AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Trapné, laciné a hloupé. Bez jakéhokoliv náboje a nápadu. Tohle téma, kdy pannu sbalí milionář, který předtím střídal holky jako ponožky, už je tolikrát ohrané. Jsou daleko lepší romantické knížky než toto.

13.09.2022 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knížka byl můj šálek kávy. Ke konci už to bylo tedy trochu více přitažené za vlasy, ale věřím tomu, že se stávají věci, které vysvětlit nejde. Škoda, že to vysvětlit nejde, docela by mě zajímalo, jak to bylo doopravdy, co se stalo, jestli si Igor některé věci vymyslel nebo jenom si myslí, že se stali. Knížka vyvolává víc otázek než odpovědí. Ale co jsem koukala i na fotky zmiňovaných míst a po přečtení knížky, tak asi nemám chuť se na Tribeč podívat. Nebo podívat ano, ale byla bych po***** až za ušima, muselo by to být v létě, v jasný den a stejně bych tam dobrý pocit neměla

22.04.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle jsem přesně potřebovala. Super knížka pro odpočinek a k Vánocům mi skvěle sedla.

Líbil se mi celý příběh a všechny postavy. Zamilovala jsem do Kodaně a určitě se tam budu muset někdy podívat. A asi se začnu více zajímat i o styl hygge, už když jsem byla v Norsku, tak se mi jejich styl užívání života moc líbil, jsem člověk, který se raduje z maličkostí. Těším se až si v takovéhle útulném stylu upravím i byt a přečtu si další díl z této série

27.12.2021 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Líbilo se mi, že hlavní dva vyšetřovatelé, hlavní dvě postavy, nejsou úplně ideální postavy, já jsem si je určitě nezamilovala a to mi přišlo strašně fajn změna, že jsem neměla pocit, že musím s hlavní postavou soucítit a zamilovat si ji. Za mě dost povedená detektivka, takový severský typ detektivek, které jsou trochu drsnější. Za mě malinko zklamání ze závěru, už mi to přišlo trochu moc, myslím, že trochu lepší konec by tomu slušel víc

08.11.2021 4 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Já jsem byla nadšená. Pro mě to bylo napínavé do poslední chvíle a celou dobu jsem přemýšlela, jak to dopadne nebo co se v příběhu stane dalšího. Zajímám se o trestní právo a baví mě thrillery, takže pro mě skvělá kombinace. Hlavní hrdinka není ve všech směrech ideální, což mě dost bavilo, docela změna oproti většině knih. Často jsem jí v duchu nadávala za její chování, ale rozuzlení celého příběhu mi na ní nakonec změnilo názor na pozitivní.

01.07.2019 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kniha srovnatelná s těmi předchozími

26.09.2023 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tyhle skutečné příběhy jsou skvělý. Člověk se toho pak nenásilným způsobem hodně dozví. Tady například o mormonech, i když ve fanatické podobě, o psychologii, psychiatrii, filosofii, historii a dalších věcech. Taru moc obdivuji, že vše sama zvládla a nevzdala to. Vůbec si to nedokážu představit, jakou musí mít člověk vůli a neuvěřitelnou disciplínu, ještě ke všemu když studovala tak, aby dostala prospěchová stipendia a to s minimálním nebo spíš prakticky žádným předchozím vzdělání.

30.06.2023 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Skvělé zakončení série, která mě moc bavila. Přijde mi, že ji to psaní sedlo. Série strašidelných domů už je za mě dost vybrané téma a už by od něj měla upustit a věnovat se třeba takovýmto dalším směrům.
Napínavé to opět bylo od začátku do konce a jsem smutná, že už je série u konce.

06.03.2023 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Byla jsem naprosto spokojená. Celý příběh napínavý, pořád se něco dělo. Mám ráda post-apo a tyhle knížky od Darcy Coates mi opravdu sedly. Její strašidelné domy už jsou trochu na jedno brdo, ale je vidět, že umí psát i jiné knížky, i když příšery tu jsou také.

10.09.2022 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Knížka se mi líbila, i když vrah byl jasný od začátku, motiv by mě tedy nikdy nenapadl. Až tak moc brutální mi knížka nepřipadala, to už brutálnější byly purpurové řeky.

14.04.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale nějak mi neseděla to poslední část knížky. A už mě taky trochu unavuje, že v každé knížce někdo radostí tleská :D pořád si to nedokážu představit a pořád mě to od první knížky irituje. Ale Švýcarsko mám ráda, líbilo se mi, že to mezi Minou a Lukem jiskřilo od první chvíle.

20.03.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Další skvělá oddechová knížka. Každá trošku jiná, i když model je dost podobný, ono co taky vymyslet za model romantických knížek.

10.03.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Asi knížku nedokážu správně ocenit, nebo jsem měla moc velký očekávání, potom co ji všude vychvalovali. Bažiny byly popsány krásně, příběh docela dobrý, detektivní část taková nic moc, spíš to byl z velký části soudní proces... Konec ten bych vynechala, přišel mi tam navíc, rozuzlení vraždy ok, ale jinak mi přišel zbytečný.

19.10.2021 3 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Jako první jsem viděla film, takže jsem si představovala postavy z filmu. Štvaly mě tam části s Vieweghem, ty tam pro mě byly naprosto zbytečný a ani ty úvody u kapitol mě nějak nenadchly. Knížka průměrná, ale na zabavení cesty metrem to stačilo... Takový překombinovaný děj, ale díky Cirylovi, kterýho hrál Donutil, tak to bylo taky o trochu lepší, když jsem si ho představovala

09.06.2021 2 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Drákula patří mezi mé top knížky, které čtu pravidelně znovu a znovu. Na Dracul jsem se moc těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Děj byl čtivý. Jednu hvězdičku jsem musela strhnout, protože Drákula je prostě jedinečný a ve srovnání s ním bych prostě této knize dát 5 hvězdiček nemohla.

01.02.2021 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

V první půlce knihy jsem si říkala, že je to celkem nuda, malinko drsnější detektivka, ale nic zas tak moc zábavného. Pak přišla druhá polovina a to se to rozjelo a já byla nadšená. Mám ráda horory, detektivky, psychologii, takže to byl opravdu můj šálek kávy. Nevím, jestli se podívám i na film, jsem strašpytel :D ale kniha super a už se těším i na poslední díl, co mi zbývá, na Hannibala.

09.11.2020 5 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Naprosto skvěle napsaný. Děsivý příběh obětí masové vraždy a příběh jejich vraha. Bála jsem se rozsahu této knihy, není to zrovna druh knih, který bych vyhledávala. Je pravda, že mi chvíli trvalo, než jsem ji přečetla, ale nešlo to nedočíst. To, že čtu skutečný příběh, a ne nějaký horor ve mě vyvolávalo plno emocí. Několikrát mě kniha rozbrečela, měla jsem husí kůži, byla jsem zhnusená vražděním a byla jsem i zoufalá z norské policie, která dle mého názoru úplně selhala... Znovu bych ji úplně číst už nemusela, takový příběh se asi ani nehodí číst víckrát, ale doporučuji přečtení každýmu, je to dost poučné a člověk se dost u toho zamyslí nad dnešní dobou

28.11.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Podobné jako první díl, tohle bylo fakt hodně krátké, bavilo mě to.

17.09.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Tohle mě bavilo :). Hlavně se na začátku nenechat odradit tím, že je tam celkem dost postav, vcelku rychle se v tom člověk zaběhne. Ze začátku jsem očekávala tedy více mrtvol, ale myslím, že to dopadlo správně a v podstatě happy endem. Na knížce se mi líbilo, ne že by se tam každý úplně našel v nějaké postavě, ale ty příběhy jsou docela reálné a ukazují, že každá skvělá rodina má své problémy.

19.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Zase další fajn romantická a oddechová knížka z této série. Štvala mě trochu hlavní hrdinka s tím, jak si nechá od své mámy vše takhle líbit, protože některé věci už pro mě byly dost za hranou a líbit bych si je ani od rodičů nenechala.

04.01.2023 4 z 5