Ann98 Ann98 komentáře u knih

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Třetí a závěrečný díl série NĚKDO. Kvalitou se vyrovná dvěma předchozím dílům. Ale u Laury Kneidl jsem zvyklá na nějaké sociální téma, kterým se ve své knize zabývá. Tady toho zase tolik nebylo (oproti předchozím dílům) a trošku mě to mrzí.
Kniha se čte superrychle a samotný příběh je neuvěřitelně milý. S Alizou už jsem měla čest se seznámit v přechozích dílech. Lucian tam tolik prostoru neměl. Ale tady jsem si ho absolutně zamilovala. Obdivuji, jak se dokázal vypořádat s nepřízní osudu a ke všemu se postavit čelem. Vzdát se svých snů a udělat to, co si myslel, že je nejlepší. I když vůbec netušil, jestli uspěje. Ale i Aliza byla obdivuhodná. V jejím věku si toho na sebe naložit tolik. To chce být buď blázen a nebo mít kus odvahy a kuráže.
Ty dva si prostě nešlo nezamilovat. Navíc mezi sebou měli tak krásnou chemii, už od začátku se mezi nimi všechno vyvíjelo tak přirozeně a nic nebylo uspěchané.
Takže spokojenost na všech frontách. Potěšila mě každá zmínka o starých známých postavách. I prostředí Aliziny pákistánské rodiny. Knihu to hned něčím odliší od ostatních.
Ale v porovnání s předchozími dvěma díly je za mě tento nejslabší.

12.01.2023 3 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha byla fajn. Přečtená jedním dechem. První část za mě byla rozhodně lepší, druhá mě zase tolik nebavila. Konec knihy ubíhal až moc rychle a působil neuvěřitelně. Nicméně příběh jako celek mě bavil. Bavila mě Molly a její život, hlavně změna v jejím životě. Její kamarádka, která ji k tomu vlastně pobídla. Navíc je kniha velmi dojemná. Už od první stránky. Krásné, silné přátelství od dětství, které rozdělí smrt. Opravdu velmi krásný příběh, u kterého si člověk hlavně odpočine.

08.01.2023 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Moc pěkná kniha. Romantická, ale zároveň napínavá. Kniha má pěkný konec. Trošku zamotaný, trošku nečekaný, ale vše se v dobré obrátí. Příběh je milý, plný lásky, ale i smutku. Líbilo se mi, že se dějová linka točila kolem obou sourozenců a jejich srdečních záležitostí. Pro romantické duše naprosto ideální volba. Ano, příběh je předvídatelný .. ale? Vždyť o co jde. Pokud si člověk chce víceméně odpočinout a nemuset přemýšlet, je tato kniha ideální volbou.

14.12.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Nádherná kniha. Je krásně napsaná, stránky rychle ubíhají pod rukama.
Hlavní postavy si nejde nezamilovat. I já se zamilovala, do nich obou. Ryan je přesně ten typ kluka, kterého chce snad každá holka. A Ivy? Sympaťanda, už jen tím, že pochází z bohaté rodiny, ale rozhodla se žít bez peněz svých rodičů. Byla milá, vtipná a připravila hned několik vtipných momentů. Ryanova rodina byla absolutně perfektní, hlavně dvojčata. Zato rodina Ivy.. škoda mluvit. Chemie mezi oběma hrdiny byla neskutečná, cítila jsem ji, kdykoliv se k sobě přiblížili.
Rozjezd knihy byl krapet pomalejší, ale zato plný vtipných momentů (hlavně seznámení hrdinů). Konec zase trošku uspěchanější, než bych čekala. Nicméně, německé autorky jedou! Kniha je plná humoru, romantiky, napětí, drama, akčních momentů. Rozhodně se těším na druhý díl.
Mimochodem, poslední dobou jsou obálky knih prostě nádherné.

13.12.2022 5 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Trochu mě odrazovalo nízké hodnocení, ale mně se kniha líbila. Na můj vkus byla kniha krapet zdlouhavá, ale vzhledem k tomu, co autorka otevřela za téma mi to ve finále zase tolik nevadilo. Nakonec jsem zjistila, že jsem se začetla, absolutně ztratila pojem o čase, až byl čas knihu zaklapnout.
Začátek příběhu byl hodně pomalý. Postavy si nejde nezamilovat, obzvlášť Noaha. Lia mě místy hodně lezla na nervy svým neustálým lhaním a tvořením sítě lží. Jako, asi ji částečně chápu, ale šlo alespoň něco naznačit, nemusela hned s pravdou ven. Ale lež se mi příčí. Chemie mezi hlavními hrdiny byla neuvěřitelná. Už od prvního setkání. A ten konec?! Vynahradil ten pomalý rozjezd.
Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu obou hrdinů. Člověk tak dostane více úhlů pohledu.
Příběh je milý, sladký, plný tajemství, vtipných momentů a romantiky.
Velmi oceňuji obálku, je nádherná. Jde vidět, že někdo nad ní opravdu přemýšlel. Nejsou to jen obyčejné praskliny, jak jsem si zprvu myslela, ale mapa .. mapa Berlína.

12.12.2022 5 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Oddechové čtení, které jsem v této hektické předvánoční době potřebovala. Jane Austenovou miluji, obzvlášť její Pýchu a předsudek. Nicméně tohle s tím nemělo absolutně nic společného. Spíš to byl takový chabý pokus nějakým způsobem to tam začlenit. Nicméně účel kniha splnila, pěkně jsem si u ní odpočinula.
Nejlepší část byla ta s pávem. Za mě top. Ostatně celkově se kniha může pyšnit úsměvnými momenty.
Na konci jsem byla lehce zklamaná. Rychlým vývojem, představovala jsem si to úplně jinak. A přišlo mi to postavené na hlavu. Ale kniha je i přesto čtivá.

10.12.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Jedna z mých oblíbených autorek, u které vím, že dostanu kvalitní čtení. Ani tato kniha nebyla zklamáním. Úžasný příběh, krásně napsaný a přečtený jedním dechem.
Miluji prolínání dvou časových rovin. V tomto případě druhé světové války a současnosti. Obě vykreslují realitu a zabývají se celkem závažnými tématy.
Upřímně, čekala jsem, že se příběh protne mnohem dřív. Takhle mi to přišlo hodně uspěchané ten konec a chtělo by to za mě více rozvést.
Nicméně kniha je natřískaná emocemi, přesně tak jak jsem u autorčiných knih zvyklá. Klasicky se v určitých momentech přihlásily o slovo slzy. O to víc, když si uvědomím, že tato historie není zase až tak vzdálená a takové věci se děly jen pár generací zpátky. A je mi jasné, že toto je jen slabý odvar toho, jak to bylo ve skutečnosti. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Můžu jedině doporučit.

05.12.2022 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Koukám, že půjdu proti proudu, ale první díl se mi líbil mnohem víc. První polovina knihy byla skvělá. Hezky a rychle se četla, vztah mezi hlavními hrdiny se skvěle rozvíjel. Říkala jsem si: Ano, to je přesně to, co chci číst. Ovšem druhá polovina knihy se neskutečně vlekla. Místy jsem se musela vyloženě nutit číst dál.
Juliana jsem si zamilovala už v prvním díle. I Lily byla moje krevní skupina. Už od jejich prvního setkání mezi nimi byla cítit neskutečná chemie. Skvěle se doplňovali, ale zároveň vytáčeli. Jako kdyby se ti dva pro sebe narodili.
Co velmi oceňuji je, že autorka dala i větší prostor vedlejším postavám. Ellu a Jamieho si nejde nezamilovat. Tak šup sem se třetím dílem.

30.11.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Skvělá kniha, hezky se čte. Přesně tak jak jsem od autorky zvyklá. Začátek byl skvělý. Bavilo mě neustále popichování mezi Delilou a Maconem. Plno sarkasmu a hádek, ale zároveň jiskření a chemie.
Hlavní postavy mi sedly. Až tedy na Sam, ta mi neskutečně pila krev a nejradši bych jí zakroutila krkem. Delila byla zlatíčko, vždy připravená pomoci a vždy upřednostňovala štěstí ostatních před svým vlastním. Proto mi bylo celkem líto, že po tom všem nad Sam nezlomila hůl, ale naopak s ní měla svatou trpělivost. Nevím, jestli si to zasloužila. Macon byl zlatíčko. Zraněný, ale zároveň neskutečně silný muž.
Kdo hledá pěkný příběh o lásce, nenávisti, důvěře, lži .. je tato kniha přesně pro něj. O bolest, pocit zrady, smutek, smích nemá čtenář v této knize nouzi.

30.11.2022 5 z 5

Na kočičí svědomí Na kočičí svědomí Markéta Harasimová

Je to velmi oddechové čtení, které se velmi dobře čte. Romantická dějová linka byla přesně to, co jsem teď potřebovala. Přečteno během pár dní.
Knihu ocení hlavně majitelé chlupatého stvoření, ale věřím, že nejen ti. Úplně jsem se dokázala do hlavní hrdinky vžít, protože je to pár dní, co mi kotě spadlo do klína úplně stejnou náhodou. A už mi zůstalo.
Nádherná, poutavá a dojemná kniha. Zahřála u srdíčka. Děj je předvídatelný a jednoduchý, čtenář prakticky ví dopředu, co ho bude čekat. Nic světoborného se od knihy nedá očekávat, ale já jsem nadšená. Nicméně plno humoru a zvířecích kousků vám nedovolí se u knihy ani chvíli nudit. Na kočičí svědomí je trošku jiný žánr, než jsme u autorky zvyklí, ale pro mě naprosto stejná kvalita jako její detektivky a psychothrillery.
Happyend byl jen taková třešnička na dortu.

30.11.2022 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Taková DIMILY akorát v novém kabátě. Předchozí sérii jsem četla už dávno a oblíbila jsem si ji. Tato kniha je skoro jako přes kopírák. Ale vůbec to ničemu nevadí. Příběh je čtivý a zajímavý, dokonce mě zatím baví o krapet víc než předchozí série. Tak jako v předchozí knize není nouze o tajemství, lásku a rodinné vztahy, které určitě budou hrát velkou roli. Co se mi velmi líbí je VIP prostředí versus život na venkově. Absolutně jsem si užívala život na farmě, večerní táboráky a pikniky, ale ocenila bych, kdyby v dalším díle byl více rozvinut právě svět celebrit. Milu a Blakea jsem si absolutně zamilovala. Pořád mi vyhovuje i styl autorky, i když je určen pro mnohem mladší čtenářky. Těším se na další díl.

20.06.2022 5 z 5

Volným pádem Volným pádem Markéta Harasimová

Znám všechna autorčina díla a toto je něco naprosto jiného než její předchozí knihy.
Z příběhu čiší emoce, napětí, strach, světlých chvil v knize moc není.
Při čtení jsem byla celou dobu napnutá, jak se příběh bude vyvíjet dál. Místy jsem až měla husí kůži, čím vším si hlavní hrdinka musela projít.
Autorka zde otevřela plno zajímavých témat, ale na jednu knihu toho bylo až moc (aspoň pro mě, citlivou povahu). Musela jsem si dělat pauzy, abych knihu dokázala vstřebat.
Obálka knihy se mi absolutně nelíbila, vlastně mě to díky ní vůbec nelákalo vzít knihu do ruky. Ale po dočtení příběhu už chápu, proč je na obálce vyobrazena oranžová kočka.
Zprvu jsem si říkala, že toto všechno se nemůže stát jednomu člověku. Ale pak jsem si říkala a proč vlastně ne? Všechno jde strašně rychle, tak proč by člověk z výšin nemohl spadnout až na samé dno? Akorát ten pohádkový konec mi tam nesedí. Takto by to v životě prostě neskončilo. Ale knihu hodnotím právem 5/5*.

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Na knize mě zaujala nádherná obálka a zjištění, že autorka je Němka. Je nepsaným pravidlem, že Němky tento druh žánru opravdu umí.
Tessa a Cole jsou postavy, ke kterým si člověk musí vybudovat vztah. Zpočátku jsem jim nemohla přijít na chuť, ale postupem času jsem si oba zamilovala.
Začátek je hodně pomalý, až skoro nudný, ale pak se příběh rozjede. Tessino tajemství jsem postupem času uhádla. I když dlouho jsem čekala, že v tom bude něco mnohem horšího. Mrzí mě jedna věc, že netuším, kdo Tesse tak moc škodil. V knize byly nějaké spekulace, ale přímo nebyl obviněn nikdo.
Mnohem víc než hlavní hrdinové mi k srdci přirostly vedlejší postavy - Ella a spol. Proto se těším na druhý díl s Julianem.

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Na příběh Auriho a Cassie jsem se těšila. Zamilovala jsem si je už v prvním díle. Nicméně, kniha nedosahovala takových kvalit jako díl první. Čekala jsem od příběhu mnohem více.
Ano, příběh se mi líbil, i zde je poukázáno na důležité téma, to nepopírám. Navíc je skvěle zpracováno. S rasismem a předsudky se každý z nás setkává dennodenně. Ať už jako přihlížející nebo samotní účastníci. Stejně jako v prvním díle se mi líbilo komiksové oživení příběhu, zde oceňuji zálibu hlavních hrdinů ve fantasy literatuře a cosplaye. Neskutečně to příběh dokáže oživit.
Ale tak nějak byl tento příběh bez jakékoliv zápletky. Prostě dva hlavní hrdinové nevěděli, zda mezi sebou zachovat přátelství nebo přátelství přetavit v něco víc.
Třetí díl, který bude o Alize a Lucienovi mě láká zatím ze všeho nejméně, zrovna tyto dvě postavy mě zaujaly nejméně a nevím, co si o nich myslet.

17.05.2022 4 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Kniha, na kterou jsem se letos nejvíc těšila. A nezklamala. Autorka zase bravurně spojila minulost s přítomností, do toho přidala nějaké to tajemství. Miluju její knihy, kdy vše do sebe krásně zapadne jako skládačka a před očima máte celý tragický příběh.
Začátek knihy byl pozvolnější. Ale od poloviny knihy se od příběhu nedá odtrhnout. Musím přiznat, že jsem tentokrát měla krapet problém s orientací. Nejenže se v příběhu střídá přítomnost s minulostí, ale minulost se odehrává na dvou místech. Ale kapitolu od kapitoly to bylo lepší a lepší.
Jak už je zvykem, postavy si nejde nezamilovat. Ale .. tentokrát jsem měla nějaké otázky ohledně vedlejších postav, na které jsem během čtení nedostala odpovědi. Škoda. Na knize to nicméně neubírá.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Já nevím, jestli jsem měla jen vysoká očekávání nebo co se stalo. Přišlo mi, že kniha byla o všem a tím pádem o ničem. Tak nějak se celý děj zbytečně táhnul, řekla bych. A pak to nejlepší (rozuzlení) se klasicky odehrálo na posledních pár stranách.
Už u některého z předchozích dílů jsem psala, že jsem si oblíbila jak Ruby s Jamesem, tak i jejich sourozence a kamarády. To autorce upřít nemohu, s postavami si umí vyhrát perfektně. Ale váže se k tomu můj největší problém s touto trilogií. Od druhého dílu je děj vyprávěn z pohledu nejen Ruby a Jamese, ale i Lydie a Ember. Zde se dokonce přidávají další postavy. Bylo fajn poznat trochu blíž život Ember a Wrena nebo Lydie a Grahama, ale sakra .. bylo jim v knize věnováno tak málo prostoru, že to co autorka mezi nimi vykreslovala, to vůbec nepůsobilo reálně. Dost zásadních věcí se tím pádem vyřešilo mrknutím oka. Až jsem si mnohdy říkala CO? KDY SE TO STALO?!
Nebylo to zrovna šťastné řešení takto rozvrhnout knihu, myslím že už to tu taky někdo psal, ale rozhodně by bylo mnohem lepší mít první díl čistě o Ruby a Jamesovi, druhý o Ember a Wrenovi a třetí třeba o Lydii a Grahamovi. Toto nebyla zrovna šťastná volba, bohužel.

20.04.2022 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha o tom, že máme život takový, jaký si ho uděláme. Styl psaní Johna Greena mi neskutečně sedí. Jeho knihy mě vtáhnou do děje a nepustí až do dočtení poslední strany. Musím připustit, že postava Margo mi nebyla zrovna dvakrát sympatická. Naštěstí tam většinu knihy není. Naopak Quentina jsem si zamilovala hned od začátku. Podobně na tom byly i ostatní postavy.
Miluji Greenovy metafory a jeho humor, které do svých příběhů vkládá. Miluji jeho myšlenky, které nám prostřednictvím knih sděluje. A miluji jeho konce. Knihy pak působí více reálně. Ne vše musí končit a žili spolu šťastně až do smrti. Viděla jsem i filmové zpracování, ale kniha je prostě kniha.

09.04.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

První díl byl za mě rozhodně lepší. První knihou autorka nastavila laťku hodně vysoko a bohužel, tento díl takových kvalit nedosahoval. Neříkám, že je to špatné čtení, to nikoliv, styl psaní je pořád stejný, kniha vás naprosto pohltí, ale.. Víc bych ocenila, kdyby se autorka rozepsala o profesi Jacoba, tedy o psaní a vzniku jeho knihy. Tak jako v prvním díle více rozebírala profesi Paula, škoda no. Bylo to za mě takové načaté a nedodělané. A asi největší problém mám a tím, že jsem hlavnim hrdinům jejich vztah absolutně nevěřila, ten přerod z hate to love nebyl uvěřitelný, na jedné stránce se nenávidí a na druhé z ničeho nic milují.
Jinak kniha nabízí stále spoustu slovních přestřelek (hlavně Eden vždy perlí a nemluvě o scénách s Nanabeth a Mobym, to vždycky slzím smíchy - mimochodem, chtěla bych o nich samostatnou knížku, prosím). Ale bylo fajn si zase na chvíli připomenout, že by se měl člověk lépe dívat kolem sebe, protože mnohdy máme vše přímo před očima.

01.04.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Po smršti kladných komentářů a vysokému hodnocení uvažuju, jestli vůbec mám psát komentář. Mě kniha zase tolik neoslovila. Nevím čím to je, Jaxe jsem si zamilovala už v prvním dílu. Navíc oceňuji, že se autorka pustila do rozebíraní tak citlivého tématu jako jsou deprese.
Začátek byl skvělý, bavilo mě popichování mezi Stellou a Jaxem (hlavně scéna v obchodu). Ale pak najednou kniha jako mávnutím kouzelného proutku ztratila "to" kouzlo a byla defacto o ničem, nicméně ke konci už mě to zase chytlo.
Co teda musím vyzdvihnout, tak jsou Jaxovy pocity, které autorka perfektně vystihla. A Stellu, kterou jsem si ze všech hrdinek oblíbila zatím nejvíce. Asi za to hodně mohl její osud a síla, kterou přes to všechno neztratila.
Styl psaní je pořád stejný jako jsme u autorky zvyklí, pořád stejně vysoký. O to víc nechápu a mrzí mě, proč mi tento díl nesednul a vzhledem k tématu mě to mrzí o to víc.
Těším se na další díl o Brenně a Ryeovi. Brennu miluji díky její proříznuté puse, takže věřím, že se bude na co těšit.

31.03.2022 3 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Podobně jako první díl má kniha nádhernou obálku, možná zde se mi líbí dokonce více. Nicméně od knihy jsem měla asi vyšší očekávání.
Nelíbila se mi tolik jako předchozí díl. Čtivá je pořád stejně, stránky ubíhají, skvěle autorka vykreslila šílenství postav.
Největší problém jsem měla s koncem. Jak jinak, na konci je všechno úplně jinak než se zprvu zdálo. To jsem upřímně čekala, ale zklamalo mě, co se autorka snažila na konci naznačit. Upřímně doufám, že to nebude pravda.
Plus ani prostředí mi nesedlo tak jako v prvním díle. Co oceňuji je to, jak autorka ve finále dokázala všechny postavy propojit a vysvětlit kdo je kdo.
Za mě 3,5*/5*

27.03.2022 4 z 5