Andrys Andrys komentáře u knih

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Díky tomuto dílu, se pro mě stal Snape nejsilnější osobností série.

30.11.-0001

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Radím číst si tuhle knihu nahlas, když doma nikdo není :)

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Já byla překvapená a spokojená. Moje první kniha od této autorky a mnoho jsem od ní nečekala. Líbily se mi jednotlivé postavy, střídání vypravěčů... Čekala jsem, kdo bude první a potom jen doufala, že dalším nebude on, ona nebo ona. Není potřeba mít v knize překombinované zápletky, zohavená těla a vyšetřovatele s nadprirozenymi schopnostmi. Dostala jsem tedy více než jsem čekala a co bych po takové knize chtěla, proto tedy 5 hvězd.

02.12.2019 5 z 5

Každý třetí den Každý třetí den James Patterson

Patterson se v této knize nebojí sáhnout do vlastních řad, pokud jde o oběť vraždy. Což mi celkem vyrazilo dech...

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Ano, je to životopisný román, jak je napsáno hned na začátku obsahu od autorky, u které je kniha přiřazena.

Hodně lidí ví, kdo byl Josef Čapek, někteří znají i MUDr Hamzu a MUDr Kálalovou. Minulost se mísí s přítomností a jen budoucnoust ukáže, jak se z ní kdo poučil.

Lékaři, kteří zakládají nemocnice, bez ohledu na svůj prospěch, takoví stále ještě existují, jen se o nich nepíší romány. O lékařích, kteří myslí jen na svou peněženku se ví, něco se o nich i napíše, ale nic se s tím nedělá.

06.10.2011 5 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Ze začátku jsem byla překvapená, byla to první kniha této autorky,která mě nezaujala hned od začátku. Loua si nemůžete oblíbit, je to egoistický člověk, kterému nedělá problém podvádět svou manželku. Vše se změní jakmile potká Gabriela. Jeho život se začne měnit. Znovu navazuje přetrhaná pouta se svou rodinou. V tu chvíli to začne být opravdová Ahern.
Nejlepší na knize je závěr. I když byste Loua vyměnili za někoho lepšího, na konci stejně začnete rychle mrkat, aby jste zahnali slzy...

17.08.2011 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Denise...: ty jsi tu knihu četla? Vážně by mě to zajímalo. Protože kdyby ne, neměla by být tato kniha tebou hodnocena. Pokud jo, tak se tě ptám, zda i ve svém věku nosíš pleny, které si sama neumíš vyměnit :). Zřejmě to beru osobně, ale mohu Ti říct, že já pleny nenosím a malému dítěti bych je zvládla vyměnit s přehledem a i tak jsem knihy z této tetralogie četla.

Netvrdím, že kniha není prostá a Bella by potřebovala, aby s ní někdo pořádně zatřástl a ona se přestala opakovat a začala víc používat obsah dutiny lebeční. Ale netvrďte mi, že jste nevěděli, že kniha taková bude. Je to pro malé holky (zřejmě 12), tak co čekat? Kdybych si chtěla přečíst knihu, která se tváří solidně a vyklubalo by se z ní toto, tak bych byla oprávněně rozhořčena. Ale já věděla co budu číst, tak proč být překvapená?

Synové hor Synové hor František Kožík

Škoda, že se neví co přesně se stalo. Je to takové nepochopitelné, vždyť tak by ho stejně nemohl zachránit :(

Aféry privilegovaných Aféry privilegovaných Nora Roberts

Škoda, že nikdy neudělají druhé vydání, protože těch chyb je tam spousta a dost to ruší při čtení. Záměna jmen, zájmen, vypadlá slova a nejlepší bylo, když se domluvili na rovnocenném strachu místo vztahu.

25.06.2017 3 z 5

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

Na žánry moc nehraji. Kniha se mi líbila, je zajímavá a pestrá (krom pohledu na youtubery, ti nemají šanci). Jasně že se tam neřeší problémy nějakého Joudy z Horní dolní, ten sotva bude význačnou osobností internetu a něco dokázal, když se rýpal jen ve svých problémech (i když i to je možné v dnešní době). Krom pár výjimek jsou otázky mířeny na využití sociálních sítí a na to, jak propojují zajímavé osobnosti z různých oborů. Navíc, jaký je Dominik na internetu tak takový bude i v knize, komu se líbí jeho komentáře, bude se mu zřejmě líbit i kniha.

23.03.2017 4 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Kniha se mi moc líbila. Dokonce bych byla moc ráda, kdyby příběhů z tohoto místa bylo víc :). Do určité míry mi to připomínalo příběh Vianne. Oba se skrývali, ale Jay se spíš navracel k tomu, co znal z mládí. Joe a jeho pravidla a zvyky... je v tom něco krásně a příjemně uklidňujícího. Pociťovala jsem radost z přeměny zanedbaného okolí a z různých maličkostí a vychytávek. Příběh Marise je také velmi zajímavý.

No a úplný konec? Lépe to snad ani ukončeno být nemohlo :).

04.11.2012 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Musím se přiznat, že jsem od této knihy moc nečekala, jen další sága pro náctileté holky. Proto mě překvapilo, že jsem se místy i zasmála a ani nevím jak a během jednoho dne přečetla celou knihu a teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Jednoznačné plus knihy (od řady Stmívání) je to, že hlavní postava se furt nevrtá ve svém citovém rozpoložení a nejsou tu tak stupidní rozhovory :) a kniha má spád i děj.

30.11.-0001 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tato kniha se mi velmi líbila a přidala jsem si ji do seznamu knih, které musím mít ve své knihovničce :). I kdyby krásný pocit při čtení, byl způsoben pouze velkým množstvím kladných ohlasu a časem, po který jsem se na knihu těšila, vůbec by mi to nevadilo.

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Ze začátku nic moc, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout :) konec mi tak trochu vyrazil dech ;)

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Měl jste taky někdo nejasnosti s tím, jak je porovnáván Rhyme a nováček?

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Ukončení některých povídek (Bez Jonathana a asi Na lovu) opravdu vyrazí dech.

30.11.-0001 4 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Po okouzlení z Noční hlídky a lehkém zklamání z Denní a Šeré je Poslední hlídka krásnou tečkou. Po dočtení se dostavil pocit spokojenosti, že vše dosedlo na své místo a možná i trochu smutku, jelikož to opravdu vypadá na konec

22.08.2012 5 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Kniha předčila mé očekávání. Čekala jsem spíš nějkou romantickou slátaninu a on to je celkem normální a vtipný příběh :). Prostě u něj vypnete a jen si užíváte.

A často mě napadalo, že když Scarlett žije život podle filmu, tak ho žije i podle knih ... ;)

16.08.2011 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Kniha je moc pěkná a hezky se čte. Zaujme vás hned na začátku a poté už nepustí až do úplného konce. I když je pravda, že jeden úsek ke konci by se podle mě mohl klidně vymazat.

Zajímalo by mě, jak někdo mohl tuto knihu ohodnotit jen jednou hvězdičkou. Myslím, že taková nízká hodnocení by měla mít i doprovodný komentář.

Deník Deník James Patterson

Tato kniha vybočuje z detektivních knih od Pattersona. Jde o romantickou knihu, kde na začátku tu druhou ženu nemáte rádi a na konci vás donutí brečet.