AnnieBarming AnnieBarming komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Já si tuhle knihu nemůžu vynachválit. Našla jsem ji pod stromečkem, přečetla jsem ji ohromně rychle a několikrát jsem utrpěla výbuch smíchu. Za mě pět hvězdiček a hurá na druhý díl!

27.12.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Vtipná, čtivá ( jako snad všechno od Kerstin Gier:) Měla zajímavý konec, ve kterém se všechno vlastně zase otevřelo, takže se moc těším, až si přečtu 2. díl. Hlavně jsem zvědavá, kdo je Secrecy:)

28.05.2015 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Mě se tenhle díl líbil víc než ten první. Možná to bylo tím, že mi přišla Autumn sympatičtější a zajímavější než Violet a dokonce i Fallon dle mého předčil Kaspara, který mi teda nijak neučaroval. Moc se těším na třetí díl a na třetí (lidskou) hrdinku.

22.12.2015 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Myslím, že tady není co dodat...

04.12.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Na závěrečný díl jsem se těšila, protože jsem byla zvědavá, jak se to celé rozuzlí. možnosti byly dvě: 1) Zápletka bude prostě geniální a skvěle vymyšlená. 2) Ze zápletky vyleze úplná blbost.
Nakonec mi to přišlo tak někde mezi, ale moc zklamaná jsem nebyla. Zajímavá byla Newtova proměna od druhého dílu, ale je pravda, že se děj dal celkem snadno odhadnout. První díl zůstane alespoň pro mě z této triologie nejlepším.

24.09.2015 4 z 5

Šibeniční písně Šibeniční písně Christian Morgenstern

Morgenstern se snad ani pochopit nedá, ale nijak to jeho básním neubírá na kráse. Báseň s nejlepším textem je ovšem velké Lalulá :D

03.08.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z knih ze seznamu doporučené literatury do které jsem se začetla a měla ji ráda. Má naprosto skvělý a poutavý příběh. Doporučuji k přečtení a hezký je i film Jana eyrová z r. 2011

28.05.2015 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Skvělá oddechová knížka

12.10.2015 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě fenomén...co dodat?:)

01.09.2015 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Četla jsem knihu i viděla film. Knížka byla čtivá i vtipná - taková oddechovka, ale film mě dost zklamal.

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Já nevím...První věc, která mi vadila, byla hlavní hrdinka, která mi prostě k srdci nijak nepřirostla. Místo ní jsem tedy téměř po celou dobu fandila slečně Crawfordové, která byla značně živější a zábavnější, byť možná ne tolik morální. V knize mi jako taková potvora nepřipadala, ve filmu (viděla jsem ten z roku 1999) už ano. Na rozdíl od Pýchy a předsudku, kde byla většina postav alespoň trochu sympatických, tady o takové postavy byla nouze. Pro mě zatím nejslabší kniha od Austenové.

24.09.2015 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Hezká a čtivá. Jen ten konec jsem moc nepobrala, ale ještě se nad ním zamyslím:)

19.08.2015 4 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Tahle kniha pro mě byla příjemným překvapením. Byla svižná a i ten jazyk a přemíru přechodníků jsem dala. Ovšem škoda názvu, který od této knihy jistě už odehnal a odežene čtenáře, kteří si pod Filosofskou historií představí příručku nebo přehled začátků filosofie.

28.07.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ano, bylo to v některých částech poněkud zdlouhavé a závěrečné rozuzlení mi nepřišlo zas tak překvapivé, ale líbila se mi. Za pozornost určitě stojí i audiokniha Volání kukačky. Čte Petr Oliva ( a čte báječně:)

28.07.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu odpočinkové čtení s hezkým příběhem, ikdyž chudák Maxon, jestli si vezme někoho tak nerozhodného a nestálého jako je America. Místo ní jsem si spíš oblíbila Celestu :)

11.06.2015 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Krásná knížka a krásná tečka za touhle sériií. Hlavně jsem ráda, že to dopadlo nakonec dobře:)

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Stejně čtivá jako 1. díl. Nejlepší postava byl jednoznačně Xamerius :)

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Naprosto skvělá knížka:) Přečetla jsem ji jedním dechem

22.05.2015 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Nestává se mi často, že by se mi líbil druhý díl víc než první, ale někdy se tak stane... Jako třeba tentokrát. Dobře, Linda mi někdy přišla vážně na zabití, ale což, je to přece hlavní hrdinka a bez ní by nebyl třetí díl (na který se mimochodem moc těším) :)

Spoiler
Co se týče Badyána/Prométhea, naprosto souhlasím s komentářem Anne Leyyd. On je jako celou dobu zlý a stačí, aby přišla Linda, a on najednou všeho lituje a začne být klaďas? Je mi taky líto Veroničiny smrti, podle mě si to nezasloužila. Mými oblíbenými postavami zůstávají Oren a bzučilka Zinka:)

27.11.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Moc dobrá kniha. Přečetla jsem jí přímo raketovou rychlostí. Než jsem se na začátku dostala do děje, chvíli to trvalo, ale pak už se mi četla skoro sama:)
Každopádně jde o velmi originální příběh a těším se na druhý díl.

27.11.2015 4 z 5