anisek989 anisek989 komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Uplně nechápu ten fame kolem téhle knihy.. První polovina pro mě celkem nuda, druhá polovina dobrá "akce" ale zase z pohledu fungování sovětského režimu celkem absurdní a neuvěřitelné. Takže podle mě celkem nadhodnocená kniha díky popularitě. A vlastně to nebylo ani tak šokující, nechutný a děsivý jak všichni tvrdili.

01.07.2015 3 z 5

Přečetla jsem asi do poloviny (jedna z mála knih, která mě tak nebaví, že ji nedočtu) a bohužel.. asi jsem udělala chybu, že jsem ji nečetla radši už za základní škole. Ale teď je to na už moc "pro děti" a nenalézám v tom i přes to nějaký hlubší smysl jako má např. Malý princ.

24.06.2015 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Sněhulák se mi zatím líbil víc ale tahle byla taky super.

06.01.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první 'nesbovka' a vlastně i uplně první detektivka ale naprosto mě tohle dostalo. Chystám se zkouškový přežít díky Nesbovi a Harry Holeovi.

01.01.2015 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Klasika.. ale musím přiznat, že film mě zaujal víc. Především pan Hrušínský.

14.04.2014 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Tenhle king me nejak nezaujal., bohuzel

13.07.2013 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Příběh asi lepší než v prvním díle. Čekala sem na ten "happy-end". Prostě okouzlilo mě to, po literární stránce, je pravda, že je to vcelku děs. Ale o to v týhle knížce moc nejde. Jedna z mála knížek, u který sem brečela :D Už se těšim na poslední díl :)

27.02.2013 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Asi každý má někdy pochyby o svém vztahu, lásce, věrnosti. Ale když jsem si přečetla tuhle knihu, tak ( asi to bude znít hloupě) mi nějak došlo, že mám vlastně všechno co chci. Lásku, svobodu, věrnost. A nemusíme se stěhovat po světě abychom na to společně přišli, nemusíme si kupovat Karenina abychom se sblížili...

31.08.2012 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Píšete tu jak se Vám kniha nelíbila, špatně se čte apod. ale došlo Vám, že to neni knížka pro děti ? Je to náročnější čtení pro náročnějšího uživatele. A kdo to pochopí tak se mu knížka libit prostě musí i přesto, že je těžká na čtení i chápání souvislosti a dalších věcí. ;)

01.07.2012 5 z 5

T.M.A. T.M.A. Martin Němec

Film jsem sice neviděla takže to nemužu srovnat s hodnocením uživatelů na ČSFD, kde film dostal pouhých 40% a někdo ho hodnotí jako odpad! Ale knížka mě zaujala, sice ze začátku jsem se nemohla tak uporně do děje začíst, ale nakonec do dopadlo docela dobře. Začetla sem se, a pochopila. Je to dobře udělaná kniha, ale také jedna z mála, u které se obávám, že bude lepší film. je to děsivé, mystické, psychologické, tajuplné a zajímavé.
Jsou lepší knihy, ale i řada horších, průměr :)

23.08.2011 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

No já nevím, ale podle mě se tyhle povídky Kingovi zrovna 2x nevyvedly. Moc mě to neohromilo. Akorát poslední 2 se mi docela líbily ( Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc ). Jinak nic moc.
Noční směna a Šroťák jsou moc..absurdní..prostě už moc velká fantasmagorie, a to zrovna moc nemusím.
Bojiště a Římsa jsou takové tuctové příběhy.
Mrtví se někdy vracejí ze začátku dost nudné čtení ale ke konci je to zajímavé.
No a Nekuřáci a.s. sice originální způsob jak přestat kouřit, ale nic přímo ohromojícího.
Ke knížce se už vracet příště nebudu.

16.08.2011 3 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak Obraz Doriana Graye bez pochyb nejlepší. Ostatní prózy jsou trochu nudné ae dá se to.
Však Obraz Doriana Graye mě naprosto uchvátil. Kniha změní chápání světa i pohled na něj. Úžasný rozbor osobnosti 3 různých lidí, kteří mají přece enom něco společného. A to smysl pro "krásu" však každý po svém.

05.06.2011 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Klasika..mnohem lepší než film..ostatně to je skoro každá knížka

23.03.2011 4 z 5

České dějiny očima psa České dějiny očima psa Martina Drijverová

První díl je lepší než ten druhý.Bavil mě o trochu více.Myslí že pro menší děti , které začínají s dějepisem nebo vlastivědou je to velice zdařilá knížka.

16.02.2011 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem si koupila v podstatě na zakladě hezkýho přebalu a obři slevy v Knižní klubu, takže za 90 Kč dobrý. Ale tim většina pozitiv taky končí.

07.11.2020 2 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Asi průměrná kniha autora, nic valnýho jsem nečekala, nic valnýho jsem taky nedostala. Fajn oddechovka, ale asi je cílová skupina cca o 10 let níž než já :D
Třeba Papírová města se mi líbily o něco víc.

29.09.2019 3 z 5

Opět super vhled do misí MSF, ale Mise Afghánistán mě bavila o chlup víc. Tak zase příště.

10.03.2019 4 z 5

Na Murakamiho divný konce knih už jsem si zvykla.. ale tohle bylo takový nijaký (ne)rozuzlení. Jinak fajn čtení jako vždy.

10.02.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Rozhodně to neni Harry Hole, takže kdo čeká něco jako herryho bude zklamán. Jinak se mi tahle kniha a celkově nápad Shakespear 400 líbí. Jedině konec mi přišel trochu přitaženej za vlasy až moc.

22.09.2018 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Za přečtení určitě stojí, ale asi mám radši toho "šílenějšího" Kinga, kde je něco až nesmyslnýho a děsivýho(dejme tomu nadpřirozenýho), kde se vlastně neví co to bylo. A i tak mám radši knížky s ne tak šťastným koncem.

11.04.2017 3 z 5