tom byla podle mě ještě lepší. No a potom ten konec, ten prostě vzal veškeré informace během knihy a celé je překroutil tak, že vám nakonec ukázal že to co jste si mysleli bylo úplně jinak. Za mě opravdu zajímavá kniha.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Slyšela jsem hodně chvály na tuhle knihu a myslím že si ji taky zaslouží. Upřímně jsem opravdu tápala kdo je tam vlastně záporák a komu fandit, což u mě jedno velké plus, protože číst předvídatelné knihy je trochu nuda. Těším se na další díly.

19.11.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Skvělá kniha, jak pro děti tak pro více dospělé. Tahle série bude mít u mě vždy místo v srdci.

29.09.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Myslím že knížka dostála své chvále. Je skvělá. Fantasy a filozofie vytvářejí krásnou kombinaci.
Když jsem to četla, tak jsem si myslela, že je to velmi předvídatelné, ale není. Pokaždé se děj nějak zamotal a nemilosrdně pokračoval dál, stejně jako čas… A nejvíc mě dostal konec, pro tuhle knihu byl přesně ta třešnička na dortu co jsem potřebovala. (Ano lámalo to srdce, ale nakonec o to víc je ta kniha nezapomenutelnější.)

29.09.2022 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Upřímně řečeno bylo to něco neobyčejného. Děj byl hladký nikde se nezadrhával, střídal rytmus z poklidnějšího do více rychlejšího, ale jakmile se začtete přijde vám to normální. A ten konec...nevím co bych měla říct, jen možná to, že mě to dohnalo k slzám jak smutku tak štěstí. Doufám že pokračování neztratí svoje kouzlo...

18.08.2022 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

(SPOILER) Othelo je velmi zajímavá kniha. Námět je nestárnoucí, což dodává na intenzitě příběhu.
Je zajímavé jak lidská žárlivost a dobře promyšlená lest může stát životy mnohých.
Těším se na další knihy od Shakespeara.

25.07.2022 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvělá kniha s neobvyklým nápadem. Podkultura osmdesátých let vytváří nezapomenutelný zážitek. Vřele doporučuji.

26.06.2022 5 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Přidání tolik nových postav chce odvahu a to ještě více když to je předposlední díl. Měla jsem trošičku obavy jak si s tím autoři poradí ale nakonec byly zbytečné. I s tolika postavy a tak rozvitým dějem to má pořád svůj šmrnc. Jsem opravdu zvědavá, co přinese poslední díl této skvělé série.

26.06.2022 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) To byla paráda.
Sledovat příběh očima padoucha a hrdiny současně je skvělý zážitek. Celou dobu jsem nevěděla jestli si vybere být hodná, či ne a nakonec budu muset počkat do dalších dílů aby se to dozvěděla. Každopádně ten konec byl opravdu nečekaný.....
Ani teď, když jsem si to nechala projít hlavou neumím přesně říct koho mám raději, jestli renegáty nebo anarchisty. Oba pohledy je vykreslují jinak a to je podle mě to největší plus, vidět zlo i dobro oběma pohledy.....

31.05.2022 5 z 5