Annyshga Annyshga komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

K přečtení knihy mě nalakal její nádherný obal, takže jsem vůbec netušila do čeho jdu. První půlka knihy mě bavila. Atmosféra byla krásně ponurá a o záhady nebylo nouze. Velkým mínusem ale bylo šíleně moc postav. Vždy mi chvilku trvalo, než jsem se vůbec zorientovala a hlavně správně zařadila toho kdo děj v danou chvíli vypráví. Moc tomu nepomohl ani fakt, že co kapitola to jiná postava. Krátce po polovině příběhu začalo moje nadšení opadat. Děj se už až moc vlekl a těšila jsem se na konec. Ten byl ale famózní. Zvrat, jaký tam nastal jsem absolutně nečekala. Osoba, která měla na svědomí smrt Nel mě ani jednou nenapadla ba naopak jsem ji měla za jednu z těch kladných postav v přibehu.

20.09.2022 3 z 5

Blázzznivé námluvy Blázzznivé námluvy Robyn Neeley

(SPOILER) Milý příběh o jedné velké životní změně a návratu ke staré nehynoucí lásce. Kniha je psaná s takovou lehkostí, že mě téměř okamžitě vtáhla do děje. Cassie má skvěle našlápnutou kariéru, kterou by ji záviděl ne jeden z nás. Plány jí však překáží závěť její tety a musí na nějaký čas pryč z města. Přestože maloměstečko Honey Springs působilo neskutečně malebně nesetkala se Cassie s moc vřelým přijetím. Obyvatelé jí dávali celkem sežrat, že se jako malá odstěhovala a nevrátila, ani teď tu neplánuje zůstat. Upřímně bylo vážně smutné, že si Cassie nedokázala udělat čas na pohřeb ale kvůli závěti dojela. Kartami však zamíchal včelař Nick a už bylo jasné, jak se celý děj bude nejspíš ubírat. Ničemu to ale nevadilo. Moc se mi líbilo oživení příběhu o fakta ze života a chovu včel. Skvělá byla taky dohazovací kočka Belle. Jediné co mi vadilo byla sobeckost maloměstských lidí. To jak odsuzovali někoho, kdo neměl v názvu podniku nebo neprodával něco s medem mi přišlo směšné. Celkově i chování ke Cassie, kdy předpokládali, že se vzdá celého svého života jen kvůli jejich rozmarům. Nakonec vše ale dopadlo tak jak mělo a kočka Belle mohla zahájit další dohazovací námluvy.
Kniha mě příjemně překvapila .

17.09.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Výkřiky v temnotě jsou druhým dílem ze série Černá zima, zároveň také moje druhá kniha od autorky. Druhý díl pokračuje v napínavé, hrozivé a tajemné atmosféře apokalypsy lidstva. Clare a Dorran ve snaze zachránit Beth uvažuji nad opuštěním svého bezpečného útočiště. Do příběhu zasáhne i další postava - záhadný vědec, který jim poodkryje fakta o vzniku nákazy. Byla jsem zvědavá jak si autorka prohraje s věcmi okolo počátku viru a popravdě mě to vážně zklamalo. Očekávala jsem něco jiného než prvky sci-fi. Díky tomu taky kleslo moje hodnocení. Nicméně i tento díl skončil v tom nejlepším takže už vyhlížím pokračování, přece jen jsem zvědavá jak autorka tuto sérii ukončí.

03.09.2022 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Hodná holka, zlá krev je pokračováním knihy Návod na vraždu pro hodné holky. I tady je příběh obohacen o fotky, poznámky, výslechy a podcasty "vyšetřovatelky" Pipy což je vážně super. Čtenář má tak možnost nahlédnout do hlavy hlavní hrdinky příběhu a lépe porozumět věcem, které podniká. Ovšem wow efekt jako u prvního dílu se u mě bohužel nedostavil. Už na začátku mi vadil zdlouhavý návrat k příběhu z první knihy. Pak ale nastal zvrat v podobě zmizení Jamieho a kniha se pomale rozjela. Co se mi vážně líbilo, byly originální nápady Pipy při řešení případu. Přestože byla kniha poměrně čtivá nenadchla mě tak moc jako předchozí díl a byla pro mě spíš průměrným oddechový čtením.

03.09.2022 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Je úžasné, jaký skvělý příběh se může skrývat v necelých 250 stranách. Kniha se četla neskutečně dobře a mít více času zhltla bych ji za jediný den. Napětí se naplno rozjíždí už v první kapitole a víceméně okamžitě vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinky Tessy mi bylo líto. Život se s ní nemazal a upřímně projít si tím co ona by nechtěla žádná z nás. Moc jí nepřidal ani bývalý manžel Scott, který se z ní po celou dobu snažil udělat blázna. Objevením cizího dítěte v domě se jí otočí život o 360° a začne honba za záhadou a tajemstvím. Příběh je napínavý od začátku až do konce a přestože je hlavní zápletka trošku předvídatelnalá vůbec to ničemu nevadí.

03.09.2022 4 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nespoutaná aneb jak jsem se zase jednou nechala napálit krásnou obálkou
Většinou, když mě kniha zaujme obálkou nečtu ani anotaci a hned po ní sáhnu.
Než jsem se do knihy pustila přečetla jsem si pár recenzí a čekala skvělý pravdivý příběh o strastech a nemoci ženy, která se nevzdala a vybojovala si život, jaký si vždy přála. Začátek knihy mě moc bavil a doufala jsem, že děj bude pokračovat ve stejném duchu. Jaké však bylo moje zděšení když se mi místo příběhu zrodu nové ženy dostalo spousty feministických rad a duševního myšlení. Toto úplně není nic pro mě, přesto jsem knize dala ještě šanci a četla dal... No nebudu vám lhát ale málem jsem nedočetla ‍️ Děj je sestaven z krátkých částí, které na sebe absolutně nenavazovaly a slibovaného příběhu se mi tak nedostalo. Což je vlastně škoda, protože to mohlo být skvělé čtení. Autorka si mnohdy protiřečila a když začala řešit i otázky náboženství chtěla jsem knihu doložit. Holt nepatřím k těm nadšencům, kterým kniha obohatila život. Pro mě byla utrpením Dvě hvězdy jsem dala jen kvůli hezké obálce, skvělé první části knihy a pár krásných mouder se kterými jsem se v knize ztotožnila.

03.09.2022 2 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

První kniha, která mě na "Westovky" nalákala byl Kluk odvedle, proto jsem bez obav sáhla i po této a musím říct, že jsem byla trosku zklamaná. Příběh mě nepohltil tak jak jsem čekala. Přesto se kniha četla dobře a zvládla jsem ji za jeden den. Moc se mi líbila myšlenka, kterou představovala záhadná postava Heatha Halla a honba za jejím odhalením. To, jak dávala ostatním možnost bojovat se svým strachem a pokořit limity bylo skvělé. Hlavní hrdinka Hadley si šla tvrdě za svým snem až mě tím občas i vytáčela ‍️. Neustále se opakující téma mrtvého bratra a život v jeho stínu podle mě nebylo potřeba tak moc řešit a neustále zmiňovat. Takže za mě taková průměrná romantická oddechová kniha u které nemusíte přemýšlet. A i to je někdy potřeba .

03.09.2022 3 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Milovníci napětí a dramatu u knihy možná trošku zapláčou...Menší akce na konci děje z knihy podle mě thriller nedělá ‍️.

Když se podívám zpětně tak žasnu, jak autorka celý příběh vystavěla. Přesto, že se celý dej odehrává na nemocničním lůžku, nebyla kniha vůbec špatná. Tímto mi hrozně připomínala film Tísňová linka, kde se vše odehrává pouze z kanceláře call centra.
Knihu provází spousta myšlenkových pochodů Alexe. Upřímně obdivuju, že si dokazal udržet zdravý rozum při své situaci. Já bych zešílela . Vůbec si nedokážu představit tu ohromnou bezmoc co musel cítit. Snažila jsem se vžít i do Bey a přemýšlela, co bych v její situaci dělala já... Čekala bych dlouhé měsíce x roky na přítele, jehož zdravotní stav se nelepší a nejspíš se už nikdy neprobudí? Těžké rozhodnutí jsem ji vůbec nezaviděla.
Na konci příběhu přišla slibovaná (upřímně trošku předvídatelná) akce. Byla jsem vděčná za rozjetí děje a klidně bych to uvítala v průběhu víckrát.
Úplný závěr knihy mě dojal , něco takového jsem nečekala...

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Mám ráda knihy od Julie Caplin a tak nějak jsem doufala, že tohle bude něco podobného. No bohužel ️. Příběh sám o sobě špatný nebyl, dolů ho táhly pouze občasné nudné a naprosto zbytečné pasáže. Děj byl od začátku dost předvídatelný což mi vůbec nevadilo, občas je potřeba vypnout a u čtení nepřemýšlet. Co mi ale vadilo bylo chování hlavní hrdinky. Taková trošku netykavka takže díky bohu za Andrewa a jeho smysl pro humor. Pasáže, kde se popichovali nebo spolu vařili jsem si moc užívala, škoda že v takovém duchu nebyla celá kniha.

02.09.2022 2 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Od této hodně propagované knihy jsem měla asi velká očekávání, ta se však bohužel nenaplnila a nějaký ten wow efekt se ke mě nedostavil ‍️. Vždy, když vidím německou autorku mám nutkání srovnávat s Monou Kasten, možná v tomto je ten problém. Nicméně pokud čekáte oddechovou romantiku na léto budete nadšení .

Celý příběh je zahalen do záhadného tajemství Liy, která si ho drží zuby nehty a nechce ho nikomu prozradit. Vlastně až na konci příběhu se na nás usměje štěstí a zjistíme o co celou dobu šlo. Upřímně bych to uvítala i o něco dřív. Celou dobu jsem se modlila aby nešlo pouze klasicky o rozchod, alespoň tady jsem byla milé překvapena co z tajemství vzešlo. Na svém útěku do Berlína (před kterým mimochodem smekám, já bych se jen tak bez plánu nesbalila a neodjela někam pryč) potká spoustu úžasných lidí, které jsem si vlastně oblíbila víc, než Liu samotnou. Proto jsem ráda, že další díl série je věnovaný právě jednomu z nich a určitě si jejich příběh ráda přečtu

Limea Limea Lin Rina

Kniha má nádhernou obálku, ilustrace i zpracování. Svět, ve kterém se příběh odehrává byl nádherný a moje představivost nebrala mezí. Moře, lesy, bažiny a stromové království no prostě nádhera . Škoda jen, že nám autorka o tomto světě a celkově civilizaci, kde Limea žila neřekla víc. Příběh by si to určitě zasloužil a kniha by tak byla celistvější. I přes skvělou atmosféru mě kniha začala pořádně bavit až ke konci, kdy se vlastně začalo něco dít. Do té doby to byla taková milá pohádka pro náctileté. Konec i výsledné ponaučení plynoucí z příběhu se mi libilo. Celkově mi ale přišlo, že by se na knize dalo zapracovat o trošku víc. S autorčinou prvotinou Kroniky prachu se to nedá vůbec srovnat. Děj by rozhodně oživilo pár kapitol z pohledu Nóatúna (cizince).

Zemři! Zemři! Karen Rose

Skvělá detektivka s pořádně vyšinutým vrahem! Námět příběhu byl originální a dobře propracovaný. Brutální popisy vrahova řádění nebylo nic pro slabé povahy. Mě osobně to nevadí přesto jsem ale uvítala odlehčení děje v podobě romantické linky. Začátek a konec knihy se mi moc líbil. Oceňuji, že vše mělo logické vysvětlení. Jediné co mi přišlo přitažené za vlasy byl důvod vražd v rámci počítačové hry. I když byla kniha skvělá, prostředek příběhu mohl být o trošku kratší. Ve středu se toho moc nedělo a tak jsem se chvílemi přistihla, že se nudím. Proto dávám o hvězdu méně. Na pokračování této série si určitě čas udělám, zajímá mě jak se to bude mezi Vitem a Sophii dal vyvíjet .

02.09.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

(SPOILER) Tentokrát jsem se s knihou vážně trápila . Prvních 200 stran jsem pořád čekala na něco, co příběh pořádně okoření a hlavně oživí. Jediným záchraným bodem byla minulost Miriam a krátké úseky z knihy, kterou údajně napsala jedna z hlavních postav Theo. Jinak byl děj zamotaný v osudech a tragediích jedné rodiny a dívky, která se náhodou ocitla na místě vraždy. Tato část mě vážně moc nenadchla a několikrát jsem se i přistihla, že vlastně ani nevím co čtu ‍️. Už jsem chtěla knihu odložit, když v tom přišel zvrat a poslední část příběhu bylo skvělé čtení . Děj se začal hezky rozmotávat a vše na sebe krásně navázalo. Najevo vyšlo mnohaleté tajemství, které ovlivnilo vrahovi pohnutky. Často se mi nestává, že bych odhalila vraha, tady se mi to ale povedlo . Závěr zachránil můj názor na knihu a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala a dočetla až do konce.

02.09.2022 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Začátek knihy mě trošku vyděsil a říkala jsem si, že to nebude čtení pro mě. Vyjadřování hlavní hrdinky mi přišlo trošku pubertální až přehnané. Pak se vše otočilo k lepšímu a začal příběh plný vtipných situaci, při kterých jsem se ne jednou pořádně zasmála. I když šlo v tomto případě o jednodušší příběh s předvídatelnými zápletkami knihu jsem si užila a pořádně se u ní odreagovala. Simon neměl chybu, byl krásný, sexy nezávislý a navíc vtipný chlap. Však to znáte . Caroline nebyla špatná ale neskutečně mě vytáčela tím, jak pořád řešila své "Óčko" a ještě k němu promlouvala. Která z nás tohle dělá proboha? ‍️ Plusove body ale získala díky své kočce (miluji kočky ), která do děje často zasáhla a ztropila nějakou komickou scénu. Konec příběhu byla neskutečně obrovská nálož sexu, až se to tam ani nehodilo. Spíš to na mě působilo tak, že autorka nevěděla jak příběh zakončit. Podtrženo sečteno začátek a konec knihy nic moc ale prostředek stal za to! Milovníci koček a vtipných romantických komedií by si knihu rozhodně neměli nechat ujít .

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Mám ráda knihy, které se rozjedou hned od první strany a tato k nim určitě patří. Příběh začíná hrůznou minulostí bratrů Dwyerových. Přijde mi, že pokud si člověk neprojde něčím šíleným nemůže být ani kriminalista... Proč jinak by byla minulost každého vyšetřovatele v knihách tak strašná?
Hned po nalezení první mrtvoly vám autor začne pěkne motat hlavu. Chvílemi jsem nevěděla zda Liama litovat nebo ho odsoudit jak to udělali všichni ostatní. V příběhu si opravdu nemůžete být ničím jistí, protože když už si myslíte, že to tak je vše je najednou jinak. Občas a vážně nedokážu říci proč, mi děj připomínal Dextra. Přesto, že o zvraty v knize není nouze, mi to vůbec nepřišlo překombinované ba naopak bylo vše krásně vybalancované a propracované. Po odhalení vraha, což bylo poměrně dost brzy před koncem jsem byla zvědavá co se bude dít dal. No a pááni některé sceny mě doopravdy překvapily. Doufám, že se u nás dočkáme i dalších dílů této série

02.09.2022 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Tato kniha pro mě měla být vykročením z komfortní zóny, horory a ke všemu duchařské vůbec nečtu. Proto jsem se tak nějak těšila na tajemné zákoutí starého domu a hrůzu, ze které budu mít doslova husí kůži. I atmosféra při čtení byla ideální...Za okny déšť a bouřka, v ruce ale špatná kniha . Děj nebyl děsivý ani duchařský. Tajemství, záhada a pár strašidelných scén to byl bohužel celý tento horor. Jinak se mi pojetí příběhu líbilo. Minulost se mísila s přítomnosti a v konečně fázi se vše krásně propojilo. Jediné co mi fakt vyloženě vadilo a rozčilovalo byla neustále opakující se mantra prozpěvovaní si Ethel . Ke konci příběhu už jsem tušila jak to celé bude, přesto mě poslední kapitola dostala tak, že jsem ji musela číst ještě jednou abych se přesvědčila, že to tak doopravdy je .

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Příběh, který začíná přesně tam, kde většina ostatních končí. Tento fakt společně se zajímavým stylem psaní, měnícím se úhlu pohledu při vyprávění a střídáním se časových rovin dní před a po osudném činu vám zaručí skvělé čtení.

Hned na začátku se příběh rozjede na plné obrátky a my jsme svědky vraždy Matthewa. Jeho manžel Charlie si poté položí otázku. A přesně kolem odpovědi na ni se točí celá kniha.

Po bravurním rozjezdu nás čeká ta pomalejší, méně zažívna část - seznámení se s hlavními hrdiny, formování jejich vztahů a hlavně tajemství. Manžele Matthewa a Charlieho jsem si ve chvilce oblíbila. Jejich "syn" Tito je klasický puberťák. Občas děj rozjasní, občas by jste mu nejradši dali jednu výchovnou. Kamarádka Rachel mi nebyla vůbec sympatická, už jen kvůli své vlezlosti a snaze zalíbit se.

Celou dobu jsem byla zvědavá jakému rozuzlení dojde. Kdo je vrah mi bylo poměrně hned jasné. Záhadnejší ale bylo čekání na odpověď oné otázky. Když jsem se konečně dočkala nedávalo mi moc smysl proč by někdo něco takového dělal ale budiž. Co ale vážně nemám ráda jsou otevřené konce . A přesně takový tu najdete. Co bylo dál nechává autor na vaší představivosti. Ráda bych se s vámi podělila o svůj názor na konec ale bohužel bych spoilerovala. Proto můžu jen říct, že si podle mě daná osoba moc nepomohla spíš naopak.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @knihydobrovsky. Moc děkuji @tojsemja_kate a @kate_valter za tuto možnost

#recenznivytisk #spoluprace

29.01.2023 4 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

(SPOILER) O existenci knihy jsem neměla nejmenší potuchy. Nalákala mě na ni až recenze Renatky @renulka16 které děkuji i za možnost přečíst si knihu ve štafetě ️.

Při čtení knihy se mi místy nechtělo věřit, že jde opravdu o skutečný příběh. Vážně se něco takového u nás děje? Je mi z toho zle. Ti, který by si zasloužili být pranýřováni unikají systému a odnáší to milující rodiče.
Pro mě jako matku byl příběh hodně emotivní. Nedokáži si představit být v kůži Moniky, snášet potupy a vidět nedůvěru v očích druhých. Každá z nás se snažíme být nejlepší mámou jakou dokážeme být. Představa, že by někdo hodnotil a dopodrobna rozebíral moje chování v roli matky je šílená. Je obdivuhodné, jak stále dokázali fungovat jako rodina a jsem ráda za konečný verdikt soudu.

Nikdy jsem se ani na sebemenší chviličku nezamyslela nad tím, jak by mi jeden pád mého dítěte mohl změnit celý život. Je pravda, že bych se po pádu zachovala trošku jinak než hlavní hrdinka. Respektive chovám se jinak když mé dítě upadne. To ale neznamená, že ji nějak odsuzuji. Každá z nás má jiné reakce a ve finále by vše nejspíš dopadlo úplně stejně.

25.01.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

(SPOILER) Zajímavý příběh o tajemství jedné rodiny. A že to byla povedená rodinka. Matka Suzette - namyšlená sebestřendá nána, otec Matt - ignorant starající se pouze o svůj vlastní zadek, Jacob - jediný normální člen rodiny co měl aspoň šperku pochopení a citu.

Kniha je označována jako thriller, k tomu jí však chybí troška pořádného napětí či záhady a méně předvídatelnosti. Přesto se jí nedá upřít čtivost a skvělý nápad na příběh. Ten je vyprávěn že tří stran. Rodiny, která pohřešuje dospělou dceru, rodiny, co skrývá tajemství a jejich sousedkou, která se rozhodne ho za každou cenu zjistit. Konečně propojení všech zúčastněných bylo hodně předvídatelné. Je to škoda, stačilo by trošku mlžit a tím poplést čtenáři hlavu a rázem by byl úžasný thriller na světě. I tak jsem ale byla spokojená .

16.01.2023 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

(SPOILER) Kniha co mě nalákala úplně vším - obálkou, názvem i anotací a zklamala skoro ve všem .
Půlka knihy se docela vlekla a moc tomu nepřidalo ani téma náboženství, které provázelo činy vraha. Chyběly mi tu kapitoly z pohledu vraha nebo obětí, určitě by to příběh víc oživilo a dodalo patřičné grády. V půlce knihy bylo ale mé přání vyslyšeno a autoři zařadili pohled oběti. Hned bylo čtení úplně o něčem jiném a konečně se dostavila i menší dávka napětí. Bohužel ani tato změna k lepšímu knihu v mých očích nevyzvedla o hvězdu výš.

Vyšetřovatelka Dea mi vyloženě vadila. Její rasistické chování bylo hodně přes čáru a fakt, že ji to bylo v práci tolerovano nedokážu pochopit. Knize chybělo napětí a stupňující se drama. Motiv vraha mi přišel úplně mimo mísu a celý závěr knihy, respektive osud jedné z vyšetřovatelek mě hodně zklamal. Z knihy se prostě dalo vyždímat mnohem víc. Samotné provedení vražd bylo dost originální a nesetkala jsem se s ním v žádné jiné knize. Díky tomu si budu příběh ještě nějakou chvíli pamatovat .

07.01.2023 3 z 5