Ann98 Ann98 komentáře u knih

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Třetí a zároveň poslední díl, který uzavírá sérii byl za mě fajn. Pro mě ale nejslabší díl ze série, ale určitě stojí za přečtení. Byl zábavný, ale zároveň nechybělo drama a napětí. No prostě oddechovka.
Tobyho si musí zamilovat každý, už jen kvůli jeho přístupu k životu a rodině. Joanna byla fajn holka, bohužel měla spoustu problémů (hlavně nevyřešených). Možná jsem čekala, že se to bude trošku víc rozebírat a přece jen bych uvítala větší vhled do její minulosti. Škoda. Využití umělé inteligence mi přišlo skvělé. Těšila jsem se na každou interakci s Jeevesem. Možná jsem taky čekala, že tam bude mít mnohem více prostoru. A babička Nan a kachna na konci, no prostě skvělé. I setkání se starými známými (Eden, Paul, Asha a Jack) bylo moc milé.
Líbilo se mi první setkání Joanny a Tobyho, už tam mezi nimi bylo plno chemie a sexuálního napětí. Ale co mě teda nadchlo, tak byl jejich pozvolný vývoj vztahu, kdy si byli hlavně zprvu velkou oporou.
Líbil se mi nápad se soulmate aplikací. Bylo by velmi zajímavé, kdyby něco takového opravdu existovalo.

19.07.2023 3 z 5

Když duše bloudí Když duše bloudí Ilona Pospíšilová

Mám zkušenosti s autorčinou předchozí knihou, která mě absolutně nenadchla, prakticky si z ní už nic nepamatuji, ale rozhodla jsem se dát autorce ještě šanci.
Bylo to mnohem lepší. Zaujalo mě nadpřirozeno, duchařina. Bylo to takové příjemné, nenásilné a dobře stravitelné. I docela uvěřitelné.
Ano, sice prakticky od začátku víme o co jde a jak to dopadne. Ale to nic nemění na tom, že kniha se čte sama a pro mě to byla jednohubka na jedno odpoledne.
Jednotlivé části fajn, ale jako celek má kniha pořád nedostatky. Ocenila bych, kdyby dějová linka z minulosti byla více rozvinutá, bavila mě víc než linka z přítomnosti. Nadpřirozeno bylo prezentováno nenásilnou a pro čtenáře velmi příjemnou formou, proto bych klidně brala více duchařiny a více jevů, které se hlavním hrdinům děly.
Obálka mi přišla strašná, ale k příběhu se skvěle hodí a doplňuje ho. Ale je pravda, že na základě obálky bych po knize nikdy nesáhla.

18.07.2023 2 z 5

Kudlanka Kudlanka Markéta Harasimová

Opět nezklamala. Znovu jsem dostala naservírovaný strhující příběh.
Příběh je propracovaný. Celou dobu jsem slepě tápala, kdo je ten pachatel. I když mě později skutečný vrah napadl, nemohla jsem mu přisoudit žádný motiv, tak jsem to nechala plavat. S tím si autorka opravdu vyhrála.
Teda, s čím jsem měla obrovský problém, tak byla samotná hrdinka. Ale je to čistě můj osobní problém, autorka tuto postavu vykreslila absolutně skvěle. S takto zápornou hlavní hrdinkou jsem se už dlouho nesetkala. Klaudiiny záporné povahové rysy a její veskrze žádná empatie udělaly své. S takovou postavou se nedá ztotožnit ani se do ni vcítit. Ani ostatní postavy mi nepřirostly k srdci. Autorka se tam držela v podobném duchu, i když byla střídmější.
Co mi dále vadilo, tak byly jakékoliv Klaudiiny dialogy nebo myšlenkové pochody. Ale to jde ruku v ruce s její osobností. Neříkám, že to není dobře, naopak. Je to důkaz, že to celé autorka měla dobře propracované. Jen mi to nebylo sympatické, nic víc.
Až do samotného konce jsem nevěděla, která bije a byl to pro mě docela šok.

10.07.2023 5 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

No. Nevím jak to uchopit. Moje prvotní nadšení z knihy nebylo absolutně žádné. Měla jsem problém s hlavní hrdinkou, vůbec mi nesedla. Vůbec jsem nechápala její myšlenkové pochody. Proč se s někým přestat vídat, protože prochází těžkým obdobím? Proč?!
V knize bylo plno nudných nezáživných a dlouhých pasáží. Námět byl fajn, poměrně smutný .. alkoholismus, smrt rodičů. Ale to pojetí. Absolutně špatně. Autorka to nedokázala uchopit tak, jak by si tyto témata zasloužila a klouzala hodně po povrchu až to všechno působilo nereálně a nevěrohodně.
Postupem času, jsem si MacKenzie docela oblíbila, oblíbila jsem si i Jadenovu rodinu a kamaráda Willa. Zbytek postav mi přišel absolutně zbytečný. Hlavně Darren, postava absolutně beze smyslu. Romantická linka mezi hlavními hrdiny žádná. Chemie taky ne.
Jediné, co bylo fajn, tak ten konec. To byl šok. Ale.. zase to mohlo být někde uprostřed knihy a hned by to působilo jinak. Hlavně by ubylo tolik nudných pasáží a otázek co bylo dál.
Jednu hvězdičku navíc za nádhernou obálku. Ta je vážně pecka.

10.07.2023 3 z 5

Naděje v nás Naděje v nás Anna Savas

Pěkný příběh. Napsán podobně jako dva předchozí díly.
Ella byla sympatická dívka, které se momentálně nedařilo. Všechno čeho se dotkla se jí bortilo pod rukama. Jamie byl trouba.. mírně řečeno.
Musím říct, že jsem čekala víc. Všechno jsem prožívala s hlavními hrdiny, tojo.. ale možná proto mě o to víc štvalo, jak moc byl Jamie zatvrzelý. Zbytečně. Mohli si ušetřit zbytečných padesát stránek. Zbytečně se to vleklo a bylo to prakticky o ničem. Já tě nechci, protože jsem si vzal něco do hlavy. Škoda.
Co mě bavilo, tak byla linka s Jamieho dědečkem, byla jsem kolikrát dojatá. Škoda, že aspoň ta nebyla více rozepsána.
Mít kniha méně stránek, hned by působila energičtěji a hodnotila bych úplně jinak. Takhle je to za mě takový průměr.

21.06.2023 3 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Druhý díl série a naprosto diametrálně odlišný. Přečteno jedním dechem, stejně jako předchozí díl. Nechybí láska, vášeň, přátelství, tajemství, trauma, strach, ..
Vše je komplikované až do poslední kapitoly.
Vždycky mě víc přitahovali bad boy kluci, ale Mitchell... Mmm. Takový hodný slušňáček. Carla byla neuvěřitelná holka, měla toho k zodpovědnosti víc než by kdejaká holka v jejím věku měla mít, navíc si v sobě nesla trauma. Nedivím se, že si vystavěla obranné zdi. Na druhou stranu se mi líbilo, že i přesto byla ve společnosti oblíbená. Mezi Carlou a Mitchem byla neskutečná chemie.
Líbilo se mi, že autorka hrdiny zasadila do rozdílného sociálního prostředí. Opravdu nemohli být víc rozdílní.
Pokud někdo hledá vyloženě romantiku, ještě ke všemu slow-burn, tak rozhodně tuto knihu. Já osobně jsem si více užila příběh Elly a Thoržíše. Nicméně už se těším na další díl o Lenny a Creedovi.

20.06.2023 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Snad poprvé jsem si vybírala knihu podle názvu a ne podle obálky. Poprvé, co mě nezaujala obálka od nakladatelství Red. Přijde mi, že se k příběhu ani nehodí. V originálu jsou knihy mnohem lepší a lahodí oku.
Příjemné čtení. Něco mě nutilo hltat příběh a otáčet stránku za stránkou. Přečteno na dva nádechy.
Fantastické a velmi sympatické postavy. Ella byla odvážná, silná a nezávislá mladá žena. Podle anotace jsem čekala, že Ches bude ten typický badboy.. No, bohužel. Nevím proč, ale tohle je problém většiny knížek, vždy se to tak jenom tváří. Chci toho typického problematického kluka, bručouna a morouse, který se tváří jakoby chtěl vyvraždit celý svět a každá holka by se od něj měla držet ve vlastním zájmu dál, i když víme, že je to nemožné. A místo toho dostanu toho nejdokonalejšího chlapa pod slunce, který je úplný zlatíčko a pro ty nejbližší by udělal prakticky cokoliv. Na druhou stranu Ella a Ches byla skvělá dvojka. Kamarádství Elly, Sav a Summer mi hodně připomnělo Monicu, Rachel a Phoebe ze seriálu Přátelé (právem se za ně vydávaly).
Zápletka byla docela promyšlená, bylo tam plno momentů, které mě nutily číst dál a dál a rozmotat to klubko a dozvědět se jak to ve skutečnosti je. Mělo to spád, bylo to strhující, mělo to náboj, bylo to vzrušující.
Celý ten nápad se mi líbí, ale přijde mi nepropracovaný, nebo spíš jsem čekala, že všechno co se týká Klece bude mnohem víc rozebráno. Škoda. Naopak ... kdo má rád slow-burn romantiku, je toto něco pro něj. Po celou knihu to Ellu a Chese táhne k sobě a jiskří to mezi nimi. Ta chemie, jiskření, náboj mezi hlavními hrdiny, wow. Mělo to grády.
Moc se těším na druhý díl s temperamentní Carlou.

09.06.2023 5 z 5

Varšavský sirotek Varšavský sirotek Kelly Rimmer

Nádherný příběh plný lásky, smutku, odhodlání a vůle přežít, později zvítězit. Pere se ve mně zase neuvěřitelně moc pocitů. Od smutku až ke zlosti za to, jaká zvěrstva se v dobách minulých děla.
Příběh je nádherně napsaný, ostatně tak jak jsem od autorky zvyklá. Nepřímo navazuje na její knihu O čem se nemluví. Kniha má všechno, byly momenty, kde jsem brečela, byly momenty, kdy jsem se usmívala od ucha k uchu. To je za mě záruka kvality, když se dokážu do příběhu vžít a prožít ho.
Mám ráda tématiku druhé světové války. Bylo super si přečíst příběh zase z druhé strany. Kdy je hlavní hrdina právě ten, koho se to dotýká nejvíc. Bylo skvělé, ale zároveň naprosto strašné nahlédnout do židovského ghetta a to mi je jasné, že toto je nic oproti skutečnosti. Ty nelidské podmínky, strach, bolest, smrt, boj o přežití.. Brr ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech.
Líbil se mi kontrast mezi oběma hlavními hrdiny. Roman jako obyvatel židovského ghetta a Alžběta, která to všechno prožívá relativně v bezpečí.
Za mě moc pěkný příběh a kdo má tuto tématiku rád, určitě nebude zklamán.

02.06.2023 5 z 5

Jedenáct snů Jedenáct snů * antologie

Velmi zajímavé povídky. Některé více, některé méně. Líbilo se mi, že i přes jednotné téma SEN byla každá povídka jiná, žádná se ani kapku nepodobala jiné. Některé byly hodně šílené (alespoň jsem se uklidnila v tom, že mé šílené sny jsou absolutně normální a nemám se znepokojovat), jiné naopak romantické a smutné. Některé mě rozesmály, jiné rozesmutnily.
Jako taková jednohubka na jedno odpoledne docela dobrý.

29.05.2023 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Vydařený příběh, přečteno jedním dechem.
Děj je jednoduchý, zajímavý a napínavý. Některé pasáže pro mě byly zbytečně zdlouhavé, ale nutilo mě to číst stále dál a dál. Chtěla jsem vědět, kam až je Pammie ochotná zajít, k jakým intrikám se uchýlí a jestli se ji podaří Emily oddělit od Adama. No .. konec byl teda šok. A změnil můj pohled na celou věc.
Jak jsem neměla Pammie ráda, říkala si, že větší mrcha nemůže na světě existovat, najednou jsem ji chápala. Emily bych propleskla stále, aby se konečně probrala. Po dočtení možná ještě víc. I když ono je to těžké říct. Jak bychom se zachovali na jejím místě my? Každý na začátku vztahu máme ty růžové brýle, dokud nám samy nespadnou nebo nám je někdo neshodí. Teprve pak vidíme tu skutečnost.
Příběh je rozhodně super. Od Sandie Jones to lepší z její tvorby.

29.05.2023 5 z 5

Gustav a Anton Gustav a Anton Rose Tremain

Knihu jsem si vybrala na základě obálky a anotace. Navíc je od mé oblíbené autorky, od které mám přečtené téměř vše.
Je pravda, že ta anotace slibuje trošku něco jiného, než ve finále dostanete. Ale já nejsem zklamaná. Čekala jsem, že tam bude více židovská tématika, což nebyla, ale nevadí. Je to takový rychlý průlet celým životem hlavních postav. Od dětství po stáří.
Snad jen některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé, hlavně dětství. A dospělost naopak hodně stručně proběhnutá. Škoda. Určitě to šlo napsat mnohem líp. Ale jinak je to fajn čtení.

23.05.2023 5 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hned od začátku mě vtáhla do děje a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Pěkná zápletka, hezký vývoj postav.
Děj byl trošku pomalejší, autorka nás prakticky seznámila s hlavními postavami. Díly mají být celkem tři, tak jsem zvědavá, jakým směrem se to rozjede v těch dalších.
Zajímavě zvolené prostředí, které bych řekla, že se snad ani do romantické knihy na první pohled nehodí.
Ve srovnání se sérií After.. Nejjasnější hvězdy jsou diametrálně odlišné. Ať už tím tempem. V After bylo všechno jako na houpačce, nahoru dolu. Tady je všechno tak poklidné. Vztah Tessy a Hardina byl toxický. Vztah Kariny a Kaela je spíš v přátelské rovině. Chápu, že fanouškům série After tento příběh může přijít nudný.
Za mě příjemná oddechovka, u které jsem se ani chvíli nenudila.

22.05.2023 5 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Hezký příběh, četlo se to samo od první do poslední stránky.
Krásná obálka. Nakladatelství Red prostě obálky umí a jedna je hezčí než druhá. Velmi se mi líbil nápad s origami, ať už jako součást příběhu, tak i doplněním na okrajích stránky. Vůbec mě to v knize nerušilo. Naopak, bylo to velmi příjemné.
Na knihu mě tentokrát nalákala hlavně anotace. Příběh je takové klišé, není to nic, co by nikdo neočekával. Je to obyčejný milý příběh, u kterého vám je hezky.
Hlavní postavy si nejde nezamilovat. Oba mě bavili už od samého začátku. I když, ze začátku mě Abbi docela štvala. Na prvních pár stránkách působila až nepříjemně, asi na to měla vliv situace, ve které se nacházela. Postupem času se to zlepšilo (prakticky hned, co na scénu přišel David). Co se mi ale líbilo, tak byl jejich vývoj vztahu. Nic nebylo uspěcháno, všechno pěkně od nuly.
Co knize dává velké plus, tak je rehabilitační prostředí, ve kterém se děj většinu času odehrává. Nevím, jak moc do hloubky to má autorka zmapované. Ale všechno působí pro mě, jako laika, docela věrohodně.
Moc pěkný příběh. Těším se na pokračování.

17.05.2023 5 z 5

RunAway RunAway Anabelle Stehl

No, koukám, že tento díl má zatím nejlepší hodnocení. Pro mě je naopak nejslabší.
Na začátek bych chtěla říct, že celá série má nádhernou obálku. Jedna z nejhezčích, co se mi snad zatím dostala do ruky.
K samotné knize. Jako počínající autorka, hlavně velmi mladá, má své knihy kvalitní. Není to žádný brak jako ze střední školy. Ale její knihy mají hloubku. Důležité téma. Důležité poselství. Sociální problém.
Děj celkem svižně ubíhal, ostatně stejně jako v předchozích dílech. Začátek měl slabší rozjezd, ale pak už to běželo jako hodinky.
Miriam a Eliase známe už z předchozích dílů. Už tam jsem si je oblíbila. Obzvlášť jsem se na tento díl těšila poté, co autorka na konci druhého dílu nastínila problém Miriam. Noo .. asi jsem čekala něco jiného, než se mi poté ve finále dostalo. Asi jsem čekala, že autorka to pojme trošku jinak. Dalším zklamáním byl vztah mezi Miriam a Eliasem. Nulová chemie. Kamarádi, co jsou do sebe zamilovaní a pak když jsou spolu, tak .. Vůbec mi k sobě neseděli.
Ale určitě se těším na další autorčinu tvorbu.

14.05.2023 3 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Na tyto dva hlavní hrdiny jsem se neskutečně těšila. V předchozích dílech mě zaujala nejvíc právě nevraživost mezi Brennou a Ryem. Ale teda... nějak mi to celé nesedlo. Hodně často jsem se přistihla, že vůbec nevím, co čtu, myšlenky mi ubíhaly všemi směry. No, nevím, kde se stala chyba.
Brenna byla fajn, sedla mi hned od začátku. Chápala jsem ji, chápala jsem každé její rozhodnutí. Není se čemu divit, že? Naopak Rye.. byl popisován jako ten nejsladší bonbonek na světe. Já nevím, nějak mi to k jeho vzhledu rockera nesedlo. Ale jinak jako člověk byl neskutečně zlatý.
Celá kniha mi nenabídla vlastně nic nového. A.. docela jsem z toho byla i zklamaná. Asi jsem čekala nějaký hate to love příběh. Ale tady je to love story od první stránky.

05.05.2023 2 z 5

Tam, kde nejsi Tam, kde nejsi Lenka Sadílková

Nevím, jak knihu uchopit. Téma je fajn, je to něco, o čem by se mělo více psát, mluvit. Ale zpracování už značně pokulhává. Asi jsem už moc namlsaná cizími autory a pak něco od českých mi málokdy sedne.
Všechno se v knize odehrává strašně rychle. Na to jakým tématem se autorka zabývá, zasloužila by si více stran. Škoda. To samé .. chemie mezi hrdiny, tedy Elis a Maxem .. prakticky nulová. Velká škoda.
Pokud někdo dokáže nad tímto zavřít oči, tak pak asi jo, pak se kniha bude líbit. Jak se všechno odehrává strašně rychle, v tomto případě to působí nereálně. Stěží tři hvězdičky za mě. Bohužel.

17.04.2023 3 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Přečteno jedním dechem. Kniha splnila má očekávání. Absolutně jsem jí propadla. Je velice čtivá a děj má spád. Nelze ji odložit z ruky dokud člověk neotočí poslední stránku.
Poslední dobou jsem propadla historickým románům. Autorka do nich vkládá všechno, co očekávám, že kniha tohoto žánru bude mít. Romantická zápletka, čest, souboje, samostatná, cílevědomá, prostořeká a odvážná hlavní hrdinka. Skvělé popisy krajiny a míst, kdy se člověk při čtení cítí, jako by tam byl, jsou jen třešničkou na dortu.
Kniha má spád, napětí a plno emocí. Vážně příjemné a odpočinkové čtení, kde hlavní roli hraje láska a zklamání.
Charaktery postav byly propracované. Akční a energetickou babičku si člověk musí zamilovat. Mrzelo mě, že ji autorka potom nedala tolik prostoru jako na začátku. Hermínu jsem si zamilovala už od začátku a neskutečně ji fandím. No a Stefanie .. škoda mluvit, občas byla na facku. Konec trošku zachránil můj pohled na ni. Tak uvidíme, co přinese další díl.
Jediná výtka je ... že nemám po ruce další díl.

13.04.2023 5 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Na závěr série jsem se těšila neskutečně moc. Ale byla jsem hodně zklamaná. Asi jsem čekala něco jiného. Nevím proč, ale přišlo mi, že jsem se vlastně nedozvěděla nic nového ohledně toho, co se stalo mezi Madison a Bishopem. Prakticky jsem se dozvěděla to samé, co v druhém a třetím dílu, jen to bylo napsáno trošku jinými slovy. Autorka se spíš zaměřila na city hlavních hrdinů. Pokud se dva milují a důvěřují si, dá se zvládnout vše.
Víc mě bavila druhá část z pohledu Bishopa a samozřejmě posledních pár stránek. Porod, svatba a hlavně epilog (i když to bylo takové klaciské klišé).
Ale přečtení rozhodně nelituju. Kniha je útlá, takže přečteno během pár hodinek. Série mi bude chybět. Určitě se k ní jednou vrátím nebo se třeba dočkám pokračování o jejich dětech.

11.04.2023 2 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Odpočinková kniha někam na léto k vodě, perfektní. Je fajn od knihy neočekávat nic velkého. Není to totiž nic náročného, ani nic překvapivého.
Primárně určeno pro náctileté dívky. Ale já si to užila. Kniha je docela čtivá, to rozhodně. Avery byla fajn, takový blázen do hudby. Zase jiná hrdinka a to se mi líbí. Brooks si mě nezískal, byl takový nijaký. Na druhou stranu, bylo tam plno různých charakterů a zajímavých osobností. Nejvíc jsem si z nich asi oblíbila Mari.
Chemie mezi hrdiny byla pozvolná, nebyla to žádná láska na první pohled, což je rozhodně plus této knihy.
Letní atmosféra byla velmi příjemná, ještě že i u nás už to sluníčko vystrkuje růžky.
Na dvě rychlá odpoledne rozhodně fajn čtení.

21.03.2023 5 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Příběh plný lží, tajemství, přetvářky, manipulací, intrik a vydírání. Nicméně vcelku předvídatelný, kdy už po pár stránkách bylo jasné naprosto všechno ... kdo, s kým, jak a proč. Ale jinak příběh ubíhal velmi rychle a velmi dobře se to četlo.
Velký problém jsem měla s formou. Příběh je vyprávěn er-formou, mnohem lepší by bylo, kdyby příběh vyprávěla Rachel, která zde stejně měla největší prostor. Pak by ani tolik nevadily skoky do minulosti, které od přítomnosti nebyly nijak odděleny. Prostě jeden dlouhý text. Tady začne a tady skončí, že uprostřed je zakomponovaná minulost, to nikoho nezajímá. Ale postupně jsem si na to zvykla, no budiž odpuštěno.
Co teda musím říct, tak konec překvapí, to rozhodně. Všechno obrátí vzhůru nohama a myslím, že takový závěr nečekal ani jeden čtenář. Mám v hlavě plno otázek, hlavně co bylo dál. Jestli si tím autorka nechala zadní vrátka pro pokračování... kdoví.

20.03.2023 5 z 5