Zlatovláska

Zlatovláska https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55916/zlatovlaska-55916.jpg 4 94 9

Matthew Hope série

Ospalým floridským městečkem Calusou otřese zpráva o krvavé půlnoční vraždě manželky místního lékaře a jeho dvou dcer. Již během prvního dne po zločinu se zdá, že pátrání po vrahovi skončilo, ale s nenadálým přiznáním mladého Michaela není spokojena ani policie, ani právní zástupce manžela a otce obětí, advokát Matthew Hope který nás příběhem provází. Vytrvale obchází všechny osoby, které by s tragédií mohly byť jen vzdáleně souviset a nakonec právě on přispěje k odhalení vraha. Řešení je však tak tragické, protože hlavní vinu nese někdo úplně jiný...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Goldilocks , 1977

ArwenAragorn
04.08.2022 5 z 5

81%

"Hned ve dveřích mě zmrazila ta hrozná zběsilost," vykládal Jamie. "To, že ten, kdo to udělal prostě jen řezal a sekal...proboha, přišel jsem tam, já...panebože..."
"Já vím," řekl jsem
"Tolik krve," opakoval a začal zase vzlykat.
"Já vím, Jamie."
_____________________________________________________________________________
Parádní detektivka! Jde o první případ Matthewa Hopa. Manželka a dvě malé dcery kamaráda Matthewa jsou brutálně zavražděny. K vraždě se přizná syn kamaráda, ale policii ani Matthewovi na tom dost věcí nesedí. Nakonec je odhalen skutečný vrah. Příběh je taky hodně o nevěře. Je to hodně smutné, ale opravdu dobré. K přečtení doporučím.

Ruw
17.10.2021 3 z 5

Vynechat nebo alespoň částečně osekat milostné pletky hlavního hrdiny a bude to o třetinu kratší a hlavně čtivější. Neurazí ani nenadchne.

Kuža007
17.07.2021 5 z 5

Dobrá detektivka od Ed McBaina. Místo 87. revíru je zde Matthew Hope, ale to ničemu nevadí. Alespoň vidíme i lidskou stránku života vyšetřovatele, v tomto případě spíše advokáta. Vrah je těžko odhalitelný až do úplného závěru.

Disease
14.04.2020 3 z 5

Spíš než detektivka je tohle takový společenský román navíc silně telenoveloidní. Nicméně jako úvod do světa Matthew Hopea to je vcelku příjemné.

konicekbily
23.07.2019 4 z 5

Úvodní detektivka ze série mimo 87.revír. Vypravěčem je právník podezřelého kamaráda, který se účastní vyšetřování ve spolupráci s místní policií. Doufám, že tomu tak bude v celé této řadě knížek. Zajímavá zápletka - její varianty byly vícekráte použity.

moudivlacek
21.01.2019 3 z 5

Není to špatná detektivka, ale také nic pro náročného čtenáře, velice rychle dokážeme odhadnout, co je lež a co ne, po přiznání Michaela je hned každému jasné, že se snaží jen někoho krýt. Spíš jde o to, jestli to trkne i právníka Matta či vyšetřujícího detektiva. Nejsou hloupí ani jeden, takže pátrají dále.
Navíc nás Matt nechá pohlédnout do svého nešťastného manželství. Konec není v ničem překvapivý.
Ale určitě se podívám po dalším díle, jestli tam nebude více napětí.

denča1000
11.12.2017 3 z 5

Jedná se o příběh, který nevypráví detektiv, ale právník, což je neobvyklé. Případ je celkem drsný, jelikož v něm figurují děti a to též nebývá zvykem. Jedná se o velmi krátký a rychlý příběh, ale mě to vyhovuje, na co dlouhé obkecávání. Jelikož moc postav se v knize neobjevovalo, nebylo překvapivé, kdo byl nakonec vrahem. Kniha mi přišla otevřená, když už spisovatel zapojil do knihy milostný a soukromý život hlavní postavy, měl ho také nějakým způsobem ukončit, ne to nechat otevřené.

woodward
29.07.2015 3 z 5

Jako úvodní titul nové série detektivek je to poněkud... nepřesvědčivé. Ale to si renomovaný autor může dovolit a další části Hopeovské ságy jsou už lepší. Tři hvězdy.

AndyK
24.06.2015 3 z 5

Dlouho jsem váhala, kolik hvězdiček Zlatovlásce dám... detektivka to určitě není špatná, ale nic, z čeho bych se posadila na zadek. Nicméně panu McBainovi sbohem určitě nedávám, jeho styl psaní se mi celkem zalíbil.

Matthew Hope

Ed McBain