Artemis886 Artemis886 komentáře u knih

Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Pěkná oddechová četba, úplně se hodí na léto ke čtení u bazénu či u moře. Je mi celkem líto že se musím rozloučit s Viki a celou touhle sérií ale jak napsala autorka sama ,,život jde dál''

04.08.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon je neuvěřitelná kniha, která pojednává o dračích jezdcích, odvaze, přátelství a o tom že i jediný chlapec se svým drakem může změnit dějiny. Je neskutečné jak někdo může napsat knihu s tak přesvědčivým světem, celá byla naprosto úžasná. Neuměla jsem se od ní odtrhnout a to doslova, nebylo tam nic co bych pokládala za nudné nebo mimo děj -jen mě mrzí že jsem viděla film první, opravdu doporučuji abyste se na ten film nedívali kniha je tisíckrát lepší- neumím se dočkat pokračování

01.08.2021 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

(SPOILER) Tak tohle bylo něco, skvělý příběh se skvělým koncem. hned jsem si oblíbila Marcela, odvážného, laskavého a inteligentního člověka. Byl to opravdu zážitek sledovat jeho příběh a stejně tak příběh ocelového města které bylo velkolepé. Jsem strašně moc ráda že jsem si to mohla přečíst a určitě si to přečtu znova.....

08.07.2021 5 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Čtvrtý díl velice povedené série je za mě zatím nejlepší. Mám velice ráda když se fantasy opírá o historii nebo prostě o fakta, vypadá mnohem živěji a tady se to opravdu povedlo (zvláště Eddiho záliba v bitvě u Waterloo). kniha má pěkné scény u kterých si říkáte že to lepší být nemůže ale potom také ty horší. Avšak co by to byla kniha bez napětí a nebezpečí...

20.06.2021 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Tenhle příběh mě fascinoval od začátku svým příběhem, světem, postavami a hlavně hlavní hrdinkou Marinou, oblíbila jsem si ji hned, kvůli její odvážnosti a charakteru.
Svět který tady autorka popisuje je tak nádherný, že kdyby byla možnost se tam podívat okamžitě bych šla. Elementární bytosti, příroda a samotná Gaia zde dělají nádherný zážitek ze čtení. Neumím se dočkat až si přečtu další díly

21.05.2021 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Tahle kniha mě hodně oslovila už na začátku jelikož jsem se chtěla dostat do světa mořeplavců a záhad. Dick Sand je neskutečně odvážný kluk, rychle jsem si ho oblíbila i s celou jeho posádkou. Jsem opravdu ráda že jsem na tuhle knihu přišla a kdyby to bylo možné tak bych si ji přečetla znovu poprvé

12.05.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Nádherná kniha, která mě oslovila už na začátku. Viděla jsem film už dřív ale můžu říct že se mi líbilo obojí. Dokonalá zápletka a děj až jsem místy uvažovala jestli Gatsby není padouch ale jeho láska mě vždycky překvapila stejně tak i Nickův vztah s ním byl originální jako celé kniha, prostě paráda. škoda jen že to skončilo špatně.

04.05.2021 5 z 5

Pán proroctví Pán proroctví Graham Peter Taylor

(SPOILER) Tahle kniha se mi opravdu líbila. Nejdříve jsem si myslela že to bude kniha na odpočinek, ale opak byl pravdou zamilovala jsem si ji příběhy jež se navzájem prolínají v jeden a jsou úžasně napsané, dokonce to má dobrý konec který jsem nadšeně očekávala o dočkala jsem se. Těším se až si budu moct přečíst další knihy od autora.

16.04.2021 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Byla to nádherná kniha. Myslím že Lev Grossman umí psát skvělé knihy, do detailů popisovat věci a lidi, které mnohdy jiný autor přehlédne a stejně tak jsem nenašla jedinou slepou uličku. Stejné dík ale patří překladatelce protože bez ní by mi trvalo mnohem déle si přečíst originál. Pasáže o Julii byly stejně napínavé jako hlavní příběh tedy mi to vůbec nevadilo, spíše jsem si ji oblíbila víc když jsem věděla o její minulosti. Už se neumím dočkat na pokračování.

16.04.2021 5 z 5