Zakletý v čase

V lese nedaleko domu, kde bydlí malá Clare, se zjevuje a mizí tajemný nahý cizinec. Když Clare překoná prvotní strach a se záhadným mužem jménem Henry se seznámí, začne se odvíjet napínavá romance. Henry trpí zvláštní chorobou - přemisťuje se v čase, aniž by mohl ovlivnit směr a cíl své cesty. Přesto je pozoruhodně často přitahován k malé, dospívající, dospělé či stárnoucí Clare. Netradiční romance s fantastickým motivem cestování v čase a propracovaným dějem okouzlila jen ve Spojených státech 2,5 miliónu čtenářů, získala několik literárních cen a byla převedena do filmové podoby. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32016/zaklety-v-case-32016.jpg 4.4162

The Time Traveler´s Wife (2003)

Vydáno:, Argo

ajucha
21.10.2016

No jo no, světový bestseller, podle kterého se točí filmy :( Záruka kvality to tedy rozhodně není! Kniha byla předvídatelná a zbytečně dlouhá, ubrat sto stran by jí rozhodně neuškodilo. Ani postavy mi nepřišly nijak zvlášť sympatické, zejména Henry. Hodně prvoplánové romantiky a málo cestování časem, škoda, že se také necestovalo i do jiných období, jako třeba v Propasti času. Když vůbec srovnám obě knihy, tak v české (!) Propasti času byla romantika mnohem více uvěřitelná a přitom se jednalo o ultimativní sci-fi. Takže Zakletý v čase má ode mě palec dolu :)

KiyomiAsuka
10.09.2016

Originální a zajímavé skrz cestování časem.

Annette
20.06.2016

Zakletý v čase je nesmazatelně jedna z mých nejoblíbenější knih vůbec. Četla jsem ji už třikrát a pokaždé se mě dotkla, pokaždé mě rozzuřila, rozesmála i rozplakala. Nesmazatelně se mi vryla do paměti a to nejen tím, jak neobyčejný a originální je její děj a námět, ale i lehkostí a citovostí s jakou je kniha napsána.
Je snad jen trochu škoda, že tato literární předloha není tak populární jako její filmové zpracování, ale to se knize v kvalitách dost přiblížilo a určitě také stojí za pozornost.

Jonny
13.06.2016

Rozhodně zajímavé. Přesuny v čase a jejich pojetí (že jsou neovladatelné, nepředvídatelné) vytváří spoustu zajímavých situací. Těžko se mi hledala hranice mezi tím, co může Henry, coby poutník časem, ovlivnit a co už ne. (Sám explicitně říká, že nic ovlivnit nemůže, ale dost a dost věcí změnil...) V knize jsou překlepy a drobné chyby - a bylo jich tolik, že mi utkvěly v paměti a zmiňuju je tady. Ale jinak je kniha čtivá a zajímavá.

Krami
14.05.2016

Opravdu pěkně zpracovaný námět, díky kterému tahle knížka vybočuje z řady těch "běžných". Snad bych už dal jen čtyři hvězdičky, ale za kapitolu "Rozluka" dávám pět! A film je taky moc pěkný.

Aneleh
26.03.2016

Zaujal mě především zvláštní zajímavý námět, s kterým jsem se nikdy dříve nesetkala. Ze začátku jsem se trochu hůře orientovala v časech, ale jinak pěkná sci-fi romantika. Kniha stojí za přečtení a určitě si půjčím i "Děsivou souměrnost" od této autorky.

orson
26.03.2016

Moc se mi líbily ty časové paradoxy. Dobrý příběh, skvěle vymyšleno, napínavé do poslední stránky. Jen začátek byl pro mě trochu matoucí, ale to bylo hlavně tím skákáním v čase. A to jsem viděl dříve film, než jsem přečetl knihu (naštěstí jsem jej z větší části zapomněl).

zuzana1888
16.01.2016

Začetla jsem se a pak mi teprve došlo, že jsem viděla film. Knížka je ale poutavá, romantická. Mě osobně se moc líbily pasáže vyprávěné Henrym. SPOILER: Jinak knížka má stejnou dynamiku jako příběh - na začátku jsem byla nadšená, pak jsem už začala tušit špatný konec a už jsem se skoro musela do čtení nutit. Ale moc příjemně strávený čas.

bajinecka
26.08.2015

Nádherný příběh lásky, než sci-fi tak spíš romantická knížka...Co mi ovšem trošku kazí celkový dojem knížky-občas zbytečné pasáže popisu běžných činností (naštěstí ne často, ale většinou jsem je přeskakovala), zvláštní (až nechutné) popisy tragických věcí (SPOILER např. nenarozených miminek) a jiný konec oproti filmu (tam se mi líbil víc). Při čtení jsem si hodně představovala herce z filmu, takže mi to pomáhalo se víc orientovat v ději. Bohužel se mi ve finále více líbit samotný film, jež vznikl na motivy tohoto bestselleru...

Veronika.C
30.06.2015

Krásná příběh ikdyž opravdu smutný ... od knihy jsem se nemohla odtrhnout a i filmové zpracování se mi líbilo :)

06.05.2015

Čtivé, romantické, smutné... Ten typ knihy, díky které zapomenete na všechno kolem.

06.05.2015

Sali88
09.04.2015

Když jsem viděla počet stran, nejdříve jsem se lekla, říkala jsem si, co by v takovémhle příběhu mohlo být na tolika stránkách, ale nakonec se mi knížka četla opravdu dobře, občas jsem se sice musela zorientovat ve skocích časem, ale přečetla jsem ji za tři dny, moc se mi líbila :)

exitus
09.04.2015

Že já se vždycky s těmi bestsellery nechám nachytat. Spousta povyku pro nic, nebo téměř pro nic. Zajímavý námět, ale zpracování silně pokulhává. Četla jsem v AJ, nevím, jestli překlad pomohl, ale některé obraty a odstavce mě fakt bily do očí. Strašně mi také vadilo občasné používání hrubých výrazů (co se sexu týče), vůbec mi to k charakteru Clare nesedělo a vždy mě to úplně vytrhlo z děje. Ani jedna postava nebyla zvláště sympatická a úplně jsem nepochopila, proč vlastně Clare Henryho tak strašně milovala? Protože jí řekl, že to tak v budoucnosti bude? Bohužel mi tedy bylo úplně jedno, jak kniha dopadne a co se s hrdiny knihy stane, takže nemohu ani posoudit, zda byla na konci smutná.

dalia1769
02.02.2015

Můj oblíbený námět cestování v čase a z toho vyplývajících paradoxů, tentokrát v trochu netradiční podobě. Zpočátku chvíli trvá, než si člověk srovná v hlavě posloupnost a aktuální věk zúčastněných, ale postupně do sebe všechno zapadne. Napínavý, krásný a zároveň, zvlášť ke konci, smutný příběh...

Alisce
22.01.2015

Trochu mě odradil počet stránek, ale kniha se čte velice dobře. Nejdříve jsem viděla film, který se mi sice líbil, ale na knihu nemá. Ráda si jí ještě někdy přečtu.

tweed
10.10.2014

Čekala jsem více sci-fi a méně růžovosti. Moje chyba. K mému - ne příliš vysokému - hodnocení, také příspívá to, že i kdyby nastal v knize konec světa, tak vám to je naservírováno na krásné podložce, abyste si náhodou nemysleli, že to je nějaká tragédie. Milovníci romantiky si v tom zřejmě najdou své. Není to úplně tupé, není to úplně obyčejné, ale pro mě to nebylo dostatečně vzrušující/působivé.

sumcicka
29.04.2014

Zaujal mě především zajímavý námět knihy, na níž bylo vidět, že autorka má vše promyšleno do nejmenšího detailu. Neustálé skoky v čase mě nejprve poněkud mátly, ale postupně se vše začalo propojovat až přede mnou nakonec velmi živě vyvstal celý obraz života Henryho a Clare.

27.03.2014

Hodně čtivá kniha, sice jsem z tématu byla původně trochu rozpačitá, ale pak jsem se začetla a během pár dní jsem knihu zvládla. Příjemné, lehké čtení.

ttinecka
21.08.2013

Nejdřív jsem viděla film, a protože mě příběh zaujal, koupila jsem si knížku. Kdybych příběh poznala v opačném pořadí, nejspíše by se mi knižní podoba líbila více. Příběh je to úžasný, i když smutný, ale takový je život. Knížka mohla být kratší, některé pasáže, kdyby nebyly, nic by se nestalo. Vztahy mezi lidmi jsou obecně složité, tady ještě složitější, ale z vyprávění dýchá silný cit a láska. Pocit z příběhu ve mě zůstane dlouho :-)

chatterbox
12.07.2013

Asi nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla.

budíček
08.06.2013

V případě tohoto příběhu jsem viděla nejdřív film a ten byl dobrý, tak jsem se rozhodla přečíst i knížku. Přeskakování z času do času bylo celkem pochopitelné a dalo se v ději i přesto orientovat. Příběh o vztahu 2 lidí, z nichž jeden cestuje časem, mě zaujal. Kdyby ale knížka byla o polovinu kratší nic by se nestalo, spíš by jí to pomohlo. Takhle byly některé pasáže vyloženě zbytečné a navíc k ničemu zásadnějšímu nevedly - jen natáhly dílo o nějakých zbytečných 100 stran navíc. Upřímně film, který byl o tuto vatu ochuzený, se mi líbil mnohem víc (a to se mi v porovnávání knížky s filmovým zpracováním skoro nestává --- Až tak moc tě nežere je děsivá výjimka potvrzující pravidlo:) ). I přes tato mínus mě to ale celkem bavilo a časem si ji třeba zase přečtu.

Četla jsem i jiné příběhy s podobnou tematikou, které byly sice kratší ale kvalitou lepší a víc mě oslovily takže se prostě neubráním srování a kritice... Možná, že až se k ní časem vrátím budu hodnotit jinak, teď spíš jen mírný nadprůměr...

manaj
10.04.2013

Krásná kniha. Zanechala ve mně takový nějaký zvláštní pocit smutku. Ráda se k ní budu vracet.

Patulle
27.01.2013

Opravdu dobrá kniha. Celý příběh je úžasně propojený s minulostí a přítomností. Opravdu skvělé čtení a ten konec. :)

ivankaax
29.10.2012

Občas jsem se v příběhu ztrácela, tak jsem se vracela, ale i přesto to byl zážitek. Krásná kniha, určitě budu muset shlédnout i film, který je prý taky povedený.

KKlara
19.07.2012

Chvíli mi trvalo se dostat do příběhu. Chce to trochu jiné rozpoložení, knihu nepovažuji za vhodnou do pražské tramvaje, ale spíš ji číst v klidu, mít čas se i zamyslet. Byla to krásná kniha.

denuska
18.07.2012

Já takovéto knihy moc ráda, proto dávám 5 hvězd za nápad, formu, čtivost.....

eniete
17.07.2012

Chvíli mi trvalo, než jsem se v samotném příběhu začala orientovat, ale je to skvělý příběh, který dožene i k slzám.

Zuzvil
26.06.2012

úžasný nápad, skvělá kniha, řekla bych, že i filmová verze je povedená

Vikina333
24.05.2012

Sci-fi romanťárna, co stojí za přečtení..

cestování časem zfilmováno

Audrey Niffenegger