AndyK AndyK komentáře u knih

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Po Nezvěstné jsem tušila, že si nenechám ujít žádnou knížku této autorky a Spi sladce mě v tom jen utvrdilo. Opět velmi napínavé a svižné čtení! Z některých pasáží mi běhal mráz po zádech a napjatě jsem hltala stránku za stránkou... Zasloužených pět hvězdiček :-)

07.10.2016 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Neuvěřitelná kniha! Chytla mě od samého začátku a bavila mě každičká stránka, úplně mě to pohltilo! Kdybych mohla, dám hvězdiček šest - opravdu jsem z autorky nadšená a její další knížky si nenechám ujít!

18.04.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Za mě to rozhodně není knížka, od které bych se nemohla odtrhnout. Určitě není špatná a ve výsledku ji hodnotím velmi pozitivně, ale možná jsem od ní čekala víc. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, co je v dopise, jsem ji dokonce na pár dnů odložila úplně - ta největší zvědavost byla pryč. Nicméně pak jsem se opět dala do čtení a dočetla ji vcelku rychle. O čtyřech hvězdičkách nakonec rozhodl konec knížky, který se moc povedl!

15.01.2016 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Čtivá detektivka, více dějových linií - v určitých chvílích jsem byla více zvědavá na pokračování té hlavní, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Těším se na další autorovy knihy.

10.06.2015 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Začala jsem číst a najednou jsem byla na konci. Ani nevím jak. Krásná knížka, která zahřeje u srdce.

03.04.2018 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

První knížka, kterou jsem od autorky přečetla a spokojenost. Linka z minulosti celý příběh udělala zajímavějším a tajemnějším. Celkem dost postav, ale neměla jsem problém se orientovat. Původně jsem čekala, že vyšetřovatelka dostane mnohem víc prostoru, ale nebylo to tak a pro příběh určitě dobře.

02.04.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Knížka mě zaujala hned od začátku, prostředí mi přišlo zajímavé a příběh se četl úplně sám. Chvílemi jsem si říkala, že to už je trošku moc, ale nějak zvlášť mě to nerušilo. Za mě příjemné zakončení tohoto čtenářského roku.

31.12.2017 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Po dlouhé době Agatha a nechápu, proč ta pauza byla tak dlouhá. Na plný počet hvězd to nebylo, ale i tak skvělé čtení!

05.12.2017 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Chvilku mi trvalo, než jsem se orientovala. Ale pak jsem četla a četla a závěr mě opravdu dostal. A k postavám jsem si vytvořila určitý vztah, což pro mě značí dobře napsanou knížku :-)

16.10.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Čtivá knížka - něco jsem předpokládala, něco ne. Moc mě bavilo střídání postav. Asi to není taková bomba, jakou jsem čekala, ale zklamaná také určitě nejsem.

16.10.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět skvělé počtení! Autora si dávám do hledáčku a budu netrpělivě vyhlížet další jeho knížky!

23.05.2017 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Nečekala jsem tak silný příběh, kterým Mluv je. Kniha na mě opravdu zapůsobila a při čtení posledních stran jsem nezadržela slzy. Mrazí mi z toho, co si Melinda musela prožít. A ještě víc, když mi dojde, kolika lidí se to týká. Knížka má poslání, může dodat člověku odvahu, naději...

04.01.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha mě nalákala nejen svou krásnou obálkou, ale i zajímavým tématem. Jaký asi může být život schizofrenní mladé holky? Jaké asi je, když se člověk sám sebe musí neustále ptát, jestli to, co vidí, je skutečné či jen výplod její fantazie - nemoci? A stíhá kromě toho i normální život? Možná jsem od knihy očekávala trošku víc z té odborné stránky, abych se o nemoci mohla dozvědět víc, ale ani tak mě nezklamala. Měla svou atmosféru a myslím, že si ji někdy přečtu ještě jednou...

04.08.2016 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Myslím, že jsem si mezi díly měla nechat větší odstup... věřím, že kdybych si ho nechala, nevadily by mi určité podobnosti a narážky autora. Nicméně i tak - opět dokonalý thriller, přečtený velmi rychle. Pachatel mě překvapil... Něco se ale opravdu nepovedlo. A díky tomu nemůžu dát pět hvězdiček. To "něco" ale nemůžu prozradit, protože nechci budoucím čtenářům zničit zážitek...

19.06.2016 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Když jsem dnes večer začala číst, tedy vlastně včera, byla jsem na straně 84... je 0:46 a mám dočteno, takže je jasné, že špatné čtení to rozhodně nebylo... o čemž určitě svědčí i to, že je mi tak nějak hezky u srdíčka :-) Víc se rozepíšu později v recenzi...

17.06.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Knihu hodnotím spíš průměrně - nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. A tím "něco" myslím hlavně propracovanější konec... Tohle na mě bylo zkrátka moc rychlé. Víc v recenzi :-)

03.04.2016 3 z 5

Emma Emma Charlotte Brontë

Krásné a poutavé vyprávění, které mě vzalo za srdce. Ani jsem nečekala, že se mi bude knížka tak líbit, protože můj vyloženě oblíbený žánr to není - nebo spíše do této doby nebyl. Takže děkuji ti, Emmo, za rozšíření obzorů :-)

28.01.2016 5 z 5

Zlatovláska Zlatovláska Ed McBain

Dlouho jsem váhala, kolik hvězdiček Zlatovlásce dám... detektivka to určitě není špatná, ale nic, z čeho bych se posadila na zadek. Nicméně panu McBainovi sbohem určitě nedávám, jeho styl psaní se mi celkem zalíbil.

24.06.2015 3 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Právě jsem dočetla a páni, to byl zážitek! Začátek spíš slabší, ale stojí za to se tím prokousat. Pak jsem zkrátka nemohla přestat... A ten konec? To budu ještě chvíli vstřebávat! Skvělá knížka!

20.06.2015 5 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Moje první knížka od této autorky a rozhodně ne poslední. Přečetla jsem ji opravdu rychle, protože zvědavost mi nedovolila přestat. Můj názor na knihu možná ovlivňuje i to, že tak trošku věřím v minulé životy apod. Kniha nezklamala, právě naopak.

03.06.2015 4 z 5