Annkag Annkag komentáře u knih

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Ani tahle kniha se série nesklamala a pohladila romantickou strunu kterou jinak schovávám.

13.01.2023 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Tohle byla další kniha,která nám odhaluje tajemství minulosti,která jako hororový klaun číhala v naší temné minulosti a čekala na budoucí přítomnost aby udeřila plnou silou na solár a zrazila nás na kolená.
A nám ostává po pádě vstát a hledat souvislosti v skládanke zvané alkohol a strata paměti.

13.01.2023 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Největší tajemství svého já mám každý schované na stránkách svých životních kapitol.
Chtěli bychom toho tolik zatajit a někdy i zapomenout až máme odrazu pocit že do okamžiku probuzení v budoucnu jsme ani neexistovaly a nedýchaly.
A to i v případě že se někam člověk vrátí a žijí tam jiný lidé.
A my je někdy vidíme takové jaké chtějí aby jsme je viděli.Mají své vlastní temné já a až když jim to příde vhod ukážou nám ,,že největší ďáblův úspěch je dokázat světu že neexistuje.,,

20.11.2022 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Taaakze!Co tak napsat o téhle knize?
Byla to teda dost děsivá jízda do minulosti jedné dívky,jednoho policistu a jednoho vraha.
Zpočátku to znělo jako mysteriózní pecka až to postupně přerostlo ve skvělou mrazivou detektivku se zverstvami které dokáže napáchat jenom jeden člověk na druhém.
Za mně prostě skvělá jízda od začátku do konce.

29.06.2022 3 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Krásné pravdy, které vykouzlí úsměv na tváři.
Bolestné smutky, které se dotknou hvězd.
Vyznání lásky,která hory přenáší.
Literárné pero či tužka v rukách génia.

06.05.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příjemné čtení, které pohladí romantickú ženskú duší každé z nás.Dotkne se srdce a vloží doň semínko naděje, že romantika nevymřela a nevymře.
Příběh byl předvídatelný ale neubralo mu to na kráse.
Kniha se četla lehce,plynule bez násilných vložek anebo postává, které by vám začali lézt na nervy a byly vám vrcholně nesympatické.

06.05.2022 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Trocha mě překvapil konec knihy ale autor píše zajímavě,poutavě a naláká vás na cestu horskou dráhou která nekončí ani po přečtení poslední stránky.

03.03.2022 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

A znova nádherne dojemné čtení.
Pousmívala jsem se a dojetím znovu plakala.
Úžasný příběh voříška Molly a její paničky CJ.
Život který je nádherný napriek úskalím které k tlukotu srdcí patří.
Konec příběhu bylo jedno slzavé údolí a fandím autorovi v pokračování úžasného psaní.

13.01.2021 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Odechové příjemné čítanie pro pohlazení duše.Možná se ke knížce jěště někdy vrátím a nechám se uchvátiť to úžasnou jízdou ve ferrari.

03.02.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pri čítaní tejto knižky som mala chuť zaliesť do slimačej ulity depresii.Nechať v zrýchlenom tempe utekať svet okolo seba až pokial by ma nejaká noha nezašliapla a ja by som v náhlej triezvosti otvorila oči a zistila že pred týmto problémom,ktorého je táto kniha plná sa utekať nemôže.Niektorý z nás sú k tomu priam predurčený ale táto kniha mnohým mladým môže pomôcť otvoriť oči a vyhnúť sa drogám.....Všetky pronlémy sa dajú riešiť len je potrebné to riešenie nájsť.

23.01.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nádherné,dychberúce,krásne,dojímavé a svojim spôsobom trocha pretvídatelné.
Zhltla som knihu za jeden večer.

22.12.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Táto autorka má uchvátila.Toto bola už druhá kniha od něj a nesklamala.
Neohromí čitatela len námetim,dejovou zápletkov,nesúrodnosťou postáv.Ich psychologickým rozborom ale i zápletkou kedy vás autorka nechá do poslední stránky hádať o čo tu vlastně ide.Nehladáte ani tak vraha ako skôr příčinu,prečo k vraždě došlo.

19.09.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus svojou velkoleposťou predčil v mojich očiach originalitu Smrtky.
Monológy Nimbusu a jeho rozpravy dávaly príbehu hlboký filozofický faktor.Nezvedenec,ktorý sa snaží chrániť Smrtky na ktoré je chystaný atentát.
Smrtka Lucifer,ktorý má vlastné ciele...a do toho všetkého prekvapivý záver.
Všetko čo má dobrá kniha mať najdete na stránka Nimbus....

13.05.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Niečo ÚŽASNÉ.Táto kniha je skvost medzi knihami Johna Greena...tretia,ktorú som od neho čítala a zatial najlepšia.
Plakala som i sa smiala.Dýchala a o dych prichádzala.Našla nových priatelov o ktorých som záhy prišla.Pochopila som že papier toho mnoho znesie ale ludské srdce trpí bolesťou,ktorá ho drtí,gniavi,mačká a vyvrháva do náruče konzumnej spoločnosti,ktorá tie dôležité boje ani nevníma.
Autor má úžasný rozprávačský talent a vdýchne život i do umierania,okorení to štipkou humoru,osmaží na láske a podáva za tepla v náručí priatelského pohladenia a príslubu,že ani v smrti nebudeme samy.
K tomuto príbehu sa budem určite vracať a verím že i plakať....pretože ako napísal Augustus Peterovi Van Houtenovi ,,Jsme jako smečka psů,co čurají na ppžárni hydrant.,,
Metaforicky chcem naznačiť že tahle knižka sa stane mojim hydrantom,pretože i také močenie je vlastne len mataforou života a umierania.

17.03.2019 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Takže,ano,trvalo mi to kým som sa k tomu dokopala ake prečitanė za dve hodiny a naozaj sa mi to páčilo.Karel mal úžasný nápad a páčil sa mi štýl akým nám dal najavo svoj názor na vytvorenie umelej inteligencie.

20.08.2018 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nikdy by ma nenapadlo že práve ja siahnem po takejto knihe.Musím sa priznat že som najprv videla film-aj k tomu som sa dokopala len preto že v telke zrovna nič nedávali.ale prekvapil ma.Tak som si podarovala knihu.Začala som ju čítat a vtiahlo ma to nej práve to že sa jednalo o kultúru o ktorej som mala zkreslené predstavy.Dost skreslené :)
Príbeh dievčatka ktoré príde o detstvo-nie je práve dokonalé,štastné a ukážkové ale bolo to detstvo-a dostane sa do výchovy Matky a Babičky ktoré žijú z toho že vlastnia gejši-ano vlastnia!správne ste to prečítali,pretože si kúpili dievčatká z rodín ktoré prichádzajú o najbližších alebo naopak ich najbližší nedokážu vychovat a dat im to málo čo potrebujú-v niektorých prípadoch i čas a lásku :(
Strasti výchovy,tvrdej práce,snoch o slobode a úteky spod tyranie gejši Hacumomo ju dohnali na most kde sa stretla so svojou životnou láskou a už ako malé nevinné,krásne modrooké dievčatko si dala slub že sa stane gejšou aby mu raz mohla byt tak blízko ako to len pojde.To ako sa učila byt gejšou,to čo všetko podstúpila aby sa mohla stretnút s jeho pohladom.To že sa stala slávnou,že svoje panenstvo predala aby to všetko bolo zpečatené a to že pochopila že byt gejšou je nielen krásne ale i tažké a komplikované pretože gejša nemá právo na skutočnú,opojnú a sladkú lásku.
A čo vo filme chýba?Určite ten zvláštny koniec že nebola jeho ženou ale milenkou po celý zvyšok života,odstahovala sa do New Yorku a tam mu porodila syna.Kúpila si malú čajovnu a pochopila že západná civilizácia bude gejši stále vidiet len ako prostitútky i ked sú to vlastne umelkyne.Pretože čo je to gejša bez spevu,tanca a hry na tamtamu.....?

11.01.2018 5 z 5

Chci sníst tvoji slinivku Chci sníst tvoji slinivku Joru Sumino

Nádherná kniha která Vám otevře oči a Vy začnete život a smrt vnímat jako staré známe,které kráčejí bok po boku.
Ke knize jsem se dostala díky dceři která si ji pujčila od spolužačky.Jeden večer a hromada posmrkaných kapesníčků.
Život človeka je jenom pomíjivý okamih ve velikosti nekonečného vesmíru.A autorka popsala život s vedomím blížicí se smrti,poznávaním hranic a vniknutím Do srdce a vzpomínek jednoho kluka který Vám udělal svět před koncem o tolik hezčím,bravúrne.

06.05.2024 5 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Mne se víc líbil Nelítostný princ ale příbeh baletky a mafiána byl celkem hezký.Kráska a Netvor v temném převedení dnešné doby.
Jejich láska mi tak trocha připomínala Stokholmský syndrom ale proti gustu...

06.05.2024 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Skvěle napsané a příjemné čtění.
Retrospektivní popisy dávali knihe ráz a i když bylo čtení trocha bolestivé byla jsem si plně vědomá že bez minulosti jakkoli bolestné by nebyla přítomnost která ovlivňuje budoucnost.

16.04.2024 3 z 5

Šachy se smrtí Šachy se smrtí John Donoghue

Retrospektivní obrazce mi vlastně dávali větší možnost postupně pochopit postavy.
Koncentrační tábor v Osvětimi jsem osobně před asi 17 lety navštívila a tak když čtu tyhle knihy mám jasnější představu o třídění židovského majetku a selekci která byla Jedným z největších stražáků týchto pracovne-vyhlazovacích táborů.
Jenže jak už to bývá i po téhle etapě na přeživších čekal svět. A hlavně bolestné vzpomínky v jejich hlavách.
A odpuštění? Je možné odpustit takové zverstvá? Je možné se někomu takhle po létech podívat do očí a říct odpouštím?
Tahle kniha je něco jako bible odpuštění a pochopení že každý si nese svůj kříž a ne každý je tým kým se zpočátku zdál být.
Pro mě sice fiktivní ale moc silný příběh.

24.10.2023 4 z 5